Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektro-Gadżet-Lab - Żarówki LED

Kamil_Scorpio_ - |15 Gru 2015|, 2015 07:48
Temat postu: Żarówki LED
Tak sobie dumałem, żeby odciążyć alternator gufer zamontował ledy dzienne, a ktoś może próbował wymienić w swoim scorpio, całe oświetlenie na LED? np, drogowe, mijania, pozycyjne, żarówki z tyłu, kupowdepy, oraz lampki do czytania gazet plus oświetlenia środka?

Jeśli nie to może ktoś ma cały spis żarówek jakie są do tego potrzebne?

Na alledrogo co raz tańsze są te ledy i z chęcią bym spróbował w takie coś się pobawić i zobaczyć ile mniej amper zejdzie.

Jankes - |15 Gru 2015|, 2015 08:17

Ja mam wnętrze i drzwi na ledach, ale to ze względu na efekt wizualny.

Jedyne co moge powiedziec to nie warto kupowac tanich.

zawsze kupuje na sklepledowy.pl i poki co jedynie domowe G9 padły

Kamil_Scorpio_ - |15 Gru 2015|, 2015 09:40

Jankes napisał/a:
Ja mam wnętrze i drzwi na ledach, ale to ze względu na efekt wizualny.

Jedyne co moge powiedziec to nie warto kupowac tanich.

zawsze kupuje na sklepledowy.pl i poki co jedynie domowe G9 padły


To inwestycja na długie lata więc nie ma co tanich kupowac, a słyszałeś Łukasz o kupo-wdepach które wyświetlają logo FORD? :D

[ Dodano: |15 Gru 2015|, 2015 09:58 ]
Ostatnio właśnie jak byłem na zlocie pastuchem to gośc miał w drzwiach z logiem wideł, fajne to było, tylko wtedy dajesz to bez pośrednio bez klosza. Albo robisz otwór na żarówkę. To tak jakby projektor.

Jankes - |15 Gru 2015|, 2015 10:27

slyszalem, ale jakos mi sie to nie podoba.
Kamil_Scorpio_ - |15 Gru 2015|, 2015 10:39

Jankes napisał/a:
slyszalem, ale jakos mi sie to nie podoba.


To starszego auta raczej pasuje styl klasyczny, co nie mienia faktu że z chęcią bym się przekonał jak to by wyglądało w wielorybie :P

Łukasz, wyślij mi jak możesz spis żarówek, gdzie i jakie są, bo pewnie masz gdzieś zapisane to zamówie sobie dzisiaj.

sobolaqe - |15 Gru 2015|, 2015 10:41

Zobacz sobie testy tych pseudoledow jesli chodzi o mijania i drogowe.
To jest jeszcze gorszy syf niz chinskie zenony.

wg mnie jesli klosz jest przystosowany do konkretnej zarowki to taka sie powinno stosowac.

A swiatla LED jako mijania czy drogowe to oczywiscie sa dostepne ale reflektor kosztuje wiecej niz przecietne scorpio :-d

Kamil_Scorpio_ - |15 Gru 2015|, 2015 10:44

sobolaqe napisał/a:
Zobacz sobie testy tych pseudoledow jesli chodzi o mijania i drogowe.
To jest jeszcze gorszy syf niz chinskie zenony.

wg mnie jesli klosz jest przystosowany do konkretnej zarowki to taka sie powinno stosowac.

A swiatla LED jako mijania czy drogowe to oczywiscie sa dostepne ale reflektor kosztuje wiecej niz przecietne scorpio :-d


Czyli do tych led żarówek do drogowych i mijania trzeba specjalny klosz?

WieSiu - |15 Gru 2015|, 2015 10:47

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Czyli do tych led żarówek do drogowych i mijania trzeba specjalny klosz?


poczytaj troche prawo,to bedziesz wiedzial ze inne niz żarnikowe nie moga byc i tyle w temacie mijania i drogowych.

Nie sadze ze komukolwiek bedzie sie chcialo specjalnie robic liste do tego tematu. Masz instrukcje i tam masz wszystko napisane.

Kamil_Scorpio_ - |15 Gru 2015|, 2015 10:54

WieSiu napisał/a:
Kamil_Scorpio_ napisał/a:
Czyli do tych led żarówek do drogowych i mijania trzeba specjalny klosz?


poczytaj troche prawo,to bedziesz wiedzial ze inne niz żarnikowe nie moga byc i tyle w temacie mijania i drogowych.

Nie sadze ze komukolwiek bedzie sie chcialo specjalnie robic liste do tego tematu. Masz instrukcje i tam masz wszystko napisane.


Nie mam instrukcji, mam tylko do mk1, jakbym miał to bym nie prosił o pomoc, a Łukasz jak to robił to na pewno ma spisane, jak nie to sam powyjmuję po jednej i zrobie liste.

Rafi, uważasz że żarówki led gorsze są niż te pseudo xenony co dają po gałach z naprzeciwka tak że nic nie widać?

sobolaqe - |15 Gru 2015|, 2015 11:01

Kamil_Scorpio_ napisał/a:

Czyli do tych led żarówek do drogowych i mijania trzeba specjalny klosz?


te pseudo zarowki pasuja do standardowych kloszy ale jesli chodzi o to jak w nim swieca to juz inna bajka.
Reflektor jest zaprojektowany pod konkretne zarowki, to ze chinczyk oklei patyk ledami nie ktory swieci nie znaczy ze bedzie dawal lepsze a nawet tak samo dobre swiatlo w reflektorze ktroy jest zaprojektowany do zupelnie innej zarowki.

Pomijam juz ze jest to niezgodne z prawem jak juz WieSiu napisal.

Reflektory LEDowe ktore sa dostepne w nowsych samochodach to zypelnie inna bajka, tam caly reflektor jest zaprojektowany zupelnie inaczej i wtedy swieci to zupelnie inaczej.

[ Dodano: |15 Gru 2015|, 2015 11:02 ]
Kamil_Scorpio_ napisał/a:

Rafi, uważasz że żarówki led gorsze są niż te pseudo xenony co dają po gałach z naprzeciwka tak że nic nie widać?


wg mnie tak

Kamil_Scorpio_ - |15 Gru 2015|, 2015 11:05

sobolaqe napisał/a:
Kamil_Scorpio_ napisał/a:

Czyli do tych led żarówek do drogowych i mijania trzeba specjalny klosz?


te pseudo zarowki pasuja do standardowych kloszy ale jesli chodzi o to jak w nim swieca to juz inna bajka.
Reflektor jest zaprojektowany pod konkretne zarowki, to ze chinczyk oklei patyk ledami nie ktory swieci nie znaczy ze bedzie dawal lepsze a nawet tak samo dobre swiatlo w reflektorze ktroy jest zaprojektowany do zupelnie innej zarowki.

Pomijam juz ze jest to niezgodne z prawem jak juz WieSiu napisal.

Reflektory LEDowe ktore sa dostepne w nowsych samochodach to zypelnie inna bajka, tam caly reflektor jest zaprojektowany zupelnie inaczej i wtedy swieci to zupelnie inaczej.

[ Dodano: |15 Gru 2015|, 2015 11:02 ]
Kamil_Scorpio_ napisał/a:

Rafi, uważasz że żarówki led gorsze są niż te pseudo xenony co dają po gałach z naprzeciwka tak że nic nie widać?


wg mnie tak


Hmm to se może i daruje... Tu nie chodzi o lepsze światło, a o to by altek miał lżejsze życie, na codzień i tak jeżdżę na ledach, choć już z dnia na dzień coraz wcześniej ciemnieje.

sobolaqe - |15 Gru 2015|, 2015 11:10

Kamil_Scorpio_ napisał/a:

Hmm to se może i daruje... Tu nie chodzi o lepsze światło, a o to by altek miał lżejsze życie, na codzień i tak jeżdżę na ledach, choć już z dnia na dzień coraz wcześniej ciemnieje.


A co mu sie stalo ze nagle ma takie ciezkie zycie ? :)
On jest zaprojektowany pod takie obciazenie i poki jest sprawny standardowe oswietlenie nie powinno mu robic problemow.
Jesli jednak nie wyrabia i kiepsko laduje to oddaj go do regeneracji albo wymien.

Kamil_Scorpio_ - |15 Gru 2015|, 2015 11:11

sobolaqe napisał/a:
Kamil_Scorpio_ napisał/a:

Hmm to se może i daruje... Tu nie chodzi o lepsze światło, a o to by altek miał lżejsze życie, na codzień i tak jeżdżę na ledach, choć już z dnia na dzień coraz wcześniej ciemnieje.


A co mu sie stalo ze nagle ma takie ciezkie zycie ? :)
On jest zaprojektowany pod takie obciazenie i poki jest sprawny standardowe oswietlenie nie powinno mu robic problemow.
Jesli jednak nie wyrabia i kiepsko laduje to oddaj go do regeneracji albo wymien.


Nie mam z nim problemów, ale chce go odciążyć ile się tylko da bo mam lekki planik by wykorzystać głośniki które i tak leżą + wzmak + cewkę, a to już jednak łyka swoje.

WieSiu - |15 Gru 2015|, 2015 11:12

Chcesz oszczędzać alternator to wylacz wentylator,klatyzacje,radio itp, ale na bezpieczeństwie nie oszczędzaj :p
Kamil_Scorpio_ - |15 Gru 2015|, 2015 11:16

WieSiu napisał/a:
Chcesz oszczędzać alternator to wylacz wentylator,klatyzacje,radio itp, ale na bezpieczeństwie nie oszczędzaj :p


Klima chodzi u mnie cały rok, radia też lubie posłuchać, poczytam testy tych żarówek, chyba że ktoś od nas już ich próbował, bo szkoda wydać kase na coś co by leżało na półce.

[ Dodano: |15 Gru 2015|, 2015 11:24 ]
235 osób kupiło 530 sztuk

http://allegro.pl/zarowka...5398570160.html

Czyli mam rozumieć że wszyscy nie mają już dowodów?

pablo19 - |15 Gru 2015|, 2015 11:32

Poczekajcie. Czy dobrze kojarzę, że w BOB-ach alternatory są gówniane? Jeśli tak to jakieś tam ledy mają sens, ale na pewno nie w światłach drogowych i mijania. Myślę, że całą resztę można zastąpić, jeśli się komuś chce.
Dotychczas kupowałem u nich: KLIK, bo lubię popatrzeć jak świecą na żywo przed zakupem :)
Jeszcze znalazłem taką firmę do której może podjadę :) KLIK

bednarowski - |15 Gru 2015|, 2015 11:35

kaski motocyklowe za 30zł też dużo ludzi kupuje
Kamil_Scorpio_ - |15 Gru 2015|, 2015 11:36

pablo19 napisał/a:
Poczekajcie. Czy dobrze kojarzę, że w BOB-ach alternatory są gówniane? Jeśli tak to jakieś tam ledy mają sens, ale na pewno nie w światłach drogowych i mijania. Myślę, że całą resztę można zastąpić, jeśli się komuś chce.
Dotychczas kupowałem u nich: KLIK, bo lubię popatrzeć jak świecą na żywo przed zakupem :)
Jeszcze znalazłem taką firmę do której może podjadę :) KLIK


No sa lipne, dostałem od gufra na zapas drugi tyle że trup, zawiozłem do regeneracji to gość powiedział że nie wie jak się za to zabrać i ile to będzie kosztować :)

[ Dodano: |15 Gru 2015|, 2015 11:36 ]
bednarowski napisał/a:
kaski motocyklowe za 30zł też dużo ludzi kupuje


Rozmawiamy o żarówkach :)

WieSiu - |15 Gru 2015|, 2015 11:38

Gość od alternatorow nie wie jak za to się zabrać? Dobry żart. Toż to nie jest cud techniki. A zawsze można kupić nowy, ja tak zrobiłem,300zł dałem i byłem mega zadowolony
pablo19 - |15 Gru 2015|, 2015 11:40

Kamil_Scorpio_ napisał/a:
...zawiozłem do regeneracji to gość powiedział że nie wie jak się za to zabrać i ile to będzie kosztować :)
...
Zmień "fachowca".
bednarowski - |15 Gru 2015|, 2015 11:41

Zauważ na tej aukcji gościu pisze zastosowanie żarówek i nie ma słowa o światłach mijania
aviator - |15 Gru 2015|, 2015 11:41

Kup te ledy w myśl zasady: jedzcie G... tysiące much nie moze się mylić :-D
sobolaqe - |15 Gru 2015|, 2015 11:42

Kamil_Scorpio_ napisał/a:

235 osób kupiło 530 sztuk


miliony much jedza gowno wiec jedzmy i my :)

jak nie chcesz sluchac tych co maja jakies pojecie o czym pisza to po co pytasz :)
kup, przetestuj i napisz jakie wrazenia :)

Nie kosztuje to majatku wiec poza czasem wiele nie stracisz

[ Dodano: |15 Gru 2015|, 2015 11:44 ]
aviator napisał/a:
Kup te ledy w myśl zasady: jedzcie G... tysiące much nie moze się mylić :-D


Ubiegles mnie :-d

Kamil_Scorpio_ - |15 Gru 2015|, 2015 11:53

Tak i zrobie, będzie test :D A teraz spadam działać dalej.
aviator - |15 Gru 2015|, 2015 11:56

Test "muchy" :-P
Jankes - |15 Gru 2015|, 2015 14:51

Spisanych nie mam
Kamil_Scorpio_ - |15 Gru 2015|, 2015 17:15

aviator napisał/a:
Test "muchy" :-P


taaa i czemu ona tak głośno bzyczy? :P

Jankes napisał/a:
Spisanych nie mam


Dobra Łukasz, jutro sam się pobawię w spisywanie :)

maly - |15 Gru 2015|, 2015 18:52




Mam tylko takie jak Cię to zadowoli :P
Mimo wszystko, na oświetlenie skarpet i kupowdepy wolę chyba klasyczne żarówki. Do tablicy i postojówek jak najbardziej LED

Kamil_Scorpio_ - |15 Gru 2015|, 2015 19:48

maly napisał/a:
[url=http://images77.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]
[url=http://images78.foto...med.jpg]Obrazek[/URL]

Mam tylko takie jak Cię to zadowoli :P
Mimo wszystko, na oświetlenie skarpet i kupowdepy wolę chyba klasyczne żarówki. Do tablicy i postojówek jak najbardziej LED


Dzięki, a powiedz mi jakie dawałeś ledy? Nie matowiłeś ich by właśnie mniej świeciły?

maly - |15 Gru 2015|, 2015 21:39

T10 W5W 5 LED, ale świecące czołowo. http://allegro.pl/postojo...5354024737.html Coś takiego. Nic przy nich nie robiłem. Żeby uzyskać wymarzony efekt, muszę trochę pokombinować z tymi ledami. Ale to wszystko w swoim czasie
Reader - |16 Gru 2015|, 2015 09:03

autoleds.pl
Kamil_Scorpio_ - |16 Gru 2015|, 2015 21:19

maly napisał/a:
T10 W5W 5 LED, ale świecące czołowo. http://allegro.pl/postojo...5354024737.html Coś takiego. Nic przy nich nie robiłem. Żeby uzyskać wymarzony efekt, muszę trochę pokombinować z tymi ledami. Ale to wszystko w swoim czasie


Reader napisał/a:
autoleds.pl


Dzięki chłopaki, ale projekt musi poczekać, dostałem wypłatę na konto po miesiącu L4 i się mocno zdziwiłem.. więc będzie lekka pauza :):


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group