Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Allegro + Sklepy internetowe - Nie polecam tego goscia

modzian - |1 Mar 2011|, 2011 23:09
Temat postu: Nie polecam tego goscia
Kupilem od goscia zderzak zdjecia na aukcji pokazywaly ze wyglada ok przed wplata pieniedzy prosilem kilka razy o wyslanie fotek nie doczekalem sie jednak kase wplacilem to co do mnie dotarlo to istny szrot. Zderzak na aukcji wygladal tak:
http://allegro.pl/ford-sc...1415787883.html
to co do mne dotarło: http://modzian.fotosik.pl/albumy/816305.html
gosc tlumaczyl sie ze ups uszkodzil ale ups odmowil wyplaty odszkodowania argu,mentujac to ze to z jego winy tak zderzak wyglada i szczerze im wierze. Chcialem dojsc z gosciem do ugody za zderzak dalem 300zl chcialem spowrotem 150 na co on mi ze za duzo chce i moze mi w atrakcyjnych cenach cos innego sprzedac. No coz moze sobie wsadzic w tylek inne rzeczy choc potrzebuje w tym kolorze drzwi i klape ale nie chce miec z nim nic wspolnego. Jestem po konsultacji z rzecznikiem konsumenta, jutro zglaszam sprawe na policje i skladam pozew do sadu. Raz jeszcze nie polecam zlodziej i oszust.

ford2fast - |2 Mar 2011|, 2011 08:23

Mam nadzieję , że dotrzesz na policję :)
I składaj zawiadomienie o oszustwie
Oszustwo jest ścigane z urzędu nawet jeżeli oszukano Cię na 5 zł :)

Aro - |2 Mar 2011|, 2011 09:43

modzian, tylko, czy masz jakiś dowód zakupu, bo widać, że przez allegro to nie poszało...
modzian - |2 Mar 2011|, 2011 11:09

Oczywiscie ze mam dowod zakupu, przelew robilem przez internet wiec mam potwierdzenie zrobienia przelewu, mam rowniez wszystkie maile ktore wyslalem i dostalem od tego typa w ktorych miedzy innymi prosilem o zdjecia<on sie dzis rano wyparl jakobym ja go prosil o zdjecia> bylem juz dzis rano w sadzie, do pozwu mam dolaczyc wlasnie wszystkie maile, potwierdzenie zrobienia przelewu oraz dokumentacje zdjeciowa zderzaka, jesli rozprawa mialaby sie odbyc gdzies w jego okolicy to oczywiscie rowniez poza zwrotem 300zl bede wnioskowal o zwrot za paliwo. Nie trzeba kupowac poprzez allegro zeby byc chronionym prawnie przed oszustwem, ja na swoje szczescie zrobilem przelew i mam maile.Na policje oczywiscie dzis tez jade mam znajomych kliku na komisariacie wiec wiem ze sprawa zostanie przyjeta i mnie nikt nie zbedzie.
Waski - |2 Mar 2011|, 2011 11:14

jeśli nie udwodnią że takie zepsute wsadził do paczki to nic nie zrobią
przecież to UPS zepsuł i bij się z UPSem :)

a znając życie to pewnie dojdzie do ugody zanim pójdzie na wokande bo to za śmieszna kwota :)

modzian - |2 Mar 2011|, 2011 11:17

to jego wersja ze ups uszkodzil, ja wiem ze sa uszkodzenia na zderzaku ktore juz byly a ktore przedemna zatail prosilem o zdjecia to dlaczego nie potrafil ich zrobic i wyslac? wiec to czy ups cos tam dodatkowo uszkodzil to mi lotto on wsadzil zderzak i zatail przedemna jego wady., a jestem sklonny sadzic ze wszystko juz bylo, zderzak byl tak zapakowany ze trudno bylobygo uszkodzic.Co do ugody ja juz za duzo maili mu poslalem w ktorych pisalem o kwocie 150zl i zapominamy o sprawie do tego napsialem ze ejsli wplaci to czekam na zdjecia drzwi i jesli beda ok to drzwi tez wezme od niego, on napisal ze za duzo chce wiec jesli nie chce miec wyroku to czekam juz na 300 a nie 150zl.
Waski - |2 Mar 2011|, 2011 11:20

koles durny że nie poszedł na układ że połowę ma Ci oddać
a Ty jeszcze głupszy że kupiłeś u niego bez zdjęć mimo że CI się wydawało że coś może być nie tak
cóż nauka kosztuje - czasami jest za darmo a czasami na darmo :)
ja Tobie wysyłałem klapę i sie potłukła ?

Waski - |2 Mar 2011|, 2011 11:20

a ugode tak czy inaczej są zaproponuje bo takie ma procedury - żebyście się dogadali bez sprawy
modzian - |2 Mar 2011|, 2011 17:37

Waski napisał/a:
cóż nauka kosztuje - czasami jest za darmo a czasami na darmo

oby tym razem byłaza darmo, a nie na darmo:)
Cytat:
ja Tobie wysyłałem klapę i sie potłukła ?

wąski ja od ciebie kupowałem maske silnika?bo teraz nie pamietam :|
Waski napisał/a:
koles durny a Ty jeszcze głupszy

wolalbym zeby było na odwrót;)
ford2fast napisał/a:
Mam nadzieję , że dotrzesz na policję

dotarłem jakzeby inaczej nie popuszcze mu, ale pofatyguje sie raz jeszcze jutro musze wydrukowac wszystkie maile

modzian - |2 Mar 2011|, 2011 19:23

zwrot w sprawie, gosc zadzwonil godzine temu i sie gesto tlumaczyl<w sumie troche bezsensu> no ale prosil jesli zlozylem pozew o wycofanie go, i ze wplaci 100zł...powiedzialem jakiej minimalnej sumy oczekuje<150zł> inaczej nie mamy o czym rozmawiac, podobno przelew zrobil wiec jutro bede widzial.Ma to jeszcze sens zderzak mnie wyjdzie 350zł pomalowany pod kolor.
pepi - |2 Mar 2011|, 2011 20:48

tylko aby cie nie zrobił jak mnie pan z allegro to znaczy nie jeden tak 2-3 rocznie się trafia
zakupiłem kompresor klimy przysłał mi pan zatarty :-d
zamontowałem go może się rozrusza układ napełniłem sprawdzam zatarty dzwonie
bluzgam a tu się okazuje że szefa nie ma ale mi kazali odesłać
i odesłałem w jedną stronę 36 i ja tyle samo czekam a tu nic sprawdzam wystawił
awizo dzwonie okazało że go nie ma ściema paczka wróciła i jeszcze zapłaciłem 19 zł
oczywiście sprawa była zgłoszona na allegro , allegro przysyła głupoty typu proszę
się porozumieć wystawiłem negatywa w odpowiedzi tego negatywa napisał
mi że nie odbiera paczek za pobraniem -jak sam kazał tak wysłać
i że kasa została mi przelana już dawno na konto tylko ja akurat mu nigdy nie
podawałem :-D i zrobił mnie pan na ponad 400 zł przynajmniej debil by nie kłamał
to by było 100 zł mniej

podobnie był z cewką do scorpio r4 wpakowałem paragon i odesłałem i się okazało
że paragonu brak ledwo co cewkę się znalazła bez pudełka a paragon był w pudełku
i pan po 30 dniach połamał cewkę na kawałki wpakował w woreczek i odesłał
i jak chciałem poskładać to brakowało 2 kawałków a woreczek był cały :)


więc jak ci ktoś daje te sto złoty to bierz po co się denerwować

modzian - |2 Mar 2011|, 2011 21:29

no ja mu napisalem mailem ze zgadzam sie na ta sume zadoscuczynienia przelana na konto w dniu 2. marca 2011 bo jeszcze dzownil ze mam mu napisac ze zgadzam sie na ta sume zadosuczynienia no to oczywiscie sie zgadzam ale z dopiskiem ze ma byc dzis przelena na konto.
Waski - |2 Mar 2011|, 2011 21:40

zwrotów nie wysyła się paczką pobraniową to po pierwsze
po drugie gdzie Wy kupujecie
po trzecie mnie babka zrobiła na pompie paliwa
zapłaciłem na konto - ona wysłała za pobraniem a u mnie w domu to pobranie zapłacili
a oddać dupa nie chciała
o właśnie - gdzie są maile do niej - napiszę jej że oddałem sprawę do firmy windykacyjnej i że koszty postępowania w kwocie 300 PLN obciążą ją

ford2fast - |2 Mar 2011|, 2011 23:19

Waski napisał/a:
zwrotów nie wysyła się paczką pobraniową to po pierwsze
po drugie gdzie Wy kupujecie
po trzecie mnie babka zrobiła na pompie paliwa
zapłaciłem na konto - ona wysłała za pobraniem a u mnie w domu to pobranie zapłacili
a oddać dupa nie chciała
o właśnie - gdzie są maile do niej - napiszę jej że oddałem sprawę do firmy windykacyjnej i że koszty postępowania w kwocie 300 PLN obciążą ją

Zamiast dzwonienia i pisaniny najskuteczniejsze jest złożenie zawiadomienia o oszustwie na policji :)
Po pierwszym przesłuchaniu na policji przeważnie w cudowny sposób oszust przechodzi reinkarnację i próbuje polubownie załatwić reklamację :)

Boni - |3 Mar 2011|, 2011 07:17

Waski napisał/a:
o właśnie - gdzie są maile do niej - napiszę jej że oddałem sprawę do firmy windykacyjnej i że koszty postępowania w kwocie 300 PLN obciążą ją


Jakbym był nią i prywatna osoba a nie windykacja mi takie coś napisała jw., i nie odezwała się w ciągu paru dni firma windykacyjna, to JA bym złozył doniesienie na policję o zastraszanie, wymuszanie, i udawanie firmy windykacyjnej przez pana W***. Co pod rozwage poddaję, bo przycisnąć oszusta to jedno, a ukręcić łeb sprawie i przy okazji bat na siebie, przez takie nierozważne przyciskanie, to drugie.

Adam73 - |3 Mar 2011|, 2011 07:27

ford2fast napisał/a:
najskuteczniejsze jest złożenie zawiadomienia o oszustwie na policji
Po pierwszym przesłuchaniu na policji przeważnie w cudowny sposób oszust przechodzi reinkarnację i próbuje polubownie załatwić reklamację


Taaa a Policja nasza kochana juz biegiem leci przesłuchiwać oszusta.
Ludzie gdzie Wy żyjecie toż to u nas jest grajdołek* Europy,tu wszystko jest na opak.

* -słownik dla nie oświeconych

ford2fast - |3 Mar 2011|, 2011 08:13

Cytat:
Taaa a Policja nasza kochana juz biegiem leci przesłuchiwać oszusta

Wezwać na przesłuchanie muszą bo jest to ich zakichany obowiązek ustawowy :)
Kwestią otwartą pozostaje co dalej będą robić w tej sprawie :):

Waski - |3 Mar 2011|, 2011 10:30

Boni, no proszę Cię -już się nie przejmuj - co innego na forum tutaj a co innego sformułowanie tego w mailu do Pani która mi wisi za pompę - już ja bym sobie odpowiednio to wyartykułował gdyby chciało mi się szukać maili to po pierwsze - a po drugie jak sie w jajo zrobiło mnóstwo ludzi i się udaje głuchoniemą to ciężko się wychylać :)
Boni - |3 Mar 2011|, 2011 10:40

Przecież ja się nie przejmuję, mi to kalafiorem wisi, tylko weź pod uwage że podobno mnustfo dzieci czyta forum, i może jakiś zaróżowiony małolat poleci wdrażać pogróżki jw. i będziesz miał grzecha :D
Waski - |3 Mar 2011|, 2011 10:56

nie pierwszy to grzech i nie ostatni :)
przed zacytowaniem tego forum skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą :)

Boni - |3 Mar 2011|, 2011 11:12

Raczej: "przed zacytowaniem tego forum skonsultuj się z lekarzem i prawnikiem" :D
modzian - |3 Mar 2011|, 2011 11:21

prawda jest taka wszystko zalezy z jakim czlowiekiem ma sie doczynienia i z jakim podejsciem podejdzie sie do sprawy ewentualnej reklamacji, niestety sa ludzie ktorzy mysla ze mieszkajac np 300km od kupujacego zrobienie go w balona ujdzie im na sucho, pewnie skads takie myslenie i podejscie mają ale sa ludzie dla ktorych bycie jeleniem nie jest potrzebne.Ja z gosciem tak naprawde ponad 2 tygodnie walczylem, owszem moglbym go wczoraj olac i czekac az sad zasadzi ze musi mi wyplacic 300zl plus inne ewentualne koszta ale wszyscy wiedza ile by to trwało.
pepi - |4 Mar 2011|, 2011 13:57

Waski napisał/a:
zwrotów nie wysyła się paczką pobraniową to po pierwsze
po drugie gdzie Wy kupujecie
-panie na allegro zazwyczaj i 98% jest ok
no co chciał sam aby mu tak wysłać to co miałem zrobić było tak uzgodnione
przecie

pepi - |4 Mar 2011|, 2011 14:14

ja to raz se dałem w mordę nawet bo gość był te 300kilometrów od mnie ale
miał pecha bo jechałem po auto i miałem po drodze a taki cwaniak był :)

jeszcze jest metoda zamawiania za pobraniem w polskę zazwyczaj oni łapią się
lub jakieś ogłoszenia z namiarami na pana tel adres typu sprzedam krowę
lub szukam pana :dddddd

a na policji to ja raz byłem i więcej już nie pójdę poczułem się jak był bym na przesłuchaniu
pomijam straty 1 dnia

bingo - |5 Mar 2011|, 2011 12:08

to, że wy uznajecie sobie gwarancje nie jest równoznaczne z jej uznaniem, wysyłasz do sprzedawcy, a ten dopiero po rozpatrzeniu gwaracji ją uznaje lub nie. sam by też nie przyją wysyłki za pobraniem.
kondzio508 - |5 Mar 2011|, 2011 12:22

Tak , są cwanaki co myslą ze kupią , potem powiedzą ze zepsute , tylko ze sie numeruje i oznacza swoje czesci przed sprzedażą , jednemu co pompe abs kupił to tak łyso było ze juz ucichł i odjechał ze swoją zepsutą pompą którą próbował wcisnąc ze to ta moja ....

Niektórzy kombinują miec kasę i towar ... co do remklamacji to również uważam ze dopiero jest rozpatrywana po dostarczeniu towaru w takim stanie jakim był przed sprzedażą i w formie ze kupujący pokrywa wszelkie koszty dostawy jezeli odbywa sie to wysyłką , kasę sie oddaje jezeli towar wrócił w takim samym stanie i nie za pobraniem.

Waski - |5 Mar 2011|, 2011 13:07

spoko - ja mam właśnie dwie takie sprawy - w jednej koleś w 100% naciąga mnie na zwrot kasy za swoją część
ale nie oznaczyłem swojej więc nic nie poradzę, w drugiej sprawie prawdopodobnie klient zepsuł moja częśc i mi ją odsyła - jeszcze nie doszła do mnie :)
zazwyczaj reklamacje kończą się jak powiem lub odpisze klientowi "proszę odesłać do mnie tą niesprawną część - mam ją zaznaczoną jeśli będzie to moja dostanie Pan zwrot pieniędzy na konto" na ogół przesyłki do mnie nie docierają - bo po co ktoś ma ryzykować przesyłkę jeśli nie wygląda na to że oddam kasę - czasem nie chce mi się zaznaczać i jest wtopa :) ale to na częściach wartych niewielkie pieniądze na ogół więc nawet jak jest wtopa to szkoda zdrowia żeby się kłócić i spierać

pepi - |6 Mar 2011|, 2011 09:17

w przypadku cewki wiem na 100 % ze gość przysłał mi zepsutą bo to były jeszcze wtedy
jak na allegro było widać kupujących i napisałem do paru gości i mi odpisali
i jeden zaznaczył ją i okazało się że to ta moja po prostu nie chciał mieć strat
to trafiło na mnie bo te cewki padały jak muchy

ja też miałem przypadek wyłudzenia wysłałem lampę przednią do wieroryba
okazało się że się rozbiła -pytam się opakowanie jest całe ? tak to jak była bdb
zapakowana -jeśli są kawałki tej lampy to proszę odesłać a gość stwierdził że jak
wypakował to mu się pogubiły :P
no to ja mu powiedziałem jak chce to mu mogę takich lamp parę wysłać
straszył mnie że zgłosi to na allegro to powiedziałem niech zgłasza

ja na allegro kupuje od 2-7 tys zazwyczaj na miech sporo to i trafiają się skuchy
a to nowa pompa paliwa która nie działa lub jak ostatnio zasilacz do laptopa po 1 godzinie padł
zderzaka do wieroryba jeszcze mi cały nie dostarczyli do innych modeli tak


jeśli 2 strony chcą porozumienia to coś z tego sensownego wyjdzie
ale kupujący jest na ostatnim miejscu układu pokarmowego na allegro
tylko ile kasy człek straci a ile zarobi bo tanio kupi :)
więc dalej kupuje bo i tak mimo strat się opłaca

pepi - |6 Mar 2011|, 2011 09:20

ps -tylko niekiedy mi nerwy puszczają jak mnie ktoś robi
na całego to mu akiś numer wykręcam i pytam się czy się
opłacało


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group