Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Skrzynia biegów + przeniesienie napędu - Problem automatyczna skrzynia po wymianie jest gorzej

Wachmani - |21 Mar 2017|, 2017 19:03
Temat postu: Problem automatyczna skrzynia po wymianie jest gorzej
Witam Serdecznie! Z tej strony Darek😉 Jestem w posiadaniu projektu na bazie scorpio 2.9 asb mk1 z gazem i auto chodzi tylko na gazie. Samochodzik miał problem ze skrzynią zjechany 3 bieg. Zakupiłem drugą i wymieniłem a jednego partacza. Już przy odbiorze miałem problem bo auto zapaliło na chwilę 3 minutki . Potem nie chciało odpalić. Potem dopiero po odpięciu komputera na gazie auto chodzi. Samochód wrzuca biegi do 3 i na tym koniec Dziś pogrzebałem pod autem okazuje sìę że wisi kabel z trzema pinami nigdzie nie spięty lub wypadł bo wtyczka jest lekko pęknięta. W necie znalazłem że to jest to wtyczka w której opisany jest lock up. Ponieważ zostawiłem to auto w nieodpowiednich rękach to się teraz nie mogę z tego wygrzebać🤔 i zdecydowanie potrzebuję pomocy. Nie mam też pewności czy skrzynie był 100% identyczne. Pozostaje przy nadzieji że skoro auto chodziło około 3minut po poskładaniu to że jakoś z tego wyjdę.nie mogę znaleźć nigdzie miejsca do wpięcia tej wtyczki jest dóść ciasno i nic nie widać. Z tego co poczytałem komp odpala 4 bieg a ja kompa musiałem wypiąć bo inaczej nie zapala jest jakaś zwara albo brak mu jakiegoś sygnału że skrzyni
Możecie coś pomóc? Idzie wiosna a furmanka kuleje już prawie rok.
Czy w okolicach wrocławia operuje jakiś szpeniu od tych tematów? Pozdrawiam i z góry dzìeki 😉

pablo19 - |21 Mar 2017|, 2017 19:22

Gniazdo jest za elektromagnesem od kick-down-u, po lewej stronie skrzyni/auta.

Taka mała biała wtyczka na tym zdjęciu

kat - |21 Mar 2017|, 2017 20:07

a dokłądnie ta wtyczka jest za silownikiem KD



Wachmani - |21 Mar 2017|, 2017 20:37

Ściągałem dzisiaj wcześniej kd i nic nie znalazłem. W czwartek zabiorę się jeszcze raz. Skoro musi tam być 😉dzięki
kat - |21 Mar 2017|, 2017 20:45


Wachmani - |21 Mar 2017|, 2017 22:16

Super no lepiej już się nie da pokazać 😁
pablo19 - |21 Mar 2017|, 2017 22:27

W tej wtyczce jest również przewód od czwórki. Jeżeli skrzynia sama nie zapina czwórki to na 99% kupiłeś na szczęście ten sam typ. W starszych Scorpio były skrzynie z hydrauliczną czwórką i wtedy ta wisząca wtyczka ma tylko dwa kabelki.
Może partacz popsuł Ci wiązkę skrzyni, może ją gdzieś zgniótł, a może przysmażył o wydech?
Nie wiem na ile oryginalną wiązkę masz, ale w oryginale, wiązkę skrzyni można odpiąć od silnika, jeśli masz tę "bałwankową" wtyczkę to odepnij wiązkę skrzyni, podepnij kompa i zobacz, czy motor będzie chodził na benzynie.

Wachmani - |23 Mar 2017|, 2017 12:53

Witam! Pod KD znalazła się zaginiona wtyczka 😉 niestety niewiele to wyniosło. Kompa ma drugiego na podmiankę Ale też nic. Instalacja wygląda na już kiedyś łataną ale z zewn. Ok
Po wypiciu tej kości od skrzyni to samo gaśnie. Na benzynę auto w moich rękach jeszcze nie chodziło więc no odległy temat. Macie jakieś rady ?

trzypion - |23 Mar 2017|, 2017 14:44

Zawieźć bydle do fachowca....
Wachmani - |23 Mar 2017|, 2017 14:46

A polecisz kogoś w okolicy wrocławia ?
trzypion - |23 Mar 2017|, 2017 14:47

Jeśli przyjmiemy, że Kraków to okolice Wrocławia, to tak ;)
Ale może zanim to zrobisz, to powiedz, co się dzieje, jak odepniesz całą wiązkę od skrzyni (pod maską, lewa strona grodzi) - dalej gaśnie na benzynie?

Wachmani - |23 Mar 2017|, 2017 14:53

Auto chodzi tylko i wyłącznie na gazie. I od kiedy je mam tylko gaz był. Jest to projekt który przyjąłem. Kiedy czyniłem próby na benzynie po wymianie pompy i czyszczeniu zbiornika nie pykło. W aucie jest sporo nagrzebane. Po odpięciu kości od skrzyni i wpieciu kompa nie chodzi dalej
trzypion - |23 Mar 2017|, 2017 15:07

No to masz cos poważnie rozwalone, a z tego co zrozumiałem masz skrzynie, w której czwórka wskakuje na polecenie sterownika silnika. Jesli auto nie pracuje na benzynie, to całkiem możliwe, że jest tak nagrzebane, że sterownik pracuje w trybie awaryjnym i sygnału nie poda.
Wachmani - |23 Mar 2017|, 2017 20:01

No poddawać się nie ma co. Rozprułem troszkę instalacji przy wiazce silnika. Jeden przewód dotykał masy. Krok do przodu i dwa do tyłu. Auto chodzi, sterownik spięty, 4 biegu wchodzi Ale jest dziwnie. Podobnie było na starej skrzyni.
Na D samochód jedzie napędza się Ale nie słychać wyraźnej zmiany biegów dopiero 4 bieg wrzuca się wyraźnie tak jakby pierwsze trzy biegi slizgały.
Po zmianie manualnej zarzucając z 4 na 3 mam dopiero 3 bieg z normalnymi obrotami. Po przezuceniu na D znowu fajnie przerzuca na 4.
W starcie manualnym 1 podsprzęglona 2 tak samo 3 chwile podsprzeglona i za chwile jest normalni zapinam d i piekne przerzucenie na 4.
Zastanawiam się co się dzieje i nie mogę tego rozkminić.
Jeżeli macie sugestię to podpowiadajcie bo chwilowo poległem.
Co się może dziać jak KD jest walnięty. Czujniki przy skrzyni ?

Adam_2000 - |23 Mar 2017|, 2017 20:49

A stan oleju masz prawidłowy ?
gufer-posepny - |23 Mar 2017|, 2017 22:04

to nie dsg czy 8 biegowy steptronic . czujników tu nie ma .

pewnie oringi trupy i puszcza olej bokiem , resztki taśm itp .

pablo19 - |23 Mar 2017|, 2017 22:18

Co wiesz o "nowej" skrzyni?
Jaką masz pewność, że była, jest dobra?

kat - |23 Mar 2017|, 2017 22:24

pewnie tyle wie ,ze ktos powiedzial "jezdzila do konca" ...mojego lub jej,ale raczej jej

tak naprawde nie jestesmy w stanie okreslic stanu skrzyni do momentu jak jej nie zalozymy na auto lub nie rozbierzemy na czesci pierwsze

Wachmani - |24 Mar 2017|, 2017 08:31

No oczywiście zgoda. Jest szansa na trupa. Chciałbym jednak wykluczyć wszystkie możliwości zanim zacznę szukać numeru 3.
Oliwa oczywiście jest w normie Po wymianie

trzypion - |24 Mar 2017|, 2017 11:03

Wiesz, Lock-up w tej skrzyni, o ile pamiętam, wchodzi dopiero na biegu 4, więc na wczesniejszych masz zawsze lekki poślizg na konwerterze.
Adam_2000 - |24 Mar 2017|, 2017 11:25

trzypion napisał/a:
Lock-up w tej skrzyni, o ile pamiętam, wchodzi dopiero na biegu 4

Bzdury piszesz, nie mąć chłopakowi w głowie ;/
W A4LDe LOCK-UP zapina się na 3-ce.

YaKuZ - |24 Mar 2017|, 2017 15:21

Mi tez sie tak wydawalo :) ze na 3 :)
pablo19 - |24 Mar 2017|, 2017 23:12

Na trójce się zapina, w dodatku przy około 70 km/h.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group