Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - Czujnik wskaźnika temperatury

MarcinK - |16 Lip 2004|, 2004 10:24
Temat postu: Czujnik wskaźnika temperatury
Czy ktos moze mi pomoc? Padl mi czujnik temperatury (ten ktory jest podlaczony do wskaznika). W sklepie sprzedali mi taki ktory po wkreceniu w blok silnika ma gwint do przykrecenia przewodu (z zielonym plastikiem do okola gwintu). Tymczasem w czasie demontazu mojego okazalo sie ze po zdjeciu gumowej fajeczki (z czujnika) pokazala sie sprezynka, ktora tkwila w srodku czujnika (czyli ma on w srodku otwor w ktorym tkwi wspomniana sprezynka. Takiego otworu nie ma ten ktory kupilem. I panowie w sklepie nie potrafia znalezc takiego ktory jest w moim silniku. Moj silnik to 2,9 v6 12V z 92 roku. Czy ktos moze mi pomoc znalezc numer katalogowy tego czujnika? Bo tylko w ten sposob go znajde, a nie moge zdemontowac bo caly czas potrzebuje samochodu do pracy, a taki demontaz, z braku garazu, to dla mnie spora operacja. Blagam o pomoc.
lancer - |16 Lip 2004|, 2004 15:26

problem który napotkałeś to to że masz fajeczke z jednej strony a zdrugiej gwincik a zadaniem twoim jest to połączyć (chyba nie oglądałeś MC Gyvera) obetnij drucik z fajeczką załóż na kabel łącznik pod nakrętkę do gwintu dobierz nakrętkę przed założeniem użuj koszulki termokurczliwej zakręć i zaizoluj na gorąco koszulke izolacyjną
Struna - |16 Lip 2004|, 2004 16:29

Dobre, dobre Lancer :D :D - do FAQ koniecznie trzeba to dać :D
qantan - |16 Lip 2004|, 2004 18:37

nie stresujcie :shock: :? bo mi dzisiaj też padł.
MarcinK - |16 Lip 2004|, 2004 21:45

Dzieki Lancer, taki madry to ja tez jestem, ale chcialem zeby bylo jak w oryginale, bez obcinania czegokolwiek... a MC Gyver to byl kiedys moj ulubiony bohater ;) - dopuki nie zmadrzalem. Ale juz mam rozwiazanie. Otoz czujnik okazalo sie jest u mnie normalny. Ta sprezynka ktora wyjolem z wnetrza to jest ten element bimetaliczny ktory wypadl z rozwalonego czujnika. Myslalem ze nalezy ja wlozyc do srodka nowego, a ona, wraz z pozostala czescia idzie do kosza (na smieci). Nie przyjzalem sie jak nalezy i dopiero czlowiek ze sklepu Forda uswiadomil mnie w czym rzecz. Okazalo sie ze ASO Forda tez sie czasem przydaje....
MarcinK - |16 Lip 2004|, 2004 21:46

...i jeszcze cos; czujnik w sklepie Intercars kosztuje 25 zl, w ASO 95 zl.
lancer - |19 Lip 2004|, 2004 13:26

no tylko taka różnica to to że w Carsie kupujesz włoskiego EPS a w ASO motorcrafta
pablo19 - |4 Maj 2016|, 2016 22:04

MarcinK napisał/a:
To prawda. Gdybym przewidywal dalsza eksploatacje przez 12 lat zainwestowal bym w Motorcrafta. A na te 2-3 lata wloski wystarczy mi na pewno. Czujnik zamontowany, dziala dobrze...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group