Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

LPG - GAZ - dziwne zachowanie wieloryba 2.0i 16V ASB na gazie

WTOM - |26 Lis 2005|, 2005 17:45
Temat postu: dziwne zachowanie wieloryba 2.0i 16V ASB na gazie
kiedys opisałem że niechce chodzić na gazie na platynówkach oryginalnych, zmniejszyłem przerwę na w/w świeczkach i chodził dobrze. teraz jak się zrobiło zimno zaczął świrować tzn. po ruszeniu występuje jakby zadławienie (przygaśnięcie i nagle załapuje z szarpnięciem) tak jakby w momencie zmiany biegu przez automat przygasał. mam pytanie co to może być, regulacja ok, świece przewody i cewy nowe. czy u kogos też nie chce chodzić na platynówach?
Marcin - |26 Lis 2005|, 2005 18:42

ja mam czasami podobny problem, ale u mnie wygląda to tak:

stoję na światłach, skrzynia ustawiona na "D", noga na hamulcu i tak jakby mi przygasał czasami, ale to się dzieje tylko i wyłącznie gdy skrzynia ustawiona jest w tryb do jazdy [1, 2, D, R], i tylko podczas postoju. wrzuce na N lub P problem ustaje

Adam_2000 - |26 Lis 2005|, 2005 19:37

marcin napisał/a:
stoję na światłach, skrzynia ustawiona na "D", noga na hamulcu i tak jakby mi przygasał czasami, ale to się dzieje tylko i wyłącznie gdy skrzynia ustawiona jest w tryb do jazdy [1, 2, D, R], i tylko podczas postoju. wrzuce na N lub P problem ustaje

W moim ten objaw zniknął po czyszczeniu przepustnic, bypassa i TPS-a :)

adamito - |27 Lis 2005|, 2005 01:26

Mam kumpla który ma podobny samochód i po założeniu gazu przestał mu jeździć na oryginalnych platynówkach. Wymienił chyba na NGK ale jaki typ nie wiem.
Damian_Lisu - |28 Lis 2005|, 2005 08:26

No to ja pomykam na orginalnych platynkach i to bez problemu. Zaraz po zagazowaniu samochodu mialem kilka problemow podobnych do twoich, u mnie szarpalo gdy mialem wlaczona klime.
Gazownicy zmiejszyli przerwe i bylo krotko ok, ale gdy problem powrocil z podwojna sila kupilem orginal kabelki i platynowe swieczki i wszystko jest ok.

WTOM - |2 Gru 2005|, 2005 09:34

założyłem zwykłe AGPS22C1 (takie też są odpowiednie do wieloryba 2.0i 16V) i jest ok!
AGPS22P1 jest taka sama jak w/w tylko ma platynową elektrodę i większą przerwę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group