Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Układ kierowniczy - Do warsztatu - wymiana łozyska kierownicy-uzupełnienie

Vaux - |7 Wrz 2006|, 2006 14:42
Temat postu: Do warsztatu - wymiana łozyska kierownicy-uzupełnienie
Jest to kontynuacja postu Sabolaqe uzupełniona o zdjęcia :one:

A więc jak powyżej jeśli kierownica Ci się rusza na boki i twoje łożysko wygląda mniej więcej tak:



to nadszedł czas wymiany tulejki-łożyska wału kierownicy. Po wizycie w sklepie koszta wyglądają mniej więcej jak jak poniżej:



a pudełko zawiera taki oto komplet:



A więc przystępujemy do rozpięcia wału kierownicy od strony komory silnika - to ta jedna niebieska śruba:



po jej odkręceniu odsuwamy łącznik i możemy usunąć resztki gumowej uszczelki i tulejek - po usunięciu zostaje nam sam wał kolumny kierowniczej:



Następnie powpychałem na wał kolejno: tulejkę wału, tulejkę zewnętrzną wchodzącą w gumę a na końcu gumę:



Teraz osadzamy gumę w przegrodzie aż do oporu, a następnie w gumie osadzamy tulejkę zewnętrzną łożyska też do oporu jak poniżej:



Teraz w to z kolei wpychamy tulejkę wału:



A tak to wygląda od strony komory silnika:



Ja nie byłem pewny gdzie umieścić tę blaszkę - zabezpieczenie z kompletu i wsunąłem ją z tej strony (od strony łącznika), żeby przy wyciąganiu kolumny kierownicy jedna tulejka nie wyskakiwała z drugiej (stara blaszka w moim aucie była umieszczona od strony kabiny i tam też ją zostawiłem na wszelki wypadek).

Teraz możemy już z powrotem przykręcić łącznik do wału kierownicy (uwaga na zabezpieczenie w postaci kołka który musi trafić w odpowiedni otwór na "trójkącie" wału)



i juz możemy cieszyć się kierownicą która nie "lata" na wszystkie strony :)

Pozdrawiam
Sebastian


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group