$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - ALARM PILNE
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ALARM PILNE
Autor Wiadomość
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |11 Sty 2005|, 2005 20:01   

coty, musial bym rozbebeszyc i poptzrec co i skad idzie, da sie zrobic ale trzeba czsu. schematow dobrych brak :( szukaj cos moze w lit anglojezycznej. Ja ze schematow z ksiazki eltholza czy jaoks tak nic nie kumam
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Ujek
[Usunięty]

Wysłany: |11 Sty 2005|, 2005 20:40   

no fakt tesz mam ta ksaizke sam naprawiam bla bla bla ale nic z tych schematow nie kapuje ale bych sie chcial dowiedziec czy jusz ktos to np. robil i ma jakies swiadomosci z tym
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |12 Sty 2005|, 2005 12:15   

Ujek napisał/a:

1-czujniki pod dzrzwi
2-centralny zamek
3-czujniki pod klape bagaznika(ew.maska)
4-czujnik wstrzasowy mam ale bede robic drugi mikrofalowy 2 strefowy(prealarm)

1. Zdejmujesz licznik i po prawej stronie za zuwakami od nagrzewnicy masz plastikowa puszke przykrecona do karoserii. Idzie tam kilka przewodow, przy czym masa stala osobno (brazowy o ile dobrze pamietam) i przewody z masa od drzwi osobno. Pozostaje miernik albo srubokrecik z zarowka i przewodem, coby sprawdzic pod ktory dolaczana jest masa po otwarciu kazdych z drzwi osobno. ISTOTNE - w tym miejscu mozesz je wszystkie smialo polaczyc, poniewaz sa to przewody od oswietlenia i tak czy inaczej sie lacza, nie mniej do drzwi kierowcy trzeba zamontowac oddzielny czujnik, poniewaz na wyswietlaczu od swiatel i otwartych drzwi bedzie ci sie zawsze sciecilo ze masz otwarte wszystkie drzwi naraz.
2. Potrzebne sa przekazniki i tu postaram sie jeszcze dzisiaj odnalezc otrzymany schemat. z tego co pamietam centralny jest tu sterowany plusem a sterownika od centralnego nigdzie nie znalazlem - zdaje mi sie ze go nie ma, totez pozostaje wyjecie 2 kabli (bialy i zolty bodajze bylo u mnie) ze slupka i podpiecie pod przekazniki i do centralki.
3. Do klapy bagaznika zrobilem po lewej stronie w miejscu ktore od razu narzuca ze tam powinien byc :) Nie jestem teraz przy aucie i nie powiem dokladnie ale co do bagaznika to nie bedziesz mial problemu. Przy masce troche sie pomeczylem ale to dlatego, ze chodzilo mi o precyzje.
4. Nie mam ale przymierzam sie do tego zeby dodac jeszcze pare zabezpieczen, min karte autoryzacji, bez ktorej kierowca nie odjedzie a zasiegu ma jedynie pare metrow :) .
 
 
Ujek
[Usunięty]

Wysłany: |12 Sty 2005|, 2005 13:30   

No spoko z centralnego wiem gdzie sa kable ale primo pierwsze to tam jest pelno roznych kali i nawet kilka zoltych jak bys mogl napisac to powiem tak ze tam sa takie grubsze i takie cienkieto do ktorych mam sie dobierac to tych grubszych czy cienkich ??
 
 
GrzesPi
[Usunięty]

Wysłany: |15 Sty 2005|, 2005 22:49   

Jestem po zabiegu :D

Właśnie skończyłem montować alarm i chętnie się z Wami podzielę swoimi spostrzeżeniami:

1.Kierunkowskazy podłącza się do przewodów biało/czarny i zielono/czarny znajdujących się w wiązce przewodów pod kolumną kierownicy.
2.Zamek centralny jest sterowany plusem. podłącza się go do przewodów biały>zamykanie
i żółty>otwieranie są w wiązce wychodzącej z drzwi po stronie kierowcy.
3.Zasilanie alarmu podłączamy do głównej kostki stacyjki która znajduje się nad nogami kierowcy na szynce pod kokpitem i tak:
a) plus stały do gróbego czerwonego przewodu,
b) plus po załączeniu zapłonu do gróbego czarnego przewodu,
c) masa jak leci tzn. tam gdzie jest.

Wszystko działa jak należy przy czym w moim przypadku nie używałem żadnych dodatkowych przekaźników (alarm to MAGICAR 440 ) natomiast auto to SKORPIO 92r. przejściówka.

Pozdrawiam i życzę udanego montażu :P
 
 
Ujek
[Usunięty]

Wysłany: |16 Sty 2005|, 2005 09:37   

czlowieku masz ten sam alarm co ja :D wiesz jak podlaczales do centralnego to tam masz takei grubsze i ciensze przewody to do tych grubszych czy cienkich mam podlaczyc ?? aha czy tylko mam je ponacinac zeby tamte kable z alarmu sie pod nie podlaczaly czy calkowicie je przeciac te z centralnego?
aha i jeszcze jedna bardzo wazna sprawa
1-tam jest osobny sterownik w tym alarmie do centralnbego wiec sa tam przewody +(pomaranczowy i rozowy albo bialy) i -(czarny i rozowy albo bialy) to ja jest zmostkowalem i podlaczylem do zaislania sprawdzilem srubcykiem z zarowka czy dzialaja te kable zielony otwieranie i niebieski zamykanie i dziala ale caly czas podlaczam do centralnego pod zolty i bialy te grube takie co sa bo sa tam jeszcze cienkie ale nie probowalem z nimi I MI CALY CZAS BEZ PIECZNIK wywala
2-napiszm i tu gosciu doklanie chodzi mi konkretnie do jakich kabli podlaczyles ten centralny bialy otwieranie i zolty zamykanie ale musze wiedizec tylko jedno czy on jest cienki czy gruby bo mam tam wlasnie dwa rodzaje
 
 
GrzesPi
[Usunięty]

Wysłany: |16 Sty 2005|, 2005 15:54   

Witam

Postaram się odpowiedzieć.
Wydaje mi się że łączyłem centralny do grubszych kabli w wiązce drzwi (nie jestem pewien bo już poskładałem). Powiem Ci natomiast jak je zdiagnozować.Na białym przewodzie (zamykanie) pojawia się napięci +12V w momencie zamykania drzwi i już zostaje dopóki drzwi są zamknięte. Na żółtym analogicznie pojawia się przy otwarciu i zostaje dopóki drzwi są otwarte. Teraz tak w kostce przy alarmie masz kabel zielony i niebieski to podłączasz je do tych dwu kabli przy drzwiach (natnij je tylko i do nich przylutuj>nie przecinaj ich bo nie będzie dzałało zamykanie i otwieranie z kluczyka<). Jeśli podłączysz odwrotnie to zobaczysz bo drzwi będą się zamikały kiedy wyłączasz alrm a otwierały kiedy włączasz (czyli bez sensu).
TERAZ UWAGA w kostce przy alarmie masz różowy i pomarańczowy złącz je razem i podłącz do stałego plusa (może być ten sam do którego podłączyłeś zasilanie alarmu czyli czerwony w głównej kostce zapłonu) INNYCH KABLI NIE RUSZAJ po prostu je zostaw niech wiszą!
NIC NIE RUSZAJ W STEROWANIU ALARMU Bo nie TRZBA.
Jak coś jeszcze nie tak to postaram się wyjaśnić.

Pozdrawiam SCORPIOMANIAKÓW 8)
 
 
Ujek
[Usunięty]

Wysłany: |16 Sty 2005|, 2005 17:25   

aha no to spoko nareszzcie wiem hmm ale wywalalo mi bezpieczniki jak podlaczalem pod te kable mozliwe ze jak je odwrotnie podlaczylem to szczelil ??
 
 
Ujek
[Usunięty]

Wysłany: |16 Sty 2005|, 2005 17:27   

a stary jeszcze jeden problem pod co sie podlaczales do czujnikow otwrtych drzwi ??
 
 
GrzesPi
[Usunięty]

Wysłany: |16 Sty 2005|, 2005 17:52   

Witam

Napisałeś:
1-tam jest osobny sterownik w tym alarmie do centralnbego wiec sa tam przewody +(pomaranczowy i rozowy albo bialy) i -(czarny i rozowy albo bialy) to ja jest zmostkowalem i podlaczylem do zaislania sprawdzilem srubcykiem z zarowka czy dzialaja te kable zielony otwieranie i niebieski zamykanie i dziala ale caly czas podlaczam do centralnego pod zolty i bialy te grube takie co sa bo sa tam jeszcze cienkie ale nie probowalem z nimi I MI CALY CZAS BEZ PIECZNIK wywala

Podłącz tylko różowy i pomarańczowy razem do plusa. Czarny i biały zostaw niepodłączone i nie złączaj ich razem. Jak podłączasz razem tzn. różowy i pomarańczowy do plusa i czarny i bały do minusa to robisz zwarcie i dlatego wali ci bezpiecznik.

Alarm ma zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem drzwi (nawrzucasz coś do kieszeni i to coś przyciśnie przycisk otwierania a ty tego nie zauwsażysz) to jak przez 30 sekund nie otworzysz drzwi alarm je automatycznie zamknie znowu. A to że nie otworzyłeś drzwi wie właśnie z czujnika drzwiowego.

pozdr
Ostatnio zmieniony przez GrzesPi |16 Sty 2005|, 2005 18:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |16 Sty 2005|, 2005 18:02   

a w alarmie od wieloryba też jest takie zabezpieczenie?? i czy podczas otwierania drzwi alarm powinien zawyć? mam na mysli, ze po naciśniećiu przycisku na pilocie syrena nie wyda jakiegoś dźwięku, bo u mnie coś milczy, a jak załącze alarm przy twrtych oknach i wsadze rękę do środka i ruszam dość intensywnie to i tak nic nie wyje, czyżbym miał uszkodzony/unieszkodliwiony alarm??
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
GrzesPi
[Usunięty]

Wysłany: |16 Sty 2005|, 2005 18:05   

Trudno mi powiedzieć bo mam przejściówkę i nie wiem jak jest w fabrycznych alarmach.Natomiast w tych powinien zawyć.
Jak możesz to włącz gadulca mój numerek to 2537084
 
 
Ujek
[Usunięty]

Wysłany: |16 Sty 2005|, 2005 22:11   

Marcin moze masz alarm w trybie serwisowym albo masz ten kabelek do awaryjnego wylaczani gdzies zwarty do masy ewentualnie gdzies ktos majstrowal i zasilanie od alarmu odcial
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |17 Sty 2005|, 2005 11:43   

Rafał A.(antek) napisał/a:
a fabrycznego alarmu nie masz? pozatym czujki sygnalizacji na desce dzialaja bez stacyjki, fabryczny alar m jest podlaczony pod nie chyba nie pod przelaczniki od lampek


Nie mam pojecia jak jest podlaczany alarm fabryczny, poniewaz takowego nie posiadam ale u mnie bynajmniej przy wylaczonej stacyjce do wskaznika otwartych drzwi nie dochodzil zaden sygnal. Sprawdzalem, jestem pewien.
 
 
Ujek
[Usunięty]

Wysłany: |17 Sty 2005|, 2005 15:11   

no nareszcie dzisiaj zrobilem jsuz ten centralny dzieki GrzesPi aha co do wlacznikow dzrwiowych to nie podlaczajcie pod zadne kontrolki otwartych drzwi albo pod buzzer od wlaczonyc hswiatel tylko zdejmijcie ta kapa co jes nad pedalami i po prawej stronie czyli od strony radia bedzie sterownik od alarmu fabrycznego i po prawej jego stronie beda dwie wtyczki jedna ta wieksza z szescioma kablami i jedna mala z jednym to odpinamy ta wieksza z szescioma i tam mamy kable i powinny byc dwa kable brazowo czerwone to do jednego z nich sie podlaczamy z alarmem i mamy czujniki otwarcia drzwi ktore dzialaja jak wszystkie czyli 4 dzrzwi MILEGO PODLACZANIA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group