Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektro-Gadżet-Lab - Hulajnoga elektryczna

Kamil_Scorpio_ - |27 Maj 2022|, 2022 12:33
Temat postu: Hulajnoga elektryczna
Dłuższy czas zastawiałem się nad taką formą transportu od punktu A do punktu B omijając korki i inne wodotryski, trafiłem na ciekawy egzemplarz:
https://motusxd.pl/hulajnogi-wyscigowe/45-hulajnoga-elektryczna-motus-pro10-sport-gt-52v.html

Nie mogłem sobie darować i jej nie kupić, oczywiście z opcją doszczelnienia. Przyznam szczerze że nigdy się nie spodziewałem że będę bał się prędkości na czym kolwiek, jednak tutaj przy 70km/h strach zagląda w oczy, ale podsumowując i nie przedłużając, towar godny polecenia... Fajnie się prowadzi, dobrze przyspiesza, jest stabilna oraz te niby małe amortyzatory sprężynowe robią świetną robotę, mając problemy z kręgosłupem w tym przypadku jakie kolwiek nie równości wybiera fajnie, do tego ma super oświetlenie a nawet kierunki :):



Kto chce poczuć adrenalinę - polecam ten model raz jeszcze :)

pablo19 - |27 Maj 2022|, 2022 17:32

Niezła wariatka. Też ostatnio kupiłem podobną amotyzowaną w używce bez bakterii z motorem 1000W na 36V z demontowalnym krzesełkiem :)
Powoli ją reanimuję :)
Te 70 km/h to jakieś szaleństwo :O

Struna - |30 Maj 2022|, 2022 17:20

Gruby nielegal - zdaje się limit na takie urządzenia to 20-25 km/h
Skąd zatem te 70 km/h ?

Kamil_Scorpio_ - |30 Maj 2022|, 2022 18:37

Struna napisał/a:
Skąd zatem te 70 km/h ?


Z dwóch silników 1200W :):

pablo19 - |30 Maj 2022|, 2022 22:55

Struna, moja ma fabrycznie przełącznik do 25/do 45.
Struna - |31 Maj 2022|, 2022 11:48

Spoko, ale generalnie to jakby już nielegal - w razie W chyba niezły przypał...
DANEK1403 - |31 Maj 2022|, 2022 17:38

Przypał to mało powiedziane ..
Znajomego capneli ponieważ miał pomodzone to i gnał 65 , nie dość że go zmierzyli to i nagrali
Sprawa poszła do sądu , pędziwiatr do ekspertyzy zobaczymy czym się skończy .

Struna - |31 Maj 2022|, 2022 23:32

Niemniej - sprzęt fajny :)
pablo19 - |1 Cze 2022|, 2022 10:21

Moja jest taka terenowa, bo ma kostkę na oponie więc raczej offroad będzie.
Jest możliwość żeby jechać takim czymś z siodełkiem po drogach? Trzeba by to wtedy zarejestrować jako skuter czy coś?

Struna - |1 Cze 2022|, 2022 11:46

A rowerem jak jeździsz po drodze to jakoś to rejestrujesz, czy coś ? ;)
pablo19 - |1 Cze 2022|, 2022 12:11

No nie, to czemu jest alarm nt. prędkości hulajki elektrycznej?
Struna - |1 Cze 2022|, 2022 15:42

Bo przepisy określają dla takowego pojazdu limit - co raczej wydaje się zupełnie sensowne, bo jak widzę nieraz pajaca co na rozblokowanym sprzęcie na pełnej kurwie wpada na przejście dla pieszych, czy przez drogę przejeżdża, to mnie krew zalewa.
Przecież to jak usiłowanie zabójstwa...

Aro - |1 Cze 2022|, 2022 16:49

Tak jak rozpędzone rowerzyki w łolkmenach :evil:
wegus - |2 Cze 2022|, 2022 08:27

pablo19 napisał/a:
Moja jest taka terenowa, bo ma kostkę na oponie więc raczej offroad będzie.
Jest możliwość żeby jechać takim czymś z siodełkiem po drogach? Trzeba by to wtedy zarejestrować jako skuter czy coś?


jest interpretacja, że hulajnoga z siodełkiem to nie hulajnoga ... i nie można nią jeżdzić
po drogach publicznych
https://rootblog.pl/hulajnoga-elektryczna-z-siodelkiem-prawo-przepisy-2021/

[ Dodano: |2 Cze 2022|, 2022 08:30 ]
https://www.prawodrogowe....ower-czy-inny-p

ogólnie bajzel, czytałem kiedys trochę ale nic sie nie zmieniło ....

pablo19 - |2 Cze 2022|, 2022 17:57

Aha, no to ładny sprzęt mam :D
Nic tylko na bezdroża, a już się zastanawiałem, gdzie i jakie opony szosowe kupić ;)
Jeden problem mniej :)

Jeszcze tak sobie myślę, jakbym zaślepił dziurę od siodełka, jakąś śrubą, czy czymś, to czy wtedy można ją traktować jako hulajnogę, do której nie można przymocować siodełka? Wtedy pozostaje jeszcze kwestia prędkości, ma przełącznik i w pierwszej pozycji spełnia wymagania "hulajnogi elektr.".

wegus - |2 Cze 2022|, 2022 21:45

pablo19 napisał/a:
Aha, no to ładny sprzęt mam :D
Nic tylko na bezdroża, a już się zastanawiałem, gdzie i jakie opony szosowe kupić ;)
Jeden problem mniej :)

Jeszcze tak sobie myślę, jakbym zaślepił dziurę od siodełka, jakąś śrubą, czy czymś, to czy wtedy można ją traktować jako hulajnogę, do której nie można przymocować siodełka? Wtedy pozostaje jeszcze kwestia prędkości, ma przełącznik i w pierwszej pozycji spełnia wymagania "hulajnogi elektr.".


zaślepienie raczej nie starczy, raczej wycięcie kawałka rury w którą wchodzi siodełko ...:-)

Kamil_Scorpio_ - |3 Cze 2022|, 2022 07:07

Paweł, do każdej hulajnogi na chwilę obecną można dokupić oryginalne siedzisko bądź uniwersalny zamienniki, te prawo jest jeszcze nie dorobione i szybko go nie poprawią. Ogólnie wczoraj jechałem na działkę ścieżka rowerowa gdzie na drodze jest ograniczenie do 70km/h, jechałem tak 60km/h minęły mnie dwa radiowozy, z tego pierwszego nie zwrócili na mnie nawet uwagi, ale z drugiego zwolnili i się dokładnie przyjrzeli, byłem przekonany że będzie przypał, ale nie... Pojechali :):
WieSiu - |3 Cze 2022|, 2022 10:42

bo żeby sie czepic, musieliby zrobic oficjalny pomiar.
ford2fast - |3 Cze 2022|, 2022 15:53

DANEK1403 napisał/a:
Przypał to mało powiedziane ..
Znajomego capneli ponieważ miał pomodzone to i gnał 65 , nie dość że go zmierzyli to i nagrali
Sprawa poszła do sądu , pędziwiatr do ekspertyzy zobaczymy czym się skończy .

Mam nadzieję, że dostanie najwyższy możliwy wymiar kary :)

pablo19 - |3 Cze 2022|, 2022 21:56

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Paweł, do każdej hulajnogi na chwilę obecną można dokupić oryginalne siedzisko bądź uniwersalny zamienniki, te prawo jest jeszcze nie dorobione i szybko go nie poprawią. Ogólnie wczoraj jechałem na działkę ścieżka rowerowa gdzie na drodze jest ograniczenie do 70km/h, jechałem tak 60km/h minęły mnie dwa radiowozy, z tego pierwszego nie zwrócili na mnie nawet uwagi, ale z drugiego zwolnili i się dokładnie przyjrzeli, byłem przekonany że będzie przypał, ale nie... Pojechali :):

No wiesz, teraz się przyjrzeli, przemyślą i następnym razem może ich poznasz...

Struna - |4 Cze 2022|, 2022 02:47

pablo19 napisał/a:
jakbym zaślepił dziurę od siodełka, jakąś śrubą, czy czymś, to czy wtedy można ją traktować jako hulajnogę, do której nie można przymocować siodełka?

raczej taką, co to sobie otwór poprawisz jak się trafi jakaś większa nierówność :D

Kamil_Scorpio_ - |4 Cze 2022|, 2022 08:04

WieSiu napisał/a:
bo żeby sie czepic, musieliby zrobic oficjalny pomiar.


Było ich dwóch w radiowozie, mają licznik w aucie więc jakby się uparli to i tak by zatrzymali :) Dzisiaj znów jadę na działkę, a oni często stoją za ekranami i strzelają laserem to podjadę do nich i zapytam jak się do tego odnoszą.

pablo19 napisał/a:
No wiesz, teraz się przyjrzeli, przemyślą i następnym razem może ich poznasz...


Jak będą dwie kobiety to z chęcią bym je poznał :D


Struna napisał/a:
pablo19 napisał/a:
jakbym zaślepił dziurę od siodełka, jakąś śrubą, czy czymś, to czy wtedy można ją traktować jako hulajnogę, do której nie można przymocować siodełka?

raczej taką, co to sobie otwór poprawisz jak się trafi jakaś większa nierówność :D



hahaha :): :): :): :):

pablo19 - |4 Cze 2022|, 2022 08:20

Koło zapasowe sobie tam przykręcę :P
Darek_Police - |5 Cze 2022|, 2022 19:18

matko bosko czestochosko matrix nas wiezi, matrix nas ogranicza. A jak bede mial hulajpięte z siodelkiem i kulkiem boczym to jaki limit predkosci wielce nam panujacy wladarze przewudujom? Sram ze strachu przed odpowiedzią.
Maross - |5 Cze 2022|, 2022 21:31

Darek_Police, nic się nie bojaj , na zlot przychulaj prędkościo maksymalno ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group