Ford Scorpio Team
Forum mi這郾ik闚 samochodu marki Ford Scorpio

lubuskie - car-ford Zielona G鏎a ko這 ronda na obwodnicy.

adi-kostrzyn - |4 Gru 2010|, 2010 11:58
Temat postu: car-ford Zielona G鏎a ko這 ronda na obwodnicy.
Je瞠li pomyli貫m dzia造 to przepraszam i prosz o przeniesienie. By貫m tam w pa盥zierniku zesz貫go roku, wymienia貫m p造ny takie jak olej, p造n ch這dniczy i hamulcowy. ostatnio by貫m na stacji diagnostycznej i temperatura wrzenia p造nu hamulcowego 145蚓, wi璚 po jecha貫m przy okazji spyta jak do tego pod chodz a oni na to 瞠 nie udzielaj gwarancji na p造ny eksploatacyjne i nie moge nic zrobi. Oczywi軼ie powiedzia貫m go軼iowi 瞠 p造n hamulcowy zachowuje swoje w豉軼iwo軼i przez dwa lata co podaj sami producenci, to spojrza na mnie dziwnie, chyba si zastanawia sk康 to wiem. T逝maczy si tym 瞠 u篡waj orginalnych p造n闚 forda. Teraz wiem dlaczego mi si tarcze tak wykrzywi造 瞠 trzepi, skoro tak szybko uk豉d si przegrzewa. Nic tylko samemu zmienia wszystko albo je盥zi tam gdzie lej na oczach klijenta z orginalnych butelek.
Waski - |4 Gru 2010|, 2010 12:56

adi-kostrzyn, tyle lat na forum i nie wiesz gdzie takie info si daje ?
http://ford-scorpio.pl/forum/viewforum.php?f=30

Przenosz

adi-kostrzyn - |4 Gru 2010|, 2010 13:13

W豉郾ie tego szuka貫m dzi瘯i. Pami耩 nie ta :-d
Pierre - |6 Gru 2010|, 2010 17:17

adi-kostrzyn napisa/a:
p造n hamulcowy zachowuje swoje w豉軼iwo軼i przez dwa lata co podaj sami producenci

B陰dzisz synu, oj b陰dzisz - niestety kiedy mia豚y racja w chwili obecnej w wi瘯szo軼i przypadk闚 producenci pisz jak byk na puszkach - wymienia co roku (Ate, Bosch, ale ju np. Lotos faktycznie co 2 lata pisze)

Boni - |6 Gru 2010|, 2010 17:33

Producenci to by napisali "wymienia co dwa tygodnie", jakby tylko mieli wra瞠nie, 瞠 kto w to uwierzy i b璠zie wymienia.
adi-kostrzyn - |6 Gru 2010|, 2010 17:48

Pierre napisa/a:
adi-kostrzyn napisa/a:
p造n hamulcowy zachowuje swoje w豉軼iwo軼i przez dwa lata co podaj sami producenci

B陰dzisz synu, oj b陰dzisz - niestety kiedy mia豚y racja w chwili obecnej w wi瘯szo軼i przypadk闚 producenci pisz jak byk na puszkach - wymienia co roku (Ate, Bosch, ale ju np. Lotos faktycznie co 2 lata pisze)
nie mniej jednak nie powinno by takiej du瞠j utraty w豉sciwo軼i. albo dolali do pe軟a albo jaki badziew maj sprowadzony. teraz ilu nie 鈍iadomych kierowc闚 tak sobie je寮zi. Serwis si znalaz jego ma.
sobolaqe - |6 Gru 2010|, 2010 19:51
Temat postu: Re: car-ford Zielona G鏎a ko這 ronda na obwodnicy.
adi-kostrzyn napisa/a:
Teraz wiem dlaczego mi si tarcze tak wykrzywi造 瞠 trzepi, skoro tak szybko uk豉d si przegrzewa. Nic tylko samemu zmienia wszystko albo je盥zi tam gdzie lej na oczach klijenta z orginalnych butelek.

czekaj czekaj, a co ma temp wrzenia plynu do pogietych tarcz ? :-d
przeciez nie masz przez to wiekszej temperatury w ukladzie hamulcowym, tylko poprostu plyn hamulcowy przy nizszej temperaturze(niz normalnie wg producenta) traci swoje wlasciwosci.

i tyle, pokrzywione tarcze niemaja z tym nic wspolnego

pandy - |7 Gru 2010|, 2010 08:36

Pogodz sie ze w ZG nie ma sensownego serwisu zwlaszcza jesli chodzi o Scorki - mi w ABC Auto urwali wezyk od filtru paliwa, uszkodzili welur na fotelu - ogolnie poza pewnymi rodzajami napraw mechnicznych ktore robi gosc naprzeciwko polmozbytu przy Luzyckiej to nie ma co sobie zawracac glowy i trzeba robic samemu.
Speedo - |7 Gru 2010|, 2010 08:43

pandy napisa/a:
ogolnie poza pewnymi rodzajami napraw mechnicznych ktore robi gosc naprzeciwko polmozbytu przy Luzyckiej

:gitara:

abc auto to dolina nad dolinami, z tym sie zgodze, karford zwany tutaj "car-fordem" - bywam czesto, co prawda nie na serwis bo stoluje sie na luzyckiej ale co do zakupu czesci to pierwsza liga jak dla mnie, no od niedawna mamy jeszcze ASO - germaz na batorego, kolesiowi malowali ostatnio cmaxa i nawet ze byl zadowolony

adi-kostrzyn - |7 Gru 2010|, 2010 20:57
Temat postu: Re: car-ford Zielona G鏎a ko這 ronda na obwodnicy.
sobolaqe napisa/a:
adi-kostrzyn napisa/a:
Teraz wiem dlaczego mi si tarcze tak wykrzywi造 瞠 trzepi, skoro tak szybko uk豉d si przegrzewa. Nic tylko samemu zmienia wszystko albo je盥zi tam gdzie lej na oczach klijenta z orginalnych butelek.

czekaj czekaj, a co ma temp wrzenia plynu do pogietych tarcz ? :-d
przeciez nie masz przez to wiekszej temperatury w ukladzie hamulcowym, tylko poprostu plyn hamulcowy przy nizszej temperaturze(niz normalnie wg producenta) traci swoje wlasciwosci.

i tyle, pokrzywione tarcze niemaja z tym nic wspolnego
w豉郾ie chodzi o to 瞠 si wszystko przegrzewa szybko ale to moje zdanie i pisa貫m chyba. nie miej stracili moje zaufanie.
bingo - |8 Gru 2010|, 2010 10:44

jak przegrzejerz p造n, to stracisz hamowanie, a nie pokrzywisz tarczy. poszukaj lepiej przyczyny skrzywienia tarcz zamiast rzuca oskar瞠nia na innych.
gufer-posepny - |8 Gru 2010|, 2010 18:28

p造n po 2 latach tak nie os豉bnie . pogiete tarcze to zaciski lub pompa .
adi-kostrzyn - |8 Gru 2010|, 2010 19:02

bingo napisa/a:
jak przegrzejerz p造n, to stracisz hamowanie, a nie pokrzywisz tarczy. poszukaj lepiej przyczyny skrzywienia tarcz zamiast rzuca oskar瞠nia na innych.
w sumie o nic innego jak o wadliwy p造n nie mam pretensji, w ko鎍u to serwis a nie ,,pan Tadziu", kt鏎y przelewa p造n z jednego zbiorniczka do drugiego i tylko auta si zmieniaj.
sobolaqe - |8 Gru 2010|, 2010 23:02

adi-kostrzyn napisa/a:
bingo napisa/a:
w sumie o nic innego jak o wadliwy p造n nie mam pretensji, w ko鎍u to serwis a nie ,,pan Tadziu", kt鏎y przelewa p造n z jednego zbiorniczka do drugiego i tylko auta si zmieniaj.

ale napisales ze przez wadliwy plyn Ci sie tarcze krzywia.
ja tylko napisalem ze jedno z drugim niema nic wspolnego.