Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Skrzynia biegów + przeniesienie napędu - Korek wlewu do skrzyni biegów.

Enzo - |10 Wrz 2021|, 2021 17:23
Temat postu: Korek wlewu do skrzyni biegów.
Wiam szanowne gremium ! Chciałbym zmienić olej w swojej skrzyni biegów, bo silnik ma już 320tys. A olej w skrzyni zapewne przeistaczył się już w mazut hahaha Tylko tak zlokalizowałem korek spustowy, ale nie mogę zlokalizować wlewowego. Na czerwono na zrjeciu zaznaczony spustowy, a na zielono jakaś długa śruba , która wchodzi do środka do skrzyni, ale nie wiem czy to korek wlewowy i nie chciałbym czegoś niepotrzebnie spierdaczyć. Może mi ktoś pomóc podpowiedzieć gdzie go znaleźć. Najlepiej gdyby była to fotka. Scorupa z 1995 2.0 DOHC 16V 136 kucy.

[ Dodano: |10 Wrz 2021|, 2021 17:34 ]
Sorry za nie ten dział, ale tak to jest z telefonami i grubymi paluchami ... Poprosiłbym moderatora o przeniesienie do działu skrzynie biegów i przeniesienie napedu.

Boni - |11 Wrz 2021|, 2021 21:09

O ile mi wiadomo, wszystkie skrzynie Scorpio mają "wlew" przez rurkę od miarki oleju. Poleca się małe lejki kuchenne, oczywiście. Oraz przy takich przebiegach i nieznanym stanie oleju, to bez zrzucenia miski (+nowa uszczelka rzecz jasna), wyszuflowania z niej smoły i nowego filtra, wymiana samego oleju jest nieco licha.

Skądinąd, można też bawić się w jeszcze bardziej zaawansowane płukania, przy użyciu węży między skrzynią a chłodnicą, ale to już wyższa szkoła szrotu i wypadałoby się douczyć tego.

ford2fast - |11 Wrz 2021|, 2021 22:49

Boni napisał/a:
O ile mi wiadomo, wszystkie skrzynie Scorpio mają "wlew" przez rurkę od miarki oleju. Poleca się małe lejki kuchenne, oczywiście. Oraz przy takich przebiegach i nieznanym stanie oleju, to bez zrzucenia miski (+nowa uszczelka rzecz jasna), wyszuflowania z niej smoły i nowego filtra, wymiana samego oleju jest nieco licha.

Skądinąd, można też bawić się w jeszcze bardziej zaawansowane płukania, przy użyciu węży między skrzynią a chłodnicą, ale to już wyższa szkoła szrotu i wypadałoby się douczyć tego.

Za bardzo się rozpędziłeś :) To prawdopodobnie manualna skrzynia a nie automat

pablo19 - |17 Wrz 2021|, 2021 08:00

Na jakim zdjęciu?
U mnie w MT75 jest śruba mniej więcej (jeśli dobrze pamiętam) w 2/5 wysokości skrzyni i do niej się piłuje olej aż do przelewu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group