Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektro-Gadżet-Lab - BB 8800

Pierre - |12 Gru 2010|, 2010 16:51
Temat postu: BB 8800
Zna się ktoś na BlackBerry???
Zanabyłem taki drogą darowizny i nie mogę sobie poradzić z navi.
Przeszukiwałem już forum BB ale niestety - ogólnie traktują świeżaków jak u nas czyli na początku straszą banami i odsyłają do FAQ w którym niestety nic nie ma (u nich nie u nas :) ) A wracając do tematu:
Smartfon BB 8800 wyposażony standardowo
- w GPS (sprawdziłem jest)
- BlackBerry navi - sprawdziłem u mnie NIE MA
Wiem na pewno, że można postawić na nim np. NaviExpert ale.. JAK??? (sposób opisany na forum BB może i działa - o ile ktoś jest mi to w stanie przetłumaczyć z "ichniego" na nasz).
Wszelkie podpowiedzi jaką aplikację navi zapodać i w jaki sposób mile widziane.

kulinek - |12 Gru 2010|, 2010 17:33

Bo w 8800 nie ma navi. możesz ją podłączyć via BT. Drzewiej to forum było lepsze i bardziej przyjazne, teraz kupry porosły bo oficjalny support mają :/
Ad rem: Model 8800 nie posiada wbudowanej nawigacji - ma możliwość korzystania z map na zasadzie podobnej do OVI Maps w Nokii. Dopiero model 8820 lub 8830 ma wbudowany odbiornik GPS - nie pamiętam już dokładnie który - Jezynkę zezłomowałem dobrze ponad pół roku temu.

Jakiś czas temu mozna było stosowną aplikacje pobrać właśnie z blackberryforum.pl instalowao się to przez desktop managera chyba.

Pierre - |12 Gru 2010|, 2010 17:38

kulinek napisał/a:
Dopiero model 8820 lub 8830 ma wbudowany odbiornik GPS - nie pamiętam już dokładnie który

Ale jesteś pewien? Bo jak wchodzę w opcje to pokazuje pozycję i ile satelit widzi a to na pewno jest 8800... Fakt ze wszedzie wyswietla 00 ale w budynku jestem.

kulinek - |12 Gru 2010|, 2010 17:44

Tak - ja miałem 8100 Pearl - jeśli soft był grzebany w sensie aktualizacji ew. modyfikacji to to czymś takim w opcjach widnieje opcja GPS z wspomnianymi przez Ciebie '00'. Zobacz, że jeśli spróbujesz wybrać żródło sygnalu to raczej nie pokaże niczego. Ja wielokrotnie aktualizowałem soft i po jednej z takich opcji 'wyskoczył' mi GPS :shock: mimo, że fizycznie go nie było w terminalu.
Pierre - |13 Gru 2010|, 2010 21:17

kulinek, zmartwie Cię - na zewnątrz znalazł 9 satelit i określił połozenie z dokładnością 0,5 metra (sprawdzone z navi z auta - parametry prawie się pokryły), więc?
kulinek - |14 Gru 2010|, 2010 08:56

Pierre, skoro tak, to mea culpa :626: . Przepraszam za posianie ziarna nieprawdy. Znaczy, że jednak w Pearl'ach było, że 8100 nie ma navi.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group