Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Nadwozie - Awaryjne otwarcie bagażnika w lifcie

Struna - |6 Mar 2006|, 2006 10:03
Temat postu: Awaryjne otwarcie bagażnika w lifcie
jak w temacie - muszę otworzyć bagażnik a nie mam do nigo kluczyków - jak to cholerstwo ujarzmić ?
Rafał A.(antek) - |6 Mar 2006|, 2006 15:40

znoszczyc wkladke albo plastik klapy :(
megalith - |6 Mar 2006|, 2006 17:38

Że się tak zapyatam - a do reszty auta masz kluczyki? Bo to przecież ten sam...

No i poza tym przecież on się otwiera normalnie guzikiem jak masz otwarte auto... robi bzyt i jedzie w górę.

Pershing - |6 Mar 2006|, 2006 17:46

Struna zmienil profesje - teraz bedzie kradl skorpiaki na zamowienie. Dla mnie przejsciowka w dobrym stanie sztuk raz :690:
Bauer1000 - |6 Mar 2006|, 2006 18:50

moj wujo podczas przeprowadzki zatrzasnął klucze w bagazniku. zdjął plastik zaczął grzebac i mu sie udalo, nie wiem co tam robil ale jest pewne ze jak ktos ma cierpliwosc to niczego nie polamie

[ Dodano: 2006-03-06, 18:52 ]
Pershing napisał/a:
Struna zmienil profesje - teraz bedzie kradl skorpiaki na zamowienie. Dla mnie przejsciowka w dobrym stanie sztuk raz :690:



Jeżeli to prawda to ja sie pisze na mk1 GHIA z pakietem RS (w dobrym stanie) silnik obojetnie kazdy podpasi :)

maup - |6 Mar 2006|, 2006 23:19

Jurek - masz dostęp do reszty auta czy nie masz?
Jak masz, to musisz się przecisnąć do klapy i (klnąc siarczyście) odkręcać po kawałku bolec, na którym się zaczepia zamek. Prawdopodobnie będziesz musiał poprzecinać plastik na belce (nie od klapy tylko tam, gdzie klapa siada i gdzie jest otwór z bolcem).

Jak nie masz dostępu to zapomnij o włażeniu via bagażnik - próbuj drutem otwierać przez odgięte delikatnie drzwi albo tłucz szybę :(

Srebrny - |8 Mar 2006|, 2006 10:26

W moim przypadku, ktoś miał ten sam problem, w efekcie mam kluczyk(i) który nie otwiera bagażnika, jak nawali elektryka to klops.
Dwa tygodnie temu znajoma zatrzasnęła w ATOSIE kluczyki , zapasowe również.
Znam parę telefonów więc przyjechał pan i w 60 sek otworzył , dałby radę w 30.
Jego metoda jest chyba tylko nie skuteczna do samochodów z ostatnich lat produkcji i tych bez klamek.
Moge ja po krótce opisać , ale nie chcę być oskarżany o dawanie instruktażu.
Szyb raczej nie wywalać , a jak już to te duże.
Nie miałem jeszcze auta w którym by mi nie wywalali szyb, te małe sa najdroższe, a w schowku zawsze leżą dwie dychy bo to najczęstszy powód włamań "na pół litra brakuje"
Biora i dalej już nie demolują, zostawiają nawet korpus radia bo u pasera więcej jak na pół litra za korpus nie dostaną.

Rafał A.(antek) - |8 Mar 2006|, 2006 17:04

samochod bahjjecznie sie otwiera, gorzej bagarznik bo nie ma jak druta wcisnac. CO do zamka to kup jakis jeszcze jeden i ułuz sobie zamek pod klucz jaki masz ot co :)
Struna - |9 Mar 2006|, 2006 19:40

w sumie to chodzi o moje 4x4 - całe mam otwarte ale bagażnik zamknięty - nie pomyślałem oczywiście o podłączeniu aku ;) a to pewnie rozwiąże problem ;)

Dzięki za porady.

DaraZ - |10 Mar 2006|, 2006 09:42

Zwsze mozna w klapie szlifierka wyciac odpowiedni otworek :697:
wegus - |10 Mar 2006|, 2006 09:59

Srebrny napisał/a:
W moim przypadku, ktoś miał ten sam problem, w efekcie mam kluczyk(i) który nie otwiera bagażnika, jak nawali elektryka to klops.


mam aktualnie taki problem, ...... co zrobic jak uda mi sie odkrecic tapicerke z tylnej klapy ?

Struna - |10 Mar 2006|, 2006 11:58

jak już odkręcisz, to można za cięgno spróbować pociągnąć. Albo odkręcać trzpień o który zazębia się zamek.
borey - |10 Mar 2006|, 2006 14:48

U mnie niestety bagażnik otwiera się tylko z pilota, nie chce nawet nawet myśleć co będzie jak padnie siłownik.
Struna - |10 Mar 2006|, 2006 15:54

borey, to weź sobie coś zrób zawczasu - jakieś awaryjne coś ;)
Adam_2000 - |10 Mar 2006|, 2006 15:55

borey napisał/a:
U mnie niestety bagażnik otwiera się tylko z pilota, nie chce nawet nawet myśleć co będzie jak padnie siłownik.

U mnie też :)
Ale czekam z utęsknieniem na wiosnę ;)

ORION - |10 Mar 2006|, 2006 17:54

U mnie jednym kluczykiem sie otwiera a drugim juz nie bo jest wytarty. Na wciśnięcie zamka tez nie działał bo sie ten mechanizm zatarł ale rozebranie, wyczyszczenie i smarowanie pomogło.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group