$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - stuki w silniku
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
stuki w silniku
Autor Wiadomość
blady
[Usunięty]

Wysłany: |7 Wrz 2006|, 2006 15:28   stuki w silniku

od jakiegoś tygodnia zauwarzyłem dziwne stuki w silniku przy obrotach do 2000 nie słychać nic po przekroczeniu 2000 stuki słychać w kabinie , podskakiwanie silnika na wornych obrotach i dymienie z rury podczas ruszanie ( dymienie na jasny kolor oleju nie ubywa ) byłem u mechanioniorów ale kazdy z nich wskazuje na cos innego 1 mówił o wtryskach ( sprawdziłem i są ok ) 2 mówił coś o zaworach ale z braku uszczelki pod zawory nie chciał zaglądać 3 miał uszczelkę pod zawory ale twierdził że ta pojemność ( 2.5 td ) to nie było by słychać zaworów 4 dobił mnie kompetnie mówił że nalezy sprawdzić cały układ paliwowy ( pompa + wtryski ) potem mówił coś o gniazdach zaworów , przeszedł do wału i panewek a skończył stwierdzająć ża czas sprzedać i kupić coś normalnego ( sam jeżdzi cytryną ale czy to normalne aby samochód padał na glebe po wyłączeniu silnika ja jego cytryna ) znalazłem też minimalny wyciek na pomopie paliwowej ( poszedł jakis oring )
pomóżcie co robić i gdzie szukać przyczyny ( w razie czego uszczelkę pod zawory mam )
 
 
Tomek Z 



Auto: Toyota Avensis 1600 VVTI 110 KM
Wiek: 54
Dołączył: 29 Maj 2005
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: |9 Wrz 2006|, 2006 23:15   

Wiesz co, to dymienie z rury, (jeśli jasne) to chyba uszczelka pod głowicą. Zobacz co z płynem, jak szybko i czy ubywa. No i nierówna praca,ropa z płynem, no tak mi się to kojarzy. Pisz co dalej wyniuchałeś. No właśnie, jak śmierdzi z rury.
Pozdro :dddddd
_________________
~~ Lubiłem swoją scorupkę ~~
była scorupka 12V6 fajna!
była cytrynka ZX
była scorupka '93 2,5 TD VM
był poldek z gazem
i 125 p, pomarańczowy!!
Ostatnio zmieniony przez Tomek Z |10 Wrz 2006|, 2006 00:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Staszek
[Usunięty]

Wysłany: |24 Wrz 2006|, 2006 12:21   

Jeżli masz możliwość sprawdź (przedmuchaj) powrót paliwa, łącznie z przewodami od wtryskiwaczy
Ostatnio zmieniony przez Staszek |24 Wrz 2006|, 2006 12:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group