Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Ogłoszenia forumowiczów - Malowanie proszkowe (Felgi / wszystko inne)

ramanujan - |23 Lut 2014|, 2014 11:59
Temat postu: Malowanie proszkowe (Felgi / wszystko inne)
W sumie nigdy nie napisałem na forum że mogę komuś pomalować w prochu rzeczy.
Pracuje w firmie która m.in zajmuje się malowaniem proszkowym,
mogę załatwić za promocyjną cenę pomalowanie takich pierdół jak:
felgi, dekle zaworów, podpórki, zbiorniki, elementy zawieszenia, ramy motocyklowe,
sprężyny...

Na codzień mieszkam w wawie, praca w czosnowie za łomiankami. Jeśli ktoś z okolic będzie zainteresowany..

Mam nadzieję że nie jest zbyt marketingowo:
Gość który maluje robi felgi od 5 lat, a malowaniem proszkowym w adalu zajmuje się od 20 lat - więc fele są malowane dobrze, porządnie.
po malowaniu proszkiem (przeważnie 1-2 warstwy, zależnie od życzeń) dochodzi jeszcze bezbarwny ochronny. Możliwe jest cieniowanie, tzw grafit, efekt metalika, polerowanie (które odradzam cenowo) itp.

wiem że takie felgi jak się zrobi w proszku to jeździ się całorocznie bo nie boją się zimy czy soli. nie ma potrzeby ich chronienia przed zimą, przy takim użytkowaniu wytrzymują wiele wiele lat. Widzę jak wyglądają 5-cio letnie jeżdżone całorocznie felgi Matejki. (Matejko to ten malarz, the best-ciak w naszej firmie).
Śrutujemy sami ale jak się trafi ktoś kto sobie sam - to żaden problem. Ludzie chcieli na własną rękę, szukali ale i wszystko co znajdowali było cenowo drożej jak u nas.
Piaskowanie felg odradzam, bo alu to jednak stop miękki, doświadczenia chłopaków mówiły że drobiny piasku potrafiły się wbić w materiał i wypadały podczas wygrzewania gdy aluminium pracuje cieplnie - zostawały kraterki. w innych wypadkach - jak kto woli.

sam jeżdżę na 2 kpl w proszku, nie wliczając osprzętu wozu (bak, pokrywy zaworów, drążki, podpórki, sprężyny).

Jako ciekawostka: najbardziej pojechane rzeczy które widziałem że matijas malował w proszku to ceramika i drewno (chyba nawet mdf?). Podobno się nie da, hehe..

Foty robione komórką więc miej wyrozumiałość ;-)
https://drive.google.com/folderview?id=0B-bWHdOJEx7ANHVJR3Z2ZGNBQzg&usp=sharing

kontakt: [email protected] / 794 660 695 (nie zawsze odbiorę)
cennik przykładowy załączyłem, czas oczekiwania - zależy od sezonu i terminów, zwykle 2-3 dni
Felgi jeśli to komuś na rękę "zawiezę" i "przywiezę" gdzie czeba
---------------------------------------------------------------------------------
Dla jasności dopisuje że w ramach malowania jest wykonywane śrutowanie i docieranie felgi. Zdarzały mi się też felgi takie duże do ciężarówek. takie też się dają malować.

Kolor w zasadzie nie ma wpływu na cenę, dodatkowe gadżety jak cieniowanie, przypruszenie "srebrzanką" dla efektu skrzenia - do ustalenia, nie powinny wpłynąć na cenę.

Kolega chciał mieć czarne felgi super-sportowe z czerwonym paskiem jak w autach sportowych.. dostał.. też możliwe, tylko sam siedział i ręcznie wycierał proszek z obszaru "paska".. ;-P jeśli kto takie będzie chciał, zapytam o to.

pozdr
Krzysiek

Jankes - |23 Lut 2014|, 2014 12:31

Widziałem prace, potwierdzam, sa super :)
daras38 - |23 Lut 2014|, 2014 12:33

Wysłałem e-maila.
pablo19 - |23 Lut 2014|, 2014 22:39

W samą porę :D
Struna - |24 Lut 2014|, 2014 10:57

ramanujan, cennik to już jest po promocji czy wyjściowa cena ?
YaKuZ - |24 Lut 2014|, 2014 11:07

a z polerką rantu da rade?
ramanujan - |24 Lut 2014|, 2014 19:43

YaKuZ, Hej, polerkę da radę, ale odradzam ze względów cenowych. Kiedyś polerowali chłopaki w koopie, teraz sami to robią, musiał bym dopytać jak to cenowo teraz wygląda. Wiem że kiedyś to bardzo komplikowało robotę i chyba podwajało cenę.. Chodziło o to że trzeba było najpierw spolerować rant, a potem dopiero malować, i to starannie zdejmując farbę z rantu. Kupa roboty a nie robili malowanie -> polerowanie rantu bo to by naruszało krawędź farby - chyba każdy rozumie.

Struna, od tego może coś być do urwania, ale nie mogę obiecać ile - np. jeśli mają mniej roboty to więcej, jak jest kupa roboty (sezon) i chłopaki zostają po nocy żeby górę felg obrobić, a ja im jeszcze rzucałem felgi i klient sobie życzył na szybko.. rozmowa też była zupełnie inna. Także tu jest różnica czy zewnętrzna firma która nam śrutuje graty policzy mi coś taniej..


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group