$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - zamiana silnika
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zamiana silnika
Autor Wiadomość
Kris53
[Usunięty]

  Wysłany: |28 Lis 2004|, 2004 14:34   zamiana silnika

czy jest mozliwa (sensowna :oops: ) wymiana silnika 2,0 dohc(92r) na Diesla 2,5d lub td, jezeli tak to jest to oplacalne i co nalezalo by zrobic(wymienic) z gory dziekuje:)
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |28 Lis 2004|, 2004 16:57   

z tego co ja na tym forum czytałem to diesel sypie się jak choinka po trzech królach....
no może przesadziłem, ale diesel jest jednak dosyć awaryjny
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Aro 



Auto: 3 x 2,9: 91/96/96; noLPG/LPG/noLPG; ghia/ghia
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lis 2004
Skąd: Łomża
Wysłany: |28 Lis 2004|, 2004 17:45   

Przerabiałem nieco inny temat - wydawałoby się łatwiejszy: przekładka z 2.0 dohc na ohc. Okazało się, że przepracowałem dwa tygodnie konkretnych popołudni - najdłużej z przerzuceniem całej elektryki. A tak na marginesie, to czy ten diesel nie jest konstrukcji peugeota, tak, jak montowane w fordach 2.1 i 2.3. Bo jeśli tak, to ja z dieselkiem 2.1 w grandzi miałem ciągłą jazdę z przegrzewaniem silnika.
 
 
 
plastic
[Usunięty]

Wysłany: |28 Lis 2004|, 2004 18:49   

No na pewno łatwiej wstawić diesla w miejsce benzyny, niż odwrotnie, ale kłopot i tak jest!
Zamiana oczywiście powinna nastąpić razem ze skrzynią biegów, a i trzeba popatrzeć na przełożenia mostu.
Jeżeli chodzi o silniki to do twojego rocznika 2,5 TD (ten koncernu PSA) jest naprawdę solidny, może jest słabszy od następcy, ale........
Nie prawdą jest, że silniki te są bardziej awaryjne od benzyniaków!
Wiem, co pisze od 10 lat jeżdżę dieslami-miałem dwie Scorupy 2.5TD.
Chyba lepiej sprzedać tego i kupić diesla :)
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |28 Lis 2004|, 2004 19:25   

Witam
Co prawda nie roiblem takiej przekladki sam ale moj wojas robil cos takeigo ze swoja bejca 524TD bo kasta mu zgnila i kupil za jakies grosze piekna sztuke z 2.5 benzyna wiec musial przelozyc wszystko: silnik, most (diesle maja znacznie wyzszy moment obrotowy i maja przez to calkiem inne przelozenia), wal, caly uklad paliwowy (masa babraniny), elektryke, no i przednie zawieszenie bo diesle sa ciezzzkie i na poczatku jak zostawil tamto zawieszenie to amory padly po 2 miesiacach... a sprezyny sie strasznie ugniotly tazke same problemy, a po robocie stwierzil ze trzeba bylo sprzedac i kupic nowszego diesla a z reszan teraz zamienil na 730i chociaz mowilem mu ze scorpio coswoth i tak jest lepszy... no coz moja rada to zamienic autko:) bo szkoda tyle pracy
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group