$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Zagazowany Cosworth
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zagazowany Cosworth
Autor Wiadomość
BC_Leszcz
[Usunięty]

Wysłany: |5 Maj 2004|, 2004 11:02   

Raczej w normie - w stosunku do benzyny o 10-20% więcej. Jedyna różnica, to że teraz czy trasa, czy miasto to pali mniej więcej tyle samo. Na benzynie przy spokojnej jeździe można w trasie zejść poniżej 9l natomiast na gazie się nie da.
 
 
BC_Leszcz
[Usunięty]

Wysłany: |5 Maj 2004|, 2004 11:16   

A co do tego spalania - nowa buda jest cięższa od starej i Cosworth w nowej budzie i do tego kombi musi palić więcej, nie ma siły. Zamiana automatu na manual faktycznie nieco obniżyła spalanie - u mnie różnica wyszła od 1 do 2l na 100km w zależności od rodzaju jazdy - szczególnie w mieście widać że na manualu mniej pali.

A silnik 2.9 24v jest według mnie bardziej oszczędny niż zwykłe 2.9, 2.8 czy nawet 2,4 jedynie silnik 2.0 pali mniej.

Ja w każdym razie jestem teraz zadowolony, bo jak mnie pytaja ile pali to mówię że pali 6l benzyny na 100km (jedynie dociekliwym dodaje "w przeliczeniu")

Instalacja ma się zwrócić po 30tys. Po miesiącu mam 3,5tys przebiegu na gazie. Do końca roku raczej wyjdę na swoje. A jak potem od tego gazu padnie silnik albo co to przywiozę drugi z mobile.de Instalka ma gwarancję na 60tys km lub 1 rok więc tylko pomykać!
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |5 Maj 2004|, 2004 14:24   

Tu z BC_Leszczem się zgadzam że kombi wazy więcej no i opony 225/17/45 też robią swoje a tak nawiasem mówiąc to przy 120km/h to spali jakieś 10-11l benzyny a gazu nawet że wtrysk to i tak spali te 10% więcej nie ma co sie czarować a tak przy okazji to widziałem że benzynka podrożała i gaz cały orlen wykupił udziały na słowacji i teraż musi odrobić straty.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH 96"
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |5 Maj 2004|, 2004 14:37   

No gazior z dnia na dzien podskoczyl o 30 groszy.... normalnie tylko sie za kieszen trzymac
 
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |5 Maj 2004|, 2004 14:48   

Ile kosztował to nie wiem ale u nas kosztuje 1,65 bo gościu że stcji mi powiedział i dlatego tylko zerknołem a jeszcze nie tak dawno kosztował 1,30zł.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH 96"
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |4 Cze 2004|, 2004 18:25   

Panowie, chce zwrocic uwage, ze silniki 2.9 ( przynajmniej od 92r.) mniej pala na automacie niz na manualu. Prosze sprawdzic w instrukcji. Ja sam mialem kiedys 2.9 na automacie i manualu, rownoczesnie. Spalanie bylo identyczne jak w instrukcji, tzn. okolo 0.5 litra mniej na korzysc automatu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group