Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Hyde Park - Ogólne - Armagedon

Adam_2000 - |23 Mar 2020|, 2020 19:28
Temat postu: Armagedon
Co porabiacie w ten ciężki czas?
Siedzicie w domu, pracujecie?
Ja już drugi tydzień kwarantannuję :)
Siedzę i naprawiam co się da, wpadł mi w łapy nawet jakiś tablet, co przeleżał w pudle ze 3 lata. Zrobiony :)
Szkolę się w programowaniu ESP, itp...

Gruber - |23 Mar 2020|, 2020 19:54

Żeby moi ludzie mieli do czego wracać to... chodzę do roboty bez zmian.
kat - |23 Mar 2020|, 2020 20:19

Normalnie codziennie do biura,ale zakaz spotkań z klientami i wydawania towaru z magazynu. Generalnie w Kato pusto na ulicach.
t.jurek1990 - |23 Mar 2020|, 2020 20:53

Szczecin podobnie u mnie na obrzeżach rzadko kto wychodzi.

U mnie w VOLVO TRUCKS przyjmowanie zleceń na telefon kluczyki i samochody dezynfekowane zanim wjadą na halę. Ogólnie plac pustoszeje bo i firmy powoli stają szczególnie te co na niemcy latają.

Ja weekendami siedzę w garażu i dłubie skorupę:D:D

DANEK1403 - |23 Mar 2020|, 2020 21:19

Ogólnie przerobiłem sieć w domu na światło co by tyle miedzi się nie marnowało , naprawiłem radio z folvo i wszystko co leżało ponieważ czasu nie było nawet radmor się doczekał , i tak co było odkładane jest zrobione ;)
Aro - |23 Mar 2020|, 2020 22:07

Telefonicznie jakieś sprawy przepycham, żeby się cokolwiek działo. Bo tak normalnie, to nic się nie da zrobić, ani w urzędach ani u energetyków ani nigdzie. Terminy na robotach mi się zbliżają, ale wiadomo - będzie raczej przesunięcie.
pablo19 - |23 Mar 2020|, 2020 22:51

Pracuję codziennie, nowe ustalenia w robocie, skracanie godzin pracy, rotacyjna praca w komórkach, jakieś dziwne zmiany i inne cuda. Coraz więcej mówi się o pracy zdalnej, ale u mnie to może 3% pracowników może na to przejść.
Większość na L4 albo urlopach, ale nie wiem, ile tak uciągną.

Czasami uderzamy do Puszczy, wiele rodzin teraz nawiedza leśne tereny, przynajmniej może się tam trzymać na sporą odległość.
Na ulicach pustki, tramwaje i autobusy z pojedynczymi pasażerami.
Ludzie dziwnie na siebie zerkają jak już się mijają.

Mi bardzo dobrze się pracuje, sporo czasu na zrobienie tego co leżało x lat, w domu to samo, składziki pełne spraw na później, może właśnie nadeszło to "później".

Dobrze ktoś w radio powiedział, że mamy stan jakby ktoś zaciągnął hamulec bezpieczeństwa w pędzącym pociągu. Pociąg stanął i nie wiadomo czy i kiedy ruszy, a w tym czasie można trochę uspokoić życie i pomyśleć o tym co będzie za trzy tygodnie.
Przypadki koronki coraz bliżej. Dziś znajoma z pracy mówiła, że czasami jeździła PKSem, który kierował niedawno zmarły facet, ale na szczęście od kilku tyg. jakoś inaczej się przemieszczała.
Kolega z pracy zaczął kwarantannę, bo widział się z kimś z rodziny, kto był w szpitalu, w którym zachorował jeden pracownik.
Póki co nic bliżej z koronki się nie pojawiło, ale im więcej zachorowań, tym więcej tego będzie.

Jak w Was z zaopatrzeniem w sklepach?
U mnie niczego nie brakuje w małych spożywczaczkach.

Jacek12 - |24 Mar 2020|, 2020 01:01

małe sklepy funkcjonują,duże też w powiecie stalowa wola,
główne niebezpieczeństwo powodują ludzie którzy zjechali z zagranicy przed północą w niedzielę tydzień temu,ich kwarantanna prawnie nie obowiązuje więc niektórzy latają po sklepach a niektórzy z nowo przybyłych sami założyli sobie kwarantannę i ja to chwalę.

[ Dodano: |24 Mar 2020|, 2020 01:07 ]
Myślę że za miesiąc tj 1-3 maja będziemy mogli biegać w pochodach,o ile naród zrozumie stan zagrożenia już dziś.

pablo19 - |24 Mar 2020|, 2020 04:54

Naród zrozumie, jednostki nie.
Widziałem taki przypadek około dwa tygodnie temu. Kobieta ~45 lat, która od 3 dni miała gorączkę, wcześniej mąż wrócił z Niemiec i miał kwarantannę. Pani radośnie pojechała do przychodni tramwajem/autobusem, bo przecież jest chora. Tam jak ją zobaczyli, od razu odizolowali i wezwali pomarańczowego ludzika w karetce, który ją zabrał do "zakaźnego". Jak ją zapytali dlaczego przyjechała komunikacją zamiast zadzwonić do lekarza, bo przecież takie procedury są rozgłaszane w tego typu przypadkach, powiedziała, że pracuje i nie ma czasu oglądać telewizji. Chyba jej nic nie wykryli, bo przychodni nie zamknięto, ale zachowanie i tłumaczenie kobiety jest dosyć zaskakujące...
Ww. przychodnia jest teraz zamknięta dla pacjentów i można do niej tylko dzwonić i pisać dla bezpieczeństwa pracowników, ale co dziwne dalej widzę dziadków, którzy tam się odbijają od drzwi, sporo ryzykują przemieszczając się komunikacją.

Maross - |24 Mar 2020|, 2020 08:36

Ja nadal pracuje bo kołchoz otwarty i z tego co mi wiadomo nie mogą zamknąć ,choc pewne przesłanki ku temu by były,choćby takie że pracują u nas osoby zaliczające się do grupy ryzyka ,a wiekszość niestety jak to większość ,czasem przechodzi różne choroby w pracy bo myśli że jak pójdzie na L4 to nie dostanie trzynastki i nie przetłumaczysz :/ .
Druga sprawa ,Dyrektor podobno miał w planie i chciałby zamknac zakład ,prewencyjnie ,zasrane związki zawodowe też tego chcą ale miasto sie nie zgadza bo grożą utratą dotacji ,to samo miasto,które zleca nam druk plakatów ostrzegawczo informacyjnych skąd płynie troska o obywateli ,mieszkańców #zostań w domu zakupy z dowozem i coś tam...i z tym wszystkim czuje się człowiek jakoś dziwnie bo nie ulega niby Panice ale takin postępowaniem to gdzieś tam z tyłu głowy siedzi ,brać urlop czy L4 nie wiadomo w sumie bo niby na co na prewencje czy udzielającą się momentami ludziom panikę?

kat - |24 Mar 2020|, 2020 08:41

to coś dla ciebie Maross
https://www.youtube.com/watch?v=H3jUE0bO660

Maross - |24 Mar 2020|, 2020 08:44

kat, świetne ,wjadę na parking i puszczę przed wejściem paląc szluga przed jak rasowy robol ,tylko waciaka nie mam ani gumowców ,szkoda ;)

[ Dodano: |24 Mar 2020|, 2020 10:14 ]
Jak powiedział tak zrobił a audio blauka w mondeo jest całkiem spoko ;)

zibi8556 - |24 Mar 2020|, 2020 16:42

U mnie na wsi też coraz bardziej pusto, ludziska co chwilę dzwonią bo sie auto zesrało ale od wczoraj mam to w dupie. Zdrowie ważniejsze, też mnóstwo spraw związanych z działalnością do załatwienia jakoś schodzi na drugi plan. Wszystko raczej elektronicznie, każdy na swój sposób zesrany jak się patrzy po ludziach. Sąsiad wypłacił kasę z banku, bo się boi, że rząd zabierze. Jakaś obawa przed armagedonem z tyłu głowy jest, może za dużo filmów człowiek za młodu oglądał ?
Maross - |24 Mar 2020|, 2020 19:45

zibi8556, mój koleś w pracy płaci raty w banku bo nie mobilny i ma teraz przesrane w kolejkę wchodzić ,ja dziś kupowałem szpeje do Mondeo w Intercarsie to sklep na strefy bezpieczeństwa podzielony ,a gość przez tel mi mówi ,że póki siły w nogach pracować bedą ,dziś u babci byłem po pierogi na zapas bo u nich w mieście obok w granicach administracji Waldenburga już sklepy spożywcze dały zakupy z dowozem ,nas dzisiaj o 15 wypuścili z kołchozu a na Orlenie przez szybke Pani kasierka proponowała od razu wagon szlugów jak kupowałem pojare i gumy bo przerwy na szluga niet ,zamkniete na cztery spusty ,sam drżę jak odpalam dzluga proletariatowi ;)
sobolaqe - |24 Mar 2020|, 2020 20:04

U mnie roboty tyle ze jakis dramat.
Poki co nie wyglada zeby mialo byc mniej, wychodzi powoli jak duze korpo sa przygotwane na takie sytuacje oraz roznice miedzy US/EMEA a Indiami/Filipinami/Chinami.
Tak ze teraz jest straszne cisnienie na to zeby tysiace ludzi pracowalo zdalnie i zeby moglo dalej robic to co robilo z biura.
Nie ma nudy bo dotychczas papier przyjmowal wszystko, a tu zycie weryfikuje to brutalnie i kto byl przygotowany ten dalej dziala a kto nie to ... :)

YaKuZ - |24 Mar 2020|, 2020 20:45

U angoli tez juz powoli lekka sraczka ale z opóźnieniem:P do roboty chodze bo stocznia jako obiekt "wojskowy" bo dokuja u nas wojskowe statki to bedzie otwarta na pohybel wszystkiemu .... natomiast mocno sie wyludnilo zarowno na stoczni jak i na ulicach.
Gruber - |24 Mar 2020|, 2020 20:46

Jedno jest pewne. Rynek pracy, na którym pracownik rozdawał karty właśnie przechodzi do historii.
Maross - |24 Mar 2020|, 2020 21:44

No ja mam jeszcze wyjście ,że mi szef da projekty graficzne na zlecone do domu i transfer przez hosting albo coś ...no ale i tak z resztą lipa bo na druk cyfrowy u nas bez nadzoru nie da się zdalnie chyba tego zrobić bo ktoś zawsze musi na tą rolkę nawinąć itp. Pożywiom Uwidim ja chce akcję #zostańwgarażu ;)
Darek_Police - |25 Mar 2020|, 2020 12:41

U mnie w pracy najwieksza czesc produkcji wiazek elektrycznych spoczywa na naszych rodakach, ktorzy w obecnej sytuacji wrocili do Polski, do rodzin. Wiec, zeby miec co kontrolowac, robimy za nich te wizaki. A ze we dwoch mamy zastapic piecioosobowy team, to mamy od groma roboty. Poki co, materialu mamy na 2-3 miesiace, wiec jakos bedziemy to ciagnac. Mam nadzieje, ze ta sytuacja szybko sie unormuje i chlopaki wroca. Tu, gdzie miaszkam, nie ma jeszcze obowiazku siedzenia w domu, ale sami jestesmy ostrozni. Na zakupy i do pracy chodze tylko ja. A jak jest pogoda, to zabieramy dzieci na ogrodek. Tam maja trampoline, hustawki, zabawki i 400m2 do popisu. Zobaczymy, co bedzie dalej w tej Niemcowni.
pablo19 - |25 Mar 2020|, 2020 21:15

A może to wszystko to błędne działania?
https://www.youtube.com/watch?v=jOB_I1HDMyQ

Gruber - |26 Mar 2020|, 2020 12:03

Staram się już nic nie mówic bo ludzie maja mnie za debila, ale zgadzam się w 100 procentach. To do niczego nie prowadzi. Tak jak grypy nie wytępili tak i tego nie wytępią.
Maross - |26 Mar 2020|, 2020 12:30

Gruber, złagodzimy raczej skutki niż zatrzymany tę chorobę ,podobną epidemię mieliśmy już w Polsce z Odrą,bodaj w 1976 ,tyle że wtedy to nie miało by szans się tak swobodnie rozprzestrzenić bo granicę żelaznej kurtyny były bardziej szczelne ,A teraz możemy być wszędzie i niestety w pewnym sensie płacimy teraz tego rachunek
Gruber - |26 Mar 2020|, 2020 20:17

https://zapodaj.net/012316c466753.jpg.html
Są i plusy domowego więzienia. Zabrałem się za RSa.
Dziękuję Zysio!!

Maross - |26 Mar 2020|, 2020 20:38

Gruber, Ty gadzie ,wołaj Pan eRkę ,mam zawał ze slinotokiem!!!!!!!!!!!!!!! ;P
jaroz - |26 Mar 2020|, 2020 21:17

Gruber, ładnie ten RS pasuje do Mk1 :)
Maross - |26 Mar 2020|, 2020 21:35

jaroz, i w zasadzie to tylko do mk1 :)
wegus - |26 Mar 2020|, 2020 22:54

Ja normalnie do roboty - u nas nie przewija sie dużo ludzi z zewnątrz a swoim trzeba zawierzyć .. branże mamy różne...
- rolnictwo : pole trza obrobić ...
- handel : taki większy sklep "narzędziowy" i mat. bud. nastawiony na firmy, jeszcze nie ma wielkiego spadku, ludzie zabezpieczeni ale czarne dni nadejdo ...
- wynajem nieruchomości.. tutaj wielka zagadka... najmniej obawiam się o firmy kurierskie (mamy ze cztery ...) inni czas pokaże czy stać ich będzie na czynsz ...
- budownictwo jednorodzinne itp., jest już zauważalny spadek cen ofertowych u potencjalnych podwykonawców.. największy wśród osób typu działalanośc + 2-4 pracowników, oni nie mają kapitału na przetrzymanie ...

i tyle, różowo tego dalej nie widzę....

[ Dodano: |26 Mar 2020|, 2020 23:11 ]
moja rada jest taka coby nie wydawać pieniędzy na głupoty jeżeli macie jakieś oszczędzone, zakupy raz w tygodniu z listą / zestawem na tydzień opracowanym w domu coby niczego nie brakło... ludzie śmiali się z robiących zapasy ... ale ci co zrobili nie muszą teraz latać za każdym g. do sklepu i narażać się na kontakt z potencjalnie zarazonym środowiskiem.. a ma być tylko gorzej .... maska obowiązkowa dla wszystkich ... moze jestem świrem ale jak idę np. do apteki to siedzę i myslę, jak zminimalizować ryzyko złapania i przeniesienia wirusa do domu ... i np. plan : podchodzę do okienka, podaję kartkę co potrzebuję + nr recepty i pesel, odbieram i gośc wrzuca mi to do podstawionej torby, płacę kartą , pin wbijam w rękawiczce i spadam do auta, torbę z lekami wrzucam do bagaznika (otwierany zdalnie) i wracam po nie najwcześniej za 24 h ...po drodzę pozbywam się rękawiczki która wbiłem pin, siadam za fajerę i pryskam dłonie preparatem odkażającym ....

https://www.youtube.com/watch?v=1KGaQfXA0jI

my grupa ryzyka w wieku 50 lat (cywilizacyjana choroba nadciśnienie + rodzice pod opieką grubo po 70 -ce, ... ) ....

Aro - |27 Mar 2020|, 2020 01:51

Mnie dobija, że nie boję się pomagać tak jak wcześniej.
Przykład:
Wczoraj zadzwonił do mnie taki zaprzyjaźniony ale sporadyczny klient, zacny człowiek, ksiądz zresztą, lat ponad 70 - kłopotki komputerowe. Przypomniałem mu, że Krycha pracuje w służbie zdrowia i lepiej, żeby mnie u niego w domu nie było. Z ledwością odmówiłem, ale chociaż coś tam pomogłem przez telefon.

Kamil_Scorpio_ - |27 Mar 2020|, 2020 08:20

Aro napisał/a:
Mnie dobija, że nie boję się pomagać tak jak wcześniej.
Przykład:
Wczoraj zadzwonił do mnie taki zaprzyjaźniony ale sporadyczny klient, zacny człowiek, ksiądz zresztą, lat ponad 70 - kłopotki komputerowe. Przypomniałem mu, że Krycha pracuje w służbie zdrowia i lepiej, żeby mnie u niego w domu nie było. Z ledwością odmówiłem, ale chociaż coś tam pomogłem przez telefon.

Arku, ja dla znajomych załatwiam teraz przez "zdalny pulpit" chyba że totalnie system siadł i nie wstaje to wtedy odsyłam do serwisu :P

Zysio - |27 Mar 2020|, 2020 08:21

Gruber napisał/a:
https://zapodaj.net/012316c466753.jpg.html
Są i plusy domowego więzienia. Zabrałem się za RSa.
Dziękuję Zysio!!

Pięknie siadło!

kat - |27 Mar 2020|, 2020 08:30

Ja normalnie w biurze siedzę,rowerek i do pracy,czasami autem. Biuro zamkniete od środka ,tylko telefon i mail.Brak mozliwości odbioru towaru,wyłącznie wysylki kurier lub bezpośrednio z centrali.
t.jurek1990 - |27 Mar 2020|, 2020 20:46

no i u mnie zaczyna siadać, 4 mechaników odesłanych na urlopy. Firmy turystyczne z autokarami odmówiły wizyt serwisowych. Zawsze weekend mamy urwanie głowy a dzisiaj połowa awizacji nie przyjechała.
Na moim zadupiu Szczecina kilka rodzin na kwarantannie ale i tak w najlepsze sobie wychodzą dzieciaki puszczają na podwórko, zero dyscypliny.

kat - |27 Mar 2020|, 2020 20:50

t.jurek1990 napisał/a:

Na moim zadupiu Szczecina kilka rodzin na kwarantannie ale i tak w najlepsze sobie wychodzą dzieciaki puszczają na podwórko, zero dyscypliny.

Wystarczy jeden telefon i spłacaja kredyty od razu. Sorry,ale tutaj nie ma sie czym chwalić,a raczej trzeba przeciwdziałać takim zachowaniom

pablo19 - |27 Mar 2020|, 2020 22:48

Powoli wchodzą debilne zakazy. Zamknęli Puszczę Kampinoską dla ludków, ale lasy miejskie otwarte. Nie wiem gdzie tu sens i logika. Wokół Puszczy można łazić, czyli będzie gęściej w jednym miejscu, a tak ludzie łazili z dala od siebie...
Znajoma motorniczówka, dziś opowiadała jak policaje rozdawali mandaty motorniczym w tramwajach, że za dużo ludzi wożą. Nadzór ruchu nie mógł przemówić policmajstrom do rozumu i kazał motorniczym nie przyjmować mandatów. Teraz sprawy pójdą do sądów...
Nie wiem od kogo słyszała, ale powtórzyła, że przymierzają się do kontrolowania osobówek i wypytywanie gdzie i po co się jedzie...

Z rozczarowaniem czekam na kolejne głupie pomysły.

kat - |27 Mar 2020|, 2020 22:56

a jak jade na rowerze do pracy?
pablo19 - |27 Mar 2020|, 2020 23:02

Przepustkę niech Ci wystawią z pracy, są tu tacy co to mogą pamiętać ;)
wegus - |28 Mar 2020|, 2020 00:03

kat napisał/a:

kręcisz bez problemu, łapankę zrobio w niedziele ...

ford2fast - |28 Mar 2020|, 2020 00:16

wegus napisał/a:
kat napisał/a:

kręcisz bez problemu, łapankę zrobio w niedziele ...

to powiem, że jadę na casting na ministranta

aviator - |28 Mar 2020|, 2020 09:59

A jak będę jechał gdzieś kamperem? De facto siedzę u siebie w domu :-D
Adam_2000 - |29 Mar 2020|, 2020 12:55

Zrobiłem sobie telewizor :)

pablo19 - |29 Mar 2020|, 2020 14:01

Ładny, sam się składa przy zamykaniu szuflady? ;)
Popraw stereo :)

Gruber - |29 Mar 2020|, 2020 16:30

Adam_2000 napisał/a:
Zrobiłem sobie telewizor :)
[url=https://naforum.zapodaj.net/thumbs/686c8ed3fecf.jpg]Obrazek[/url]

Adam Słodowy XXI wieku.

Aro - |30 Mar 2020|, 2020 14:55

Adam_2000 napisał/a:
Zrobiłem sobie telewizor
Zuch!
A ja popsułem. Wczoraj złapałem fajnego robaka i chciałem go obglądnąć. Telewizor zdecydował się nie włączyć a robak spierdzielił i gdzieś łazi po chałupie. W sprawie mikroskopu napisałem do skośnookich, mam zrobić zdjęcia i film o tym jak nie działa :D

Srebrny - |30 Mar 2020|, 2020 20:39

W sprawie mikroszkopa to chyba na zachód ;)
Julek - |1 Kwi 2020|, 2020 10:03

Pracuję, dopóki jeszcze wolno. Wczoraj zakazali działalności wypożyczalni rowerów, kto wie - może jutro zakażą wynajmu samochodów.
Leasingi pozawieszałem, no ale co z tego - za 3 miesiące też trzeba będzie je z czegoś zapłacić. I to większe.
Pracować trzeba, pracownikom trzeba z czegoś płacić, z podatków pozwalniać nas też nie pozwalniają. Zresztą, co to kogo obchodzi skąd weźmiesz hajs.
Jesteś pan krwiopijca, burżuj i kapitalista, to płać, nachapałeś się tyle lat to masz przecież z czego, sprzedasz sztabkę lub dwie złota i masz. I właściwe to dobrze Ci tak.

Kwiecień, maj, czerwiec. Tyle przetrwam. Potem trumna, albo rewolucja. Albo rewolucja i potem trumna. Chyba, że każą głosować 10 maja. To szybciej.

Trzymajcie się zdrowo i uważajcie na siebie, zdrowie najważniejsze przecież.

jaroz - |1 Kwi 2020|, 2020 11:11

Julek, dokładnie tak jak napisałeś. Co do wyborów, to trza je zbojkotować, może wówczas rewolucja się zrobi i na górze.
Gruber - |1 Kwi 2020|, 2020 13:07

Ludzie do końca zwariował. Dzisiaj typ wydarł na mnie ryja bo nie zaczekałem przed sklepem aż mnie zaprosi do środka. Kazałem mu przestać walić doustnie środek do dezynfekcji i poszedłem.
To co Julek napisał. Tarcza antysranty jest adresowana do wąskiej grupy przedsiębiorstw. U mnie jest 32 osoby na etacie, nie wszyscy co prawda na całym. Żadna pomoc z wyjątkiem odroczenia zusu mnie nie dotyczy. Strasznie mi to pomoże jak za trzy miesiące będę musiał zapłacić jednorazowo wszystkie zaległe składki.

Adam_2000 - |1 Kwi 2020|, 2020 14:14

Aro, ja mam lepsiejszego mikroskopa :)

Julek - |1 Kwi 2020|, 2020 14:56

jaroz, bojkot nic nie pomoże, a rewolucja nie zrobi się sama

[ Dodano: |1 Kwi 2020|, 2020 14:59 ]
Gruber, najlepsze jest to zwolnienie z ZUSu dla samego przedsiębiorcy - obstawione warunkiem osiągnięcia przychodu nie większego niż 15 tysi.
Czy ktoś w tym rządzie rozumie różnicę, między przychodem, a dochodem? Raczej nie, inaczej nikt o zdrowych zmysłach nie wymyśliłby takiego warunku.
Bo, to że nie rozróżniają tego w większości widzowie TVPis jestem akurat pewien i pewnie o to chodzi.

Gruber - |1 Kwi 2020|, 2020 16:05

My, prywaciarze nigdy nie byliśmy w kręgu ich zainteresowań. Pozorowane działania pod publiczkę. Kasa, która mogła być teraz wpompowana w gospodarkę jest już wydana na kupowanie głosów.
Aro - |1 Kwi 2020|, 2020 18:36

Ja mam do zrealizowania umowę dla samorządu za dobrze ponad 200 tysi i sam nie wiem czy jakoś nie odwlekać terminu, bo jeszcze wstrzymają inwestycje względu na "siłę wyższą" to zostanę z ręką w nocniku i wtopioną kasą na nie wiadomo jak długo...
A to zwolnienie z zusu to ma tylko jedno kryterium, te 15 tysiaków? Bo coś mi jeszcze przeleciało, że ten przychód ma spaść o 50% w stosunku do lutego. Czy coś mylę?

Adam_2000, teraz każdy mikroskop jest lepszy od mojego :D Na razie skośnoocy nic konkretnego nie napisali, tylko po tym jak dostali filmik mieli się skonsultować z technikami.

Adam_2000 - |1 Kwi 2020|, 2020 23:14

Współczuję wszystkim prywaciarzom, ja mam to już za sobą.
trzypion - |2 Kwi 2020|, 2020 01:19

Julek napisał/a:
Kwiecień, maj, czerwiec. Tyle przetrwam

Państwo CIe motywuje coraz bardziej, a Ty się opierasz... ;)

Julek - |2 Kwi 2020|, 2020 11:53

Aro napisał/a:
A to zwolnienie z zusu to ma tylko jedno kryterium, te 15 tysiaków? Bo coś mi jeszcze przeleciało, że ten przychód ma spaść o 50% w stosunku do lutego. Czy coś mylę?

Oni sami nie wiedzą jak się w tym połapać, tak to jest jak ustawę pisze się na kolanie, dobija do niej przepisy których nie powinno w niej być, potem olewa poprawki senatu i na koniec daje nieczytającemu_andżeju do podpisu. A to wszystko w dwa dni.

Dziś księgowa do mnie dzwoniła i mówiła, że dodzwoniła się na infolinię ZUSU, że warunek spadku przychodu nie obowiązuje jeśli zatrudniasz pracowników. Młyn.

pablo19 - |2 Kwi 2020|, 2020 13:30

Pijcie tonik.

https://youtu.be/A1CbyqhDA3o?t=417

jaroz - |2 Kwi 2020|, 2020 16:08

trzypion, ma rację. Przecież im na tym nie zależy. Czekają do końca kwietnia - wtedy kończy się kadencja prezesa SN. Wtedy mianuje Duda nowego i wówczas już mają wszystko pod kontrolą. Dopiero wówczas wprowadzą stan wyjątkowy, bo mogą ciągnąć go praktycznie w nieskończoność. Poza tym stan wyjątkowy zamraża kadencje, więc... na co im wybory (to temat zastępczy dla opozycji, żeby odwrócić ich uwagę), a już w ogóle opinia prywatnej inicjatywy?

[ Dodano: |2 Kwi 2020|, 2020 16:11 ]
Julek napisał/a:
Oni sami nie wiedzą jak się w tym połapać
oni doskonale się w tym łapią. Ale zamieszanie jest im na rękę. Czas biegnie, ludzie i firmy upadną, a oni wdrożą coś, czego nikt się nie spodziewa (jw.).
W tym kraju, jak nie będzie puczu, to wróci PRL w pełnym wydaniu :(

Struna - |3 Kwi 2020|, 2020 12:41

pablo19 napisał/a:
Pijcie tonik.
mhm, ale z hininą czy bez ?
czy ma znaczenie data publikacji ( 01.04.2020 ) ? ;)

Kamil_Scorpio_ - |3 Kwi 2020|, 2020 15:30

Adam_2000 napisał/a:
Aro, ja mam lepsiejszego mikroskopa :)
[url=https://naforum.zapodaj.net/thumbs/60802bdb70ec.jpg]Obrazek[/url]

lampka led zasilana power bankiem, hehe :D

sobolaqe - |3 Kwi 2020|, 2020 19:00

Struna napisał/a:
pablo19 napisał/a:
Pijcie tonik.
mhm, ale z hininą czy bez ?
czy ma znaczenie data publikacji ( 01.04.2020 ) ? ;)

I tak powinni banowac tego typu kanaly za takie herezje bo to jest niebezpieczne.
Powoli z tym walcza ale jednak za wolno.

Dawniej ludzie mysleli ze ludzie sa glupi ze wzgledu na ograniczona ilosc do informacji, obecnie widac ze mimo ze wartosciowe informacje sa na wyciagniecie reki i mozna z nich korzystac do woli to jednak zabobony i brednie maja sie jeszcze lepiej.

pablo19 - |3 Kwi 2020|, 2020 22:28

Z chininą, to raczej nie żart: https://epainfo.pl/lek-na-koronawirusa-powstaje-w-pabianicach/
wegus - |3 Kwi 2020|, 2020 23:27

pablo19 napisał/a:
Pijcie tonik.

https://youtu.be/A1CbyqhDA3o?t=417

słyszałem o tym tydzień temu ...
od pięlęgniarek ....

kazały też zgromadzić paracetamol i chlorchinaldin ...

to info dla prepersów ...

Aro - |4 Kwi 2020|, 2020 00:34

Na "tej stronie", ale można poczytać:
https://www.facebook.com/...779720385458236

Maross - |4 Kwi 2020|, 2020 00:39

I ja żem wylądował w chałupie ,postojowe mam ,kołchoz zamkli ;)

[ Dodano: |4 Kwi 2020|, 2020 00:40 ]
Co się przedkłada na to ,że mi się nudzi,robię się sentymentalny i se wspominamy złote czasy FST:)

jaroz - |4 Kwi 2020|, 2020 05:05

Maross, późno Was wygnali. Ja już drugi tydzień siedzę w domu.
Darek_Police - |4 Kwi 2020|, 2020 09:54

A u nas rozruch po świętach. Przyjeżdża ekipa z Polski i ruszamy z koksem. Dwóch kolegów przyjechało już w środę, zero kontroli na granicy w stronę Niemiec. Sam osobiście cały czas pracuję.
Struna - |4 Kwi 2020|, 2020 12:02

pablo19 napisał/a:
Z chininą, to raczej nie żart: https://epainfo.pl/lek-na-koronawirusa-powstaje-w-pabianicach/

Substancją czynną leku Arechin jest chlorochina.

pablo19 - |4 Kwi 2020|, 2020 15:13

Nie może być :P
"Chlorochina – wielofunkcyjny organiczny związek chemiczny, pochodna chinoliny. "
"Chinina i chinidyna należą do pochodnych chinoliny."
Źródło Wiki ;)

Struna - |4 Kwi 2020|, 2020 17:01

Czyli nie chinina ;)
sobolaqe - |4 Kwi 2020|, 2020 20:08

Struna napisał/a:
Czyli nie chinina ;)

to troche jak z rtecia w szczepionkach :)
taki inny rodzaj prawdy :)

pablo19 - |4 Kwi 2020|, 2020 21:44

Struna napisał/a:
Czyli nie chinina ;)

Dlaczego nie?
W Polsce chinowiec nie rośnie, może dlatego robią z Chlorochiną, ja chemikiem nie jestem, ale tak sobie gdybam.

Co do sposobu na spędzanie czasu, to zrobiłem dziś deburdelizację kilku zakamarków i znalazłem kolejne ciekawe rzeczy ;)

Rafał A.(antek) - |4 Kwi 2020|, 2020 23:53

Julek napisał/a:
Kwiecień, maj, czerwiec. Tyle przetrwam
to i tak nieźle...
sobolaqe - |5 Kwi 2020|, 2020 18:13

Zobaczcie sobie ile firm zawiesilo lub zlikwidowalo dzialalnosc gospodarcza w danym dniu.
Mozna wygrzebac na CEIDG
Dramat, tarcze sobie mozna wsadzic dosc gleboko.

pablo19 - |6 Kwi 2020|, 2020 00:25

Pytanie czy to na pewno taka katastrofa jak to przedstawiasz?
Tak sobie dywaguję, że niektórzy ludzie przedsiębiorczy, którzy mieli te działalności, przez okres ich prowadzenia zgromadzili jakieś oszczędności i nie zaczną umierać z głodu i jednak będą mieli na podstawowe opłaty, jak czynsze i inne stałe przez najbliższe 3-5 miesięcy. Być może część z nich dzięki zawieszeniu lub zlikwidowaniu działalności nie będzie sobie zdejmować z górki żeby płacić ubezpieczenia i jakieś podatki.
Jeżeli przypuścimy, że za 2-3 miesiące życie zacznie biec wg. poprzedniego trybu oni ruszą z zatrzymaną działalnością.
Myślę, że w gorszej sytuacji są pracownicy ww.
Ja np. jestem w stanie przeżyć kilka miesięcy bez pracy tak jak bym co miesiąc dostawał wypłatę, mam nadzieję, że takich ludzi jest więcej.
Problem pewnie mają ludzie żyjący głównie na kredyt.

Adam_2000 - |6 Kwi 2020|, 2020 09:53

pablo19 napisał/a:

Pewnie trochę takich ludzi jest.
Jednak większość ludzi pracujących, żyje z wypłaty "od pierwszego do pierwszego" i nie mają "górki" w postaci oszczędności.
Dla nich, obcięcie poborów do 80, czy 60%, to już jest problem, i to nie są sprawy związane z jakimiś ekstra wydatkami (używki, garderoba, itp.), ale po prostu - życie.

jaroz - |6 Kwi 2020|, 2020 12:13

Adam_2000, dokładnie.
Julek - |6 Kwi 2020|, 2020 15:05

pablo19, nikt tutaj z głodu umierać nie będzie. Natomiast funkcjonowanie każdej, nawet najmniejszej firmy, handlującej czymkolwiek lub świadczącej usługi opiera się w dużej mierze o kredyty, leasingi, których na dłuższą metę nie da się pokryć z nawet najlepszych oszczędności. Oczywiście zgodzę się, tak jak napisałem wcześniej - 3 miesiące wytrzymamy. Nie zwolnimy pracowników, wypłacimy im należne pensje. A potem? a potem to jest po wyborach i co to kogo obchodzi.

Nie ma na ten moment żadnego planu, żadnej realnej pomocy, żeby nam się gospodarka nie zwinęła. Naprawdę w tym rządzie nie ma żadnego ekonomisty z prawdziwego zdarzenia, który potrafiłby przedstawić plan ratowania tego, co zostanie po miesiącach posuchy? Bo my nie ruszymy po tym wszystkim z kopyta ot tak. Ludzie nie będą mieli kasy, będą bali się inwestować, a przedsiębiorcy? No cóż - przeżyją. Na TVP powiedzieli przecież że mamy przecież oszczędności i wszyscy to powtarzają łącznie z Tobą. Bo to prawda - każda normalnie funkcjonująca firma musi takie posiadać. Potem zaczniemy sprzedawać maszyny, albo oddawać leasingi. Następnie zwolnimy część pracowników, a potem się pozamykamy.

A na koniec pójdziemy razem z wszystkimi po to, co nam się należy po tylu lat płacenia składek. Ale nie do ZUSu, PUPu, bo tam nie będzie już czego szukać. Pójdziemy z pałami i butelkami z benzyną na Nowogrodzką. To się tak skończy, jeśli nikt tutaj nie otrzeźwieje.

Adam_2000 - |6 Kwi 2020|, 2020 15:11

Teraz przydałoby się te 74 mld zł wydanych na pińcetplusy.

[ Dodano: |6 Kwi 2020|, 2020 15:12 ]
A nie, to już 87 mld.

pablo19 - |6 Kwi 2020|, 2020 15:36

Julek, jeszcze trochę i będą do nas strzelać z gumowych, jak wyjdziemy poza próg, wszystko krok po kroku i już wszyscy w niewoli, weź tu teraz zorganizuj grupę ;)
Teraz obowiązkowa apka na tel i na laptopa i już.

Adam_2000 - |6 Kwi 2020|, 2020 18:30

Kolejna rzecz po regulowanym zasilaczu warsztatowym (30V/10A)

przyszła pora na oscyloskop

jeszcze tylko kosmetyka i będzie gites :)
W kolejce czekają jeszcze generator sygnałowy i regulowany generator PWM.

Aro - |7 Kwi 2020|, 2020 09:43

Kurna, ja na zasilacz mam już nazbierane pudło gratów. Nawet rozebrałem poprzedni, który mi służył wiele lat i się jakoś nie mogę przybrać. Najgorsze, że ze trzy miech trzymam w koszyku u chinoli taki co by mi idealnie na biurko i wystroju pokoju pasował. To działa na prawdę zniechęcająco :P
https://www.aliexpress.co...3c00HcLrbC&mp=1

Adam_2000 - |7 Kwi 2020|, 2020 11:50

Aro 5A, to za mało ;/
Struna - |7 Kwi 2020|, 2020 12:07

5A przy 60V, a to raczej średnio używane, bo wo sumie do czego te 60V ?
Darek_Police - |7 Kwi 2020|, 2020 16:05

Ja wiem Aro czy jest sens ciągnąć to z Chin, jak na allegro jest coś takiego? Do tego Złotówka teraz tak nisko wyceniana.

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-laboratoryjny-pojedynczy-kps3010d-30v-10a-8327217539?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=NWE2OWMyNTctODhjNi00MGZkLWFjNTQtMGRkYzhiMDQ2YTE1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=bc07502a-f536-40db-889d-f614a98926dc

Adam_2000 - |7 Kwi 2020|, 2020 16:42

No, i to jest OK.
Gruber - |7 Kwi 2020|, 2020 21:53

Julek, wszystko opiera się na działaniach pozorowanych, żeby było co pokazać w TVP. Póki co moja spółka nie łapie się na żadną pomoc z wyjatkiem odroczenia zusu na 3 miechy, które podobno też nie jest przesądzone bo szanowni państwo ocenią czy moja sytuacja jest wystarczająco tragiczna. Wszelkie odroczenia spłaty rat to umowa z leasingiem i bankami, którym na rękę wstrzymać chwilowo spłatę niż potem bujać się z odbieraniem przedmiotu kredytu/leasingu.
Żałosny to kraj, w którym gospodarka wisi na włosku a ci debile debatują nad sposobem koronowania pana Andrzeja na kolejną kadencję. Zakrawa to już na jakąś republike bananową, ale nie mam złudzeń - na końcu wszystko będzie winą prywaciarzy, Żydów, pedałów, gender, uchodźców, PO, Merkel.....

Rafał A.(antek) - |7 Kwi 2020|, 2020 22:57

i tuska
gt500 - |8 Kwi 2020|, 2020 00:08

Gruber napisał/a:
Julek, wszystko opiera się na działaniach pozorowanych, żeby było co pokazać w TVP. Póki co moja spółka nie łapie się na żadną pomoc z wyjatkiem odroczenia zusu na 3 miechy, które podobno też nie jest przesądzone bo szanowni państwo ocenią czy moja sytuacja jest wystarczająco tragiczna. Wszelkie odroczenia spłaty rat to umowa z leasingiem i bankami, którym na rękę wstrzymać chwilowo spłatę niż potem bujać się z odbieraniem przedmiotu kredytu/leasingu.
Żałosny to kraj, w którym gospodarka wisi na włosku a ci debile debatują nad sposobem koronowania pana Andrzeja na kolejną kadencję. Zakrawa to już na jakąś republike bananową, ale nie mam złudzeń - na końcu wszystko będzie winą prywaciarzy, Żydów, pedałów, gender, uchodźców, PO, Merkel.....

No dokładnie w mojej grupie to samo... z 8 tys ludzi 1500 juz zwolniona. Kolejni maja 70% wypłaty i wizja dalszych zwolnień. Państwo to jeden wielki cyrk.

kat - |8 Kwi 2020|, 2020 07:31

ale wybory się odbędą i tv+ szatan w sutannie dostanie swoje
Aro - |8 Kwi 2020|, 2020 15:04

Może rzeczywiście podumam o czymś z Polski... Bo tak sobie teraz myślę - mikroskop się zchrzanił, to na razie Chinol proponuje rekompenstatę 5$ :-d (kosztował prawie 60) :D i żebym sobie to na miejscu naprawił a z dwa miechy temu padł mi sterownik do światła taki czerokanałowy na piloty i też można to sobie w d-ę wsadzić bo scalak jeden noname i dwadzieścia zielonych poszłooo.

[ Dodano: |8 Kwi 2020|, 2020 15:08 ]
A z tym woltażem, to czasem mi się przydaje 48V, ale raczej rzadko, więc może odpuszczę.

jaroz - |8 Kwi 2020|, 2020 17:14

Gruber napisał/a:
a ci debile debatują nad sposobem koronowania pana Andrzeja na kolejną kadencję.
tylko jacy debile głosowali (i to w ogromnej większości, skoro tak "mądra" część nie poszła na głosowanie, bo po co?) na takiego Andrzeja D. (nazwiska ze względu na dobro śledztwa i nie uprzedzając "przyszłości" przestępców z PiS, nie podaję ;) ) głosowali tak tłumnie? To jedno. I jacy debile NADAL zamierzają (na co wskazują sondaże), wiedząc co Andrzej i spółka mają za uszami? Nawet podczas epidemii! Czy ten naród jest aż tak bezmyślny i bezrefleksyjny???
sobolaqe - |8 Kwi 2020|, 2020 22:53

jaroz napisał/a:
głosowali tak tłumnie? To jedno. I jacy debile NADAL zamierzają (na co wskazują sondaże), wiedząc co Andrzej i spółka mają za uszami? Nawet podczas epidemii! Czy ten naród jest aż tak bezmyślny i bezrefleksyjny???

Ogladaja TVPiS :)
Na cos ta kasa idzie, ja uwazam ze jak by PO zrobilo z TVP to co z nia zrobil PiS to by rzadzili jeszcze z 20 lat :)
Niestety malo ludzi jest w stanie swiadomie i z refleksja analizowac to co im sie wmawia.
To nie jest tylko problem w Polsce, problem z manipulacjami za pomoca fake newsow czyli takiej inne propagandy dotyczy wiekszosci panstw.
Fakt ze propaganda w TVPiS jest tak toporna ze az boli to jednak jest to metoda ktora sprawdza sie jak widac dosc dobrze.
Zreszta zobacz jak wygladaly wybory w USA i kto je wygral :) Oni tez maja swojego Dude :)
Ja tak osobiscie uwazam ze podobny problem jak my, ma coraz wiecej panstw.

Nadmiar informacji w tym falszywych i zmanipulowanych jest bardziej szkodliwy niz niedostyt informacji. Przykre to ale pokazuje jak to wszystko dziala

jaroz - |9 Kwi 2020|, 2020 09:54

sobolaqe napisał/a:
Oni tez maja swojego Dude
jedno ale...jaki kraj taki "Duda". Zdecydowanie jaja ma ten Duda made in USA.
sobolaqe - |9 Kwi 2020|, 2020 15:13

jaroz napisał/a:
Zdecydowanie jaja ma ten Duda made in USA.

Chyba mylisz jaja z glupota :-d
Ale to juz moje zdanie

jaroz - |11 Kwi 2020|, 2020 13:23

sobolaqe, każdy ma swoje zdanie :D Zadaj sobie pytanie, który z tych prezydentów ma większe jaja, patrząc na gospodarkę, obronność, czy poważanie w świecie. Takie ogólniki, ale zacznij od tego.
Aro - |11 Kwi 2020|, 2020 17:48

Z szacunkiem do małpy co granat chwyciła :rofl:
bingo - |12 Kwi 2020|, 2020 14:00

pablo19 napisał/a:
Pytanie czy to na pewno taka katastrofa jak to przedstawiasz?
Tak sobie dywaguję, że niektórzy ludzie przedsiębiorczy, którzy mieli te działalności, przez okres ich prowadzenia zgromadzili jakieś oszczędności i nie zaczną umierać z głodu i jednak będą mieli na podstawowe opłaty, jak czynsze i inne stałe przez najbliższe 3-5 miesięcy. Być może część z nich dzięki zawieszeniu lub zlikwidowaniu działalności nie będzie sobie zdejmować z górki żeby płacić ubezpieczenia i jakieś podatki.
Jeżeli przypuścimy, że za 2-3 miesiące życie zacznie biec wg. poprzedniego trybu oni ruszą z zatrzymaną działalnością.
Myślę, że w gorszej sytuacji są pracownicy ww.
Ja np. jestem w stanie przeżyć kilka miesięcy bez pracy tak jak bym co miesiąc dostawał wypłatę, mam nadzieję, że takich ludzi jest więcej.

Podam ci powód, dlaczego jest tragedia. Powiedzmy nieduża firma, koszty stałe miesięczne na poziomie 10.000 tys. Przychód 100.000, koszty przychodu (np. towar do sprzedaży) na poziomie 80.000 tys, czyli tyle co miesiąc płaci swoim dostawcą. Teoretycznie zysk na poziomie 10.000 miesięcznie. Rocznie odłożone 120.000 PLN . oszczędzał trzy lata. Z oszczędności idą inwestycje (np. pierwsza rata na leasing, nowy komp, malowanie biura itp. ). Styczeń jak zawsze kiepski, tym bardziej, że gospodarka rusza po 7 stycznia, a że część polski ma ferie już od ostatniego stycznia, jest lekkie wyhamowanie na kolejne 6 tygodni ferii w całej Polsce. No, ale marzec zapowiada się super, więc kupuje sie towar, ale nie za 80.000, ale za 100.000. Przecież i tak kupuje sie go z terminem 14~60 dni, więc spokojnie będzie z obrotu czym spłacić. No i mamy 200.000 rezerwy, więc jesteśmy Panami świata. Mamy zapas na ponad rok płacenia kosztów. I nagle obroty spadają do zera. Dosłownie do zera. Ok, na koszty mamy. Ale z wziąść na towar? Pól biedy, jak to towar nie psujący się. Ale jeśli to towar, który ma termin np. 3 miesiące? Z oszczędności zapłacimy za dostawy z jednego miesiąca. Na drugi już nam nie starczy. Co z tego, że magazyn jest pełny. Mało tego, bilans firmy jest na plus - wartość magazynu to nasz zysk, nie koszt. Tracimy płynność finansową mimo tego, że zgodnie z Polskim prawem jesteśmy na plusie. To jest problem.
Większość ludzi inwestuje we firmę. Zwiększa magazyny, odnawia sprzęt, bo to się opłaca. Pieniądze na koncie nie przynoszą zysku. Duże firmy często wynajmują magazyny, a nie stawiają swoje, bo wolą te fundusze przeznaczyć na ich zatowarowanie. I normalnie przynosi to korzyście - im więcej towaru, tym większy obrót, a to generuje zysk. Ale sprzedaż na zero powoduje, że masz pełny magazyn towaru, za który jeszcze płacisz. Jak byś miał mniejszy magazyn swój, miałbyś mniej towaru, a w razie czego, pusty magazyn można wynająć lub sprzedać. A tak nie możesz tego zrobić.

Rafał A.(antek) - |13 Kwi 2020|, 2020 18:49

jaroz napisał/a:
aż tak bezmyślny

tak, odsetek ludzi inteligentnych w społeczeństwie jest niewielki. a dodatkowo wśród inteligentnych są wierzący, a wiara to wiara i nie trafiają argumenty.

Struna - |14 Kwi 2020|, 2020 15:27

Bardzo przejrzyste wyjaśnienie @bingo - ale to prawie nie do pojęcia dla kogoś na etacie.
pablo19 - |15 Kwi 2020|, 2020 10:33

Takie coś dziś złapałem, myślę, że warto wiedzieć:
Cytat:
UWAGA! Rozliczenie PIT-a po 30 kwietnia (przedłużone) to utrata ulg podatkowych i prawa do przekazania 1%

Drodzy Przyjaciele!
Wraz z wdrożeniem Tarczy Antykryzysowej w związku z pandemią COVID-19 media obiegła informacja o zmianie terminu rozliczenia podatku do końca maja. Nie jest to prawda!

Nadal czwartek, 30 kwietnia, pozostaje ostatnim dniem na złożenie zeznania podatkowego.

Konsekwencje niezłożenia zeznania do tego terminu są następujące:

Jeśli Ministerstwo Finansów przygotowało w Pani/Pana imieniu PIT-37 lub PIT-38, zostanie on uznany za złożony z dniem 30 kwietnia – w formie przygotowanej przez ministerstwo – bez uwzględnienia ulg podatkowych, które mogą się Pani/Panu należeć oraz wskazania organizacji pozarządowej, dla której chciałaby Pani/Pan przekazać 1% podatku.

Jeśli rozlicza się Pani/Pan na innych formularzach: PIT-36, PIT-36L, PIT-39, organizacja pozarządowa, która zostanie wskazana na formularzu PIT do przekazania 1% podatku – nie otrzyma pieniędzy z uwagi na przekroczenie terminu złożenia PIT.

Natomiast prawdą jest, że złożenie formularzy PIT-36, PIT-36L oraz PIT-39 do końca maja (a nawet do poniedziałku 1 czerwca) uchroni podatników przed nałożeniem kary za złożenie deklaracji po terminie.

„Tarcza Antykryzysowa” umożliwia bowiem osobom fizycznym złożenie zeznania podatkowego o miesiąc później (do 31 maja), ale złożenie go między 1 a 31 maja będzie traktowane jako złożenie tzw. „czynnego żalu”. Tymczasem zgodnie z niezmienioną w tym zakresie Ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych, naczelnik urzędu skarbowego przekazuje 1%, tylko, jeżeli podatnik złożył zeznanie w ustawowym terminie do 30 kwietnia (lub do końca maja korektę takiego zeznania).

Podatnik może dużo stracić, jeżeli Urząd Skarbowy nie uwzględni żadnych należnych odliczeń. Duży problem będą także miały organizacje pozarządowe, które swoją działalność opierają na finasowaniu z 1%. Może to doprowadzić do konieczności ograniczenia lub też zaniechania pomocy podopiecznym oraz do licznych zwolnień pracowników trzeciego sektora.
Rzecznik Ministerstwa Finansów zapewnił, że zostanie wprowadzony przepis umożliwiający przekazywanie 1% także w przypadku deklaracji złożonych w maju, dotychczas jednak nie uchwalono takiego prawa.

i chyba wcześniej przeklikać PITa niż później.

Julek - |15 Kwi 2020|, 2020 12:34

pablo19 napisał/a:
i chyba wcześniej przeklikać PITa niż później.

Tylko widzisz - ja muszę przeklikać dwie rzeczy. PITa i przelew do US w związku z tym. No i mam do wyboru - płacić w kwietniu pensje, faktury z lutego, czy podatek ? Do wyboru mam 2 rzeczy z 3 :) taka to pomoc.

pablo19 - |15 Kwi 2020|, 2020 13:19

Jasne, kwestia czy masz jakieś odliczenia, bo wygląda na to, że na tym chcą położyć łapę, nie wspominając o 1% Nie słyszałem, żeby w mediach publicznych mówili o tym przy okazji ogłaszania tej "wspaniałej" możliwości ;)
Gruber - |17 Kwi 2020|, 2020 16:03

https://www.centerforhealthsecurity.org/event201/
Obczajcie o czym całkiem przypadkowo dyskutował Gates w październiku 2019 czyli w momencie kiedy nikt nie słyszał o koronawirusie. O pandemii nCovid.

Maross - |17 Kwi 2020|, 2020 22:25

Gruber, to trochę jak w Poranku Kojota kiedy Ci trzej miejscowi Murzyni itd. Chciałoby się powiedzieć, co za przypadek i odpowiedzieć A kto powiedział że to był przypadek ... ;)
Taki nic niewnoszący żart ,śmiechem przez zły , wybacz Majster ;)

Waski - |19 Kwi 2020|, 2020 14:05

bingo napisał/a:
Podam ci powód, dlaczego jest tragedia. Powiedzmy nieduża firma, koszty stałe miesięczne na poziomie 10.000 tys. Przychód 100.000, koszty przychodu (np. towar do sprzedaży) na poziomie 80.000 tys, czyli tyle co miesiąc płaci swoim dostawcą.

Wychodzi na 10 tys zysku miesięcznie

bingo napisał/a:
Teoretycznie zysk na poziomie 10.000 miesięcznie. Rocznie odłożone 120.000 PLN . oszczędzał trzy lata.

jak widać nie teoretycznie a praktycznie bo zaoszczędzone 360 tys
Wychodzi na kompletny brak inwestycji, a struktura kosztów jest trochę dziwna - zysk nie jest przejadany więc te 10 tys ujete w kosztach pracowniczych musi zadowolić pracowników i właściciela, w czasach gdy nikt nie chciał podjąć pracy za mniej niż 3tys netto nawet na głębokiej prowincji wskazuje, że albo właściciel pracuje sam albo ktoś mu "za frajer" prowadzi firmę.

bingo napisał/a:
Z oszczędności zapłacimy za dostawy z jednego miesiąca. Na drugi już nam nie starczy. Co z tego, że magazyn jest pełny. Mało tego, bilans firmy jest na plus - wartość magazynu to nasz zysk, nie koszt. Tracimy płynność finansową mimo tego, że zgodnie z Polskim prawem jesteśmy na plusie. To jest problem.

jeśli nie masz sprzedaży to już nie robisz zamówień w miesiącu następnym.
Poza tym:
1. mało komu spadły obroty do zera - jeśli ktoś sprzedawał jedynie stacjonarnie to pora spróbować internetów, każdy kryzys to impuls do kreatywności
2. jeśli masz koszty (pracownicy, swój zus, najmy, kredyty, leasingi) to nie jesteś na plusie - ewidentnie masz stratę więc zgodnie z PL prawem jestesmy na minusie

bingo napisał/a:
Większość ludzi inwestuje we firmę. Zwiększa magazyny, odnawia sprzęt, bo to się opłaca. Pieniądze na koncie nie przynoszą zysku. Duże firmy często wynajmują magazyny, a nie stawiają swoje,
bo wolą te fundusze przeznaczyć na ich zatowarowanie. I normalnie przynosi to korzyście - im więcej towaru, tym większy obrót, a to generuje zysk. Ale sprzedaż na zero powoduje, że masz pełny magazyn towaru, za który jeszcze płacisz. Jak byś miał mniejszy magazyn swój, miałbyś mniej towaru, a w razie czego, pusty magazyn można wynająć lub sprzedać. A tak nie możesz tego zrobić.

I tutaj wg mnie jest pies pogrzebany - niewspółmierność kosztów do zysków a przez to brak bezpieczeństwa finansowego firmy. Pół biedy jeśli to sp. z o.o. ale znam dziesiątki ludzi, którzy mają tak prowadząc działalności gospodarcze.
Wg mnie przy prowadzeniu jakiejkolwiek firmy należy rozważać różne scenariusze - także i takie, w których jest załamanie rynku - gdy masz sp. z o.o. i na bieżąco wyprowadzasz ze spółki to co chcesz wyprowadzić to pół biedy - można iść z pełnym rozmachem - najwyżej położysz spółkę, ludzie znajdą się na bruku ale będziesz bezpieczny. Przy DG musisz jednak bardziej na to uważać bo w razie problemów zlicytują Cię razem z łózkiem, na którym sypiasz.

Podałeś taki trochę przykład od czapy, który się ekonomii nie trzyma - wg mnie mała firma polska firma, która odkłada 120 tys rocznie mająca koszty utrzymania (stałe) na poziomie 10 tys jest w komfortowej sytuacji - lepszej niż 90% innych polskich firm ;-)

Oczywiście, wszystko zależy od tego jakie działania podejmie właściciel bo i taką firmę pewnie można położyć - ale jesli ktoś odkłada rocznie roczne koszty utrzymania to jest bardzo ostrożny a ostrożność może nie generuje dużych zysków ale gwarantuje w miarę stabilne stanie na nogach :)

Z ciekawości aż sobie policzyłem jak to jest u mnie - nijak odłożony kapitał nie chce byc w takim stosunku do kosztów stałych ....

pablo19 - |22 Kwi 2020|, 2020 09:00

Gruber napisał/a:
https://www.centerforhealthsecurity.org/event201/
Obczajcie o czym całkiem przypadkowo dyskutował Gates w październiku 2019 czyli w momencie kiedy nikt nie słyszał o koronawirusie. O pandemii nCovid.

Już od około miesiąca coraz więcej wychodzi na wierzch, tak jak i to, że WHO to jakby polityczno-biznesowa prochińska organizacja. Tu ładnie przyłapali doktorka wuhaowca: https://www.youtube.com/watch?v=fASh2_RzMuE

Zysio - |30 Kwi 2020|, 2020 17:35

Póki lotnisko nie ruszy, to żeby nie oszalec w domu, znalazłem sobie zajęcie...

http://imgur.com/a/nvsnnjQ

;)

pablo19 - |30 Kwi 2020|, 2020 19:03

Ile tam KM jest? :)
Zysio - |30 Kwi 2020|, 2020 19:37

Za mało. Niecałe 400 ;)
pablo19 - |27 Maj 2020|, 2020 01:23

https://www.youtube.com/watch?v=TdfGieu-N44 brzmi sensownie
mariusz_technik - |15 Lip 2020|, 2020 11:07

No i co "pandemia" do mojego miasta nie dotarła chyba, nie widzę zawalonych pracą zakładów pogrzebowych. Grubymi nićmi szyte to wszystko
Darek_Police - |15 Lip 2020|, 2020 11:56

A daj Pan spokoj. Nasza firma ma oddzialy w kilku miastach w Niemczech, m.in. Krefeld (Zaglebie Ruhry), miliony mieszkancow, pracownicy kursuja bezprzerwy z Polski ( Slask, Zpom, Wawa) do Niemiec (Krefeld, Salzgitter, Sollstedt) i zadnego zachorowania. Wszystko tutaj idzie, jak szlo, nikt wirusa nie widzial. Sam behapowiec sam z siebie nam powiedzial, ze obsluguje duzo bardzo duzych firm w Niemczech i wszytko jest ok, zadnego przypadku.
aviator - |15 Lip 2020|, 2020 18:11

Ale jakaś masarnie na tysiąc ilestam osób, to koronka jednak w rzeszy dopadła :-p
pablo19 - |4 Sie 2020|, 2020 19:52

Jakby ktoś trafił na tępego nosiciela munduru to zapiszcie sobie ten artykuł:
https://www.gov.pl/web/ro...ie-koronawirusa
zwracam uwagę na:
Cytat:
NIE zaleca się noszenia maseczek ochronnych przez osoby zdrowe!

aviator - |4 Sie 2020|, 2020 21:07

Artykuł z marca teraz mamy jak zwykle inna rzeczywistość. Noście maseczki i dajcie nam w sklepach normalnie pracować. Mam serdecznie dosyć tych typów, który maseczki nosić nie musi bo nie. On jest w sklepie 5 min a my dymamy po 6-8-11h i maseczki nosimy cały czas -łatwo nie jest.
Darek_Police - |4 Sie 2020|, 2020 21:09

a ic pan. Wchodze do sklepu na 10 min w tej masce i nie idzie wyrobic.
pablo19 - |4 Sie 2020|, 2020 22:00

aviator, inni w innych rodzajach przedsiębiorstw też muszą, nie jesteś sam. Prawda jest niezmienna i jeżeli są dwie prawdy, to można powiedzieć, że mamy do czynienia z kłamstwami. Tylko jeszcze nie można na 100% powiedzieć, czy wtedy, czy teraz.
Z moich codziennych obserwacji wiem, że lekarze noszą maseczki gdy siedzą z pacjentami po naście minut w gabinecie i to rozumiem i oni też, ale na korytarzach oddychają rześkim powietrzem, a nie swoimi "spalinami". Grunt to nie dać się zwariować.

Aro - |4 Sie 2020|, 2020 22:18

A my nosimy maseczki i pryskamy łapy, bo jak nas znów powyzamykają w domach to będziemy mieli czyste sumienie, że zrobiliśmy co mogliśmy.
pablo19 - |4 Sie 2020|, 2020 22:21

Tylko, czy gdzieś jest powiedziane, że jak będziesz to robił to i tak Cię nie zamkną?
aviator - |4 Sie 2020|, 2020 22:23

Teraz nawet jak wychodzisz na przerwę „na centrum” handlowe, to tez musisz nosić maseczki :-/ Jedyny oddech łapiesz na zewnątrz lub w biura h na zapleczu, tam gdzie nie ma kontaktu z klientem.... policja juz zaczęła robić naloty 500pln przemawia do rozsądku (500 dostaje koło bez maski i sprzedawca ze nie zwrócił uwagi - czyli za jednym strzałem 1tpln do budżetu) dziurę trzeba latać.
Sanepid nie ma mocy przerobowych do wysyłają pih... zrobili wybory pociskajac ciemnote, ze nie ma zagrożenia i mamy efekty a winę teraz zwalają na sklepy...

pablo19 - |4 Sie 2020|, 2020 22:25

...i na wesela, bo trudno przewidzieć, że tam jest duży i długotrwały kontakt.
Aro - |4 Sie 2020|, 2020 22:57

pablo19, no nie, tylko nie chcemy się do tego "dokładać"
pablo19 - |4 Sie 2020|, 2020 23:02

Tylko pytanie, do czego?
https://youtu.be/AiCR4I3P4Cs?t=639
Kilka faktów od p. Skalika

Zysio - |5 Sie 2020|, 2020 06:47

pablo19 napisał/a:
...i na wesela, bo trudno przewidzieć, że tam jest duży i długotrwały kontakt.

heh, żeby im tylko do głowy nie przyszło wpadać na wesela w zestawie sanepid + skarbówka, która patrzy co w kopertach piszczy

Aro - |5 Sie 2020|, 2020 07:17

No pablo, do tego że znów zabronią przemieszczania.
trzypion - |6 Sie 2020|, 2020 00:22

Jak to dobrze, że w Szwajcarii nie ma tej sraczki, ludzie potrafia liczyć i sie nie przejmują :D
kat - |6 Sie 2020|, 2020 07:47

bo w Szwajcarii...ale MY jesteśmy w POLSCE!!!!!
Kamil_Scorpio_ - |7 Sie 2020|, 2020 09:28

Póki co mam zaświadczenie od lekarza że mam astmę oskrzelową i po problemie
aviator - |7 Sie 2020|, 2020 14:51

O kant D takie zaświadczenie...
Kamil_Scorpio_ - |7 Sie 2020|, 2020 15:41

aviator napisał/a:
O kant D takie zaświadczenie...

I tu się mylisz Tomku, bo ostatnio na koleżkę z takim oświadczeniem jak moje,. kasjerka wezwała policję, przyjechała, pokazał ksero tego zaświadczenie to niewiele brakowało żeby kasjerka wyrwała mandat za bezpodstawne wezwanie. W sumie nie ma nawet obowiązku noszenia tego przy sobie, ale pokazał żeby dołożyć do pieca dla kasjerki przy policji.

aviator - |7 Sie 2020|, 2020 20:22

Pic na wodę fotomontaż... jak widzę barana bez maski, to ide byle dalej. Najgłupsze jest to, ze jak taki się uprze, to prawnie nie mam żadnej możliwości odmówić pacanowi obsługi. Popieram kasjerkę a Tobie korona z głowy nie spadnie jak ja na chwile włożysz.
Zawałem na prawko w masce, okulary parowały ale rozumiem, ze każdy dba o swoje zdrowie.
Dopiero co pisałem komuś jak to było z maseczkami po drodze: prawie nikt ich nie nosi (poza Wrocławiem i poznaniem) a nad morzem, to zapomnij. Setki ludzi koło siebie na deptaku i biedrze i tylko jakiś promil w maseczkach.

Kamil_Scorpio_ - |8 Sie 2020|, 2020 09:06

Ja jeżdżę, maseczki nie noszę bo nie wierzę Tomku w cały ten wirus. A przez nasz rząd i ich kwarantanne straciłem dużo pieniążków. Teraz w 3 województwach znowu ma wrócić nakaz maseczek na powierzchni otwartej: Śląsk, łódzkie i coś jeszcze.
pablo19 - |9 Sie 2020|, 2020 11:35

Tu masz listę
Aro - |9 Sie 2020|, 2020 22:03

Ja zjechałem do 1/4 przychodu i noszę maskę, żeby nie było gorzej
ronald - |1 Paź 2020|, 2020 10:44

U mnie roboty również po korek, pandemia a pracy jak nigdy!
WieSiu - |2 Paź 2020|, 2020 09:16

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
bo nie wierzę Tomku w cały ten wirus.

znam takich co nie wierzyli i zachorowali :D

Aro - |2 Paź 2020|, 2020 09:19

Moja Krycha pracuje w alergologii z ordynatorką płucnego. Pokazywała mi zdjęcia RTG płuc po przebytym covidzie. Nawet jako laik widziałem, ze jest tam jakaś rozpierducha.
Struna - |2 Paź 2020|, 2020 12:51

A weź rozwiń jak możesz - chętnie bym łyknął jakichś faktów.
gt500 - |2 Paź 2020|, 2020 14:16

Struna napisał/a:
A weź rozwiń jak możesz - chętnie bym łyknął jakichś faktów.

No tylko co tutaj jest faktami... faktem jest tylko to że umieralność jest przesadzona i na samego covida umiera tyle osób przez całą pandemie ile dziennie ginie w wypadku w jednym województwie....

Babki w marketach mają giga odporność bo jeszcze żaden market nie został zamknięty bo pracownice miały covida....

Byłem 2 tyg temu we włoszech i obraz tego co u nas przedstawiali z tym co tam na miejscu widziałem i to co znajomy który tam cały czas mieszka mówił , nie pokrywa się z tym co u nas gadali.

Struna - |2 Paź 2020|, 2020 14:51

Mi chodzi stricte o post-covid'owe RTG o jakim wspomniał Aro - reszta propagandy mnie nie interesuje.
aviator - |2 Paź 2020|, 2020 17:56

A nie widziałeś ostatnio przeszczepu płuc? Zniszczona płuca nawet studenci medycyny mylili z ....wątrobą :-/
Struna - |2 Paź 2020|, 2020 18:12

Jakoś nie bywam na salach operacyjnych aby takie coś widzieć...
trzypion - |2 Paź 2020|, 2020 18:48

Sam Covid? Wątpię. Raczej choroby jakim pomógł wirus.
pablo19 - |5 Paź 2020|, 2020 23:48

https://www.youtube.com/watch?v=ypoYBqoqxd8 ciekawy głos w dyskusji
Czasem lepiej do szpitala nie iść: https://youtu.be/dYpBBSgysVo?t=6648

Srebrny - |13 Paź 2020|, 2020 10:06

Noga z gazu ;)
Rafał A.(antek) - |14 Paź 2020|, 2020 00:30

aviator napisał/a:
A nie widziałeś ostatnio przeszczepu płuc? Zniszczona płuca nawet studenci medycyny mylili z ....wątrobą

ale mówisz o tym medialnym pokazywanym w TV gdzie dawca znalazł się w pare godzin?

aviator - |14 Paź 2020|, 2020 06:26

Tak, ten dla pracownika szpitala..
Gruber - |14 Paź 2020|, 2020 06:31

Najlepsi to są ci co przy tamtym "ataku" okna nie otworzyli przez dwa miesiące bo bali się, że zejdą od podmuchu wiatru, a teraz łażą i pierdzielną, że to nie istnieje. Debilizm, ze skrajności w skrajność.
aviator - |14 Paź 2020|, 2020 07:37

Dodając zamykanie lasu i całej gospodarki przy kilku chorych, nieskuteczność i bezsens noszenia maseczek, później luz na wybory i wakacje, teraz sranie ze strachu przed kolejnym lockdownem - pomieszanie z poplątaniem i zachowują się gorzej niż dzieci we mgle...
Darek_Police - |14 Paź 2020|, 2020 08:21

Trump razem z żoną w 3 dni wyzdrowiał?
DANEK1403 - |14 Paź 2020|, 2020 11:05

Darek_Police napisał/a:
Trump razem z żoną w 3 dni wyzdrowiał?

Bym miał tyle siana też bym wyzdrowiał

pablo19 - |14 Paź 2020|, 2020 11:49

To nie kwestia pieniędzy, tylko tego czy ktoś zechce łaskawie Cię leczyć, po pozytywnym wyniku testu.

"Zwykły" obywatel ma pozytywny wynik testu i jeśli dobrze się czuje jest wysyłany do domu, żeby się źle poczuć i jak już ledwo dycha to biorą go do szpitala, bo ucierpiał na zdrowi bardziej niż mniej. Ci co się czują nieźle, cierpią na zdrowiu tylko mniej niż bardziej, ale mieszczą się w statystyce sukcesu, bo ich nie brali do szpitala, a to że stracili np. 20% swojego zdrowia to nic, nie podaje się im lekarstw i "wszyscy" są zadowoleni.

"Niezwykły" obywatel (np. Trump czy Szumowski) są leczeni natychmiast i wszystkim czym się da. W tym wypadku nie ważne czy by się czuli dobrze czy mniej dobrze ich utrata zdrowia to dajmy na to maksymalnie 5%, albo i mniej, bo od razu zostali wzięci pod opiekę i leczenie, a nie zdychali w domu.
Dziś ktoś mówił, że mamy tylko 80 tyś dawek leku, który pomaga się wylizać, czyli to będzie otoczka rządzących i tego typu "niezwykłych" obywateli przy żłobie?
To tak z mojej perspektywy.

A tak przy okazji to lubię słuchać tego pana: https://soundcloud.com/poranek-siodma9/20201014-s-awomir-mentzen-go

Aro - |14 Paź 2020|, 2020 15:44

Tak no miał :D
pablo19 - |14 Paź 2020|, 2020 20:18

Pierwsze półtorej minuty mnie zaciekawiło: https://www.youtube.com/watch?v=dnSr0kZLCUY
Kolejne 3,5 też itd.

wegus - |24 Paź 2020|, 2020 11:12

pablo19 napisał/a:

"Zwykły" obywatel ma pozytywny wynik testu i jeśli dobrze się czuje jest wysyłany do domu, żeby się źle poczuć i jak już ledwo dycha to biorą go do szpitala, bo ucierpiał na zdrowi bardziej niż mniej. Ci co się czują nieźle, cierpią na zdrowiu tylko mniej niż bardziej, ale mieszczą się w statystyce sukcesu, bo ich nie brali do szpitala, a to że stracili np. 20% swojego zdrowia to nic, nie podaje się im lekarstw i "wszyscy" są zadowoleni.

Aktualnie to służba zdrowia "czasami" nie powiadamia o pozytywnym wyniku testu.

Mnie powiadomił policjant tekstem, że chce sprawdzić czy jestem w miejscu zameldowania na kwarantannie.... sanepid odezwał się dopiero na drugi dzień .... a lekarz POZ kierujący na test ..do dzisiaj milczy ...

pablo19 - |24 Paź 2020|, 2020 23:33

U mnie w firmie, sanepid przysłał dokumenty o tym, że ludzie powinni być ma kwarantannie tuż po tym jak im skończyła się 10 dniowa kwarantanna. Wszystko "na twarz".
ford2fast - |24 Paź 2020|, 2020 23:51

wegus napisał/a:
Mnie powiadomił policjant tekstem, że chce sprawdzić czy jestem w miejscu zameldowania na kwarantannie

A co wtedy jak się nie ma zameldowania ? :)

Srebrny - |30 Paź 2020|, 2020 15:21

Delikatnie mówiąc popełniasz wykroczenie. Niedelikatnie, się powstrzymam :)
https://obywatel.gov.pl/meldunek/obowiazek-meldunkowy?isLogin=0

ford2fast - |30 Paź 2020|, 2020 15:32

Srebrny napisał/a:
Delikatnie mówiąc popełniasz wykroczenie. Niedelikatnie, się powstrzymam :)
https://obywatel.gov.pl/meldunek/obowiazek-meldunkowy?isLogin=0

Przeczytaj uważnie kiedy obowiązuje :)

pablo19 - |6 Lis 2020|, 2020 08:40

Wierszyk dla protestujących dzieci, które nie wiedzą, że są manipulowane. Uwaga, zawiera słowa niecenzuralne. Mam taką jedną istotkę w rodzinie i muszę jej to zadedykować.
aviator - |6 Lis 2020|, 2020 23:10

Niedługo będzie kolejny pik zachorowań... dzisiaj lud czas spędzał tłumnie w galeria h handlowych, bo się kurtki zimowe im pokończyły - co za dramat, ale za to obrót miałem jak w grudniu na święta... Tłumy na strajku kobiet się chowają, korki na wjazd i wyjazd, armagedon....
Zysio - |7 Lis 2020|, 2020 08:07

A na weekend ludzie mieli nadzieję, że pykną remonciki, naprawy, przebudowy, rozbudowy...

A tu cyk, 18.00 wieczorkiem - i napisali, że na drzwi do marketów budowlanych zakładamy kłódeczki.

[ Dodano: |7 Lis 2020|, 2020 08:44 ]
A wróć, "tylko" meblowe zamykają.

kat - |7 Lis 2020|, 2020 14:14

budowlanka otwarta,ale nie wiadomo co będzie jak sie meble ludziom skonczą,a Ikea zamknęła bramy
aviator - |7 Lis 2020|, 2020 19:29

Jak żyć?
ford2fast - |7 Lis 2020|, 2020 20:10

aviator napisał/a:
Jak żyć?

W lepszym klimacie :)

pablo19 - |16 Lis 2020|, 2020 21:58

Nie wiem, czy o TYM wiedzieliście, wiecie, ale oby się Wam ta wiedza nie przydała.
Nie mniej, polecam śledzić temat.

kuba - |25 Lis 2020|, 2020 21:44

Właśnie zakazali tego leku. Że niby nie przebadany :)
Struna - |26 Lis 2020|, 2020 10:38

A szczepionka to niby będzie przebadana :D
pablo19 - |26 Lis 2020|, 2020 22:33

Jak napisał sam producent, badania nad tą szczepionką zakończa się w grudniu 2022 roku, więc czym oni chcą teraz "wyszczepiać"? Eksperyment na ludziach za ich własne pieniądze.
Jacek12 - |3 Maj 2021|, 2021 19:00

pablo19 napisał/a:
Jak napisał sam producent, badania nad tą szczepionką zakończa się w grudniu 2022 roku, więc czym oni chcą teraz "wyszczepiać"? Eksperyment na ludziach za ich własne pieniądze.

Zaszczepiłeś się?

pablo19 - |3 Maj 2021|, 2021 22:14

Póki co nie ma czegoś co można nazwać "szczepionką" więc czekam aż się jakaś przebadana pojawi.
DANEK1403 - |4 Maj 2021|, 2021 04:56

Na razie to mam wrażenie że dążą do tego aby nie zaszczepiony nie mógł z domu wyjść
WieSiu - |4 Maj 2021|, 2021 08:16

DANEK1403 napisał/a:
Na razie to mam wrażenie że dążą do tego aby nie zaszczepiony nie mógł z domu wyjść

chwilowo to ja nie widzę, aby zaszczepiony mial jakies przywileje z tego powodu.

kat - |4 Maj 2021|, 2021 09:03

jak sami tego nie zrobicie to doprawadzą was siłą ,ewentualnie kary finansowe spowodują ,ze sami jednak podejmiecie taką decyzję
Jacek12 - |9 Maj 2021|, 2021 22:12

Kiedyś na forum był podobny dylemat ...czy miliony much mogą się mylić?
pablo19 - |10 Maj 2021|, 2021 08:11

Wiadro własnego cukru zamawiają z Unii, także będzie chmara leciała.