Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

LPG - GAZ - Co sprawdzają na przeglądzie instalki?

Nailee - |9 Lis 2005|, 2005 11:05
Temat postu: Co sprawdzają na przeglądzie instalki?
Witam
Zbliża mi się termin przeglądu (a właściwie to zbliżył mi się już miesiąc temu :) )
Widziałem, że przy instalce gazowej robią oprócz podstawowego przeglądu jeszcze badanie instalacji gazowej. Wie ktoś na czym takie badanie polega? Do czego mogą się czepić?

U mnie w samochodzie gaz jest I gen. ze śrubą, montowany przez poprzedniego właściciela w warsztacie (są papiery i homologacja). Sam zmieniłem tylko dolot - zamiast zwykłego filtra stożek i mikser zmieniłem na taki "w gumę".

Kevin Xy - |9 Lis 2005|, 2005 11:08

sprawdza Ci nr butli- zgodnosc z papierami, i ew szczelnosc, wiecej czepiac sie nie powinni
mmmk - |9 Lis 2005|, 2005 11:15

czasami nic bo im sie nie chce tak mi 1 raz przeszla przeglad sierra. nawet nie wiedzialem,ze trzeba na przeglad brac jakies papiery od instalki 8) no i nie mial z czym sprawdzac numerow na butli :D
pozdrawiam
maciek

Kevin Xy - |9 Lis 2005|, 2005 11:17

no i u mnie nie sprawdzal zgodnosci, ale slyszalem ze powinien, popisal sobie cos, podlubal w nosie i wypuscil auto
Struna - |9 Lis 2005|, 2005 11:24

u mnie popatrzyli ( nie okazali niewiedzy że blos jest tylko pokiwali głowami :) ) sprawdzili numery butli,szczelność i tyle. czasem spaliny jeszcze sprawdzają.
Kevin Xy - |9 Lis 2005|, 2005 11:27

Struna napisał/a:
nie okazali niewiedzy że blos jest tylko pokiwali głowami

haha- tak jak u mnie- otworzyl maske i nic nie powiedzial, poszedl do butli

Struna - |9 Lis 2005|, 2005 11:29

no głupio by im było jakby oczy wybałuszyli - a tak to kulturka - niby że znawcy :) u mnie nawet jak dwa reduktory zobaczył to też jakby ze zrozumieniem głową pokiwał i szczelność obadał :)
buku - |9 Lis 2005|, 2005 12:31

Strasznie u Was cos wnikliwi są.U mnie spytał :z gazem czy bez?: z gazem odpowiadam i w tym momencie mnie trzepło że nie mam klaksonu......a on mówi dowód prosze i do kasy ..będzie 168 i jeszcze dwa za Pola :)
mmmk - |9 Lis 2005|, 2005 13:23

a z tym polem to faktycznie u mnie tez tak bylo :D
pozdrawiam
maciek

Rafał A.(antek) - |10 Lis 2005|, 2005 00:44

u mnie sprawdzali czy jest samochod i czy mam kase w portwelu, nic wiecej, zalezy jak trafisz.
Rafał A.(antek) - |10 Lis 2005|, 2005 00:45

a normalnie sprawdzaja homologacje zbiornika czy jeszcze jest, i szczelnosc instalacji gazowej
Oli - |10 Lis 2005|, 2005 10:11

U mnie nie rządali auta :P tylko dowód i homologację zbiornika - której nie miałem :( Podbili po dostarczeniu tejże homologacji... Bąkał jeszcze, że potrzemna homplogacja instalacji.... ale na bąkaniu sie skończyło...
Rafał A.(antek) - |10 Lis 2005|, 2005 11:43

przy starych instalacjach LPG montowanych dawniej nie potrzeba homologazji na instalacji, bo nikt ich nie wydawal
danyy90 - |10 Sty 2006|, 2006 18:38

w takim razie bardzo dobra stacja u mnie, nawet na instalke nie popatrzył(no chyba ze przy sprawdzaniu nr silnika) :lol:
__Robert__ - |10 Sty 2006|, 2006 22:29

A w moim przypadku prztrzepali całą instalke tzn homologację, szczelność, zakręcił wielozawór przy butli i czekał aż się gaz wypali i zgaśnie ( w ten sposób sprawdził czy nie chdzi na dwóch paliwach ), sprawdził czy działa poprawnie elektronika tzn wyciągnął przewód el. z parownika ( nie wiem jak ta część sie nazywa chyba elektrozawór ) i silnik zgasł. Ogólnie przetrzepał szczególowo i bardzo dobrze bo wiem że wszystko jest w porządku. A poza tym instalka jeszcze na gwarancji także ni bałem sie. Prawda jest taka że zawsze z każdy m autem jadę tydzień wcześniej na wsztępne badanie wszystkiego i to bardzo szczegółowe, poniewaz chcę jeździc bezpiecznie i wiem że na dzień dzisiejszy nie ma prawa nic sie dziać z moim Scorpiakiem ( oprócz wyciku oleju między skrzynią a silnikiem, ale to sie wymieni przy okazji wymiany sprzęgła - kiedyś tam jak już trzeba bedzie )
Struna - |11 Sty 2006|, 2006 10:20

ja tam sam wiem co boli moją instalke lpg i żaden osioł mi tego nie musi sprawdzać bo pewnie i tak się nie zna ;) ale zawiechę, hamulce i tego typu rzeczy to nawet jak nie chcą to mówię żeby potrzepali nim żebym wiedział co nie tak.
Kevin Xy - |11 Sty 2006|, 2006 10:27

a jak najbardziej- nie wydaje kasy za przeglad tylko dla stepla- chce wiedziec co i jak- place i wymagam
Pinio - |11 Sty 2006|, 2006 14:12

ludzie co maja jakis konkretny feler to zalezy im zemy zaglondal im jak najmniej.ja uwazam ze to moje bespieczenstwo i sprawdzic nalezy wszystko.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group