Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

mazowieckie - ENERGY GAZ

RobertPloch - |15 Sty 2008|, 2008 18:04
Temat postu: ENERGY GAZ
Witam
Chcialem przestrzec wszystkich przed montowaniem instalacji w tym serwisie.
Jedyne co potrafia zrobic, to wpakowac instalke, podlaczyc i na tym koniec.
Diagnostyka problemow i poprawna regulacja to juz czarna magia i przewyzsa ich zdolnosci.
Od samego poczatku zlopie mi za duzo, nawet 18L/100km przy emeryckiej jezdzie. I raz mi przestawiali mapy wtrysku w gore, za miesiac w dol, potem znowu cos w gore... Za kazdym razem tlumaczyli, ze "mieszanka za bogata".
Od jakiegos czasu borykam sie z klopotem wylaczajacej sie instalki... Wczoraj u nich bylem, stwierdzili ze "wszystko jest ok i nic si enie wylacza". Na moje stwierdzenie, ze dziwna spra, bo mi sie wylacza dzien w dzien od 2 miesiecy, pan fachman powiedzial, ze "cos tam wyregulowal i jest ok". Gdy poprosilem, zeby wyjasnil co, to powiedzial z wielka pretensja w glosie "bozeeeee, co???? mam panu tlumaczyc co zrobilem? co to panu da???". W koncu laskawie stwierdzil, ze wyregulowal cisnienie gazu i jest tip top. Nie wymienili mi czujnika, tylko wyregulwoali cisnienie gazu... oczywiscie problem nie zniknal... Wciaz sie wylacza w trakcie jazdy, wiec mam taki staly bi-fuel :D
Na dodatek wszystko wskazuje na to, ze panowie dorwali sie do tylnego napedu i krecili sobie baczki po oblodzonym placu... Takiego bajzlu w bagazniku nie da sie zrobic w trakcie normalnej jazdy... Poza tym, kto normalny jezdzi automatem na 2 biegu... a z wlasnych doswiadczeni wiem, ze do baczkow trzeba zapiac akurat 2-ke, bo jedynka sie szybko skonczy...
KONKLUZJA - jesli nie chcesz miec klopotow - nie rob gazu w ENERGY GAZIE na Ostrobramskiej w Warszawie.
Pozdry

Struna - |15 Sty 2008|, 2008 18:23

i musiałeś aż dwa tematy wysmarować w tym samym dziale ? nieładnie...
RobertPloch - |15 Sty 2008|, 2008 21:04

przeciez to jest inny dzial... a chyba po to jest to forum, zeby dzielic sie swoimi doswiadczeniami i przestrzegac innych... trzeba sie uczyc na cudzych bledach i ja w tym przypadku sluze swoim...
Struna - |15 Sty 2008|, 2008 21:05

RobertPloch, wpakowałeś dwa identyczne tematy tutaj, jeden usunałem już.
RobertPloch - |15 Sty 2008|, 2008 21:36

to sorry... musialem dwa razy kliknac wyslij... myslalem, ze chodzilo Ci o moja wypowiedz w watku w innym dziale i stad moje zdumienie...
Struna - |15 Sty 2008|, 2008 21:38

coś musiało przyciąc na forum bo Kuzyn też przywali i to trzy razy temat o radiu.
pablo19 - |19 Sty 2008|, 2008 18:16

Zastałeś auto z zapiętą 2?
RobertPloch - |19 Sty 2008|, 2008 20:05

zgadza sie... z tego co wiem, to automatu nie zostawia sie na biegu...
Struna - |19 Sty 2008|, 2008 22:21

RobertPloch napisał/a:
zgadza sie... z tego co wiem, to automatu nie zostawia sie na biegu...
nic mu sie nie stanie od tego.
RobertPloch - |20 Sty 2008|, 2008 00:27

tak mi mowili w serwisie :) tak czy siak, na 2-ce raczej sie nie jezdzi ot tak... a wspomniany przeze mnie bajzel w bagazniku jednoznacznie wskazuje, co sie z tym samochodem dzialo

[ Dodano: 2008-01-30, 20:34 ]
Zeby jeszcze bardziej pograzyc owych fachowcow, napisze jeszcze jedna rzecz.
W ostatni weekend podjechalem do znajomego mechanika, ktory troszke pogrzebal pod maska i usunal usterke :) Okazalo sie, ze nie styka jeden z przewodow przy czujniku temperatury plynu chlodzacego, ktory steruje wlaczaniem sekwencji... Panowie fachmani z serwisu LPG jakos tego nie wykryli... To chyba swiadczy o ich umiejetnosciach...
Pozdrawiam


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group