Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - Dziwny problem z ogrzewaniem tylnej szyby i ABSem

sobolaqe - |19 Sty 2005|, 2005 18:40
Temat postu: Dziwny problem z ogrzewaniem tylnej szyby i ABSem
witam

wlasnie mi padly conajmniej dwie rzeczy w aucie;(
w krakowie teraz mamy mega lodowisko i potworne korki(7km nie przesadzajac jechalem 2,5 godziny). no wiec stoje sobie w korku, postojowe wlaczone(powoli koncza sie szczotki wiec prad oszczedzam ;D, dmuchawa od czasu do czasu(lekko goraco sie robilo) i od czasu do czasu ogrzewanie tylnej szyby(tak kontrolnie zeby widziec czy jakis tir mi do bagaznika nie chce sie wpakowac;)
wszystko spoko bylo przez jakies poltorej godziny, nagle padlo ogrzewanie tylnej szyby. wlasciwie to sie nie wlaczylo jak chcialem. niby zaden problem, mailem wczseniej klopoty z przelacznikiem, myslalem ze to moze to.
ale pol godziny pozniej (caly czas stojac w korku) padl ABS(kontrolka od ABSu sie pali i od hamulcow(czerowny wykrzyknik).

troche to dziwne. zatrzymalem sie pod domem i z tego co widze po przekreceniu kluczyka pompa od ABSu pracuje non stop.
ma ktos pomysl co moglo pasc?? w przeciagu 30 min dwie rzeczy zwiazane z elektryka?

dzieki za jaka kolwiek podpowiedz;)

ps
bezpieczniki sprawdze jak dojade dzisiaj do garazu

Marcin - |19 Sty 2005|, 2005 18:46

z ABSem miałem kiedyś problemy, nie działał kilka dni a potem działa znowu jakby nic się nie stało, może z akilka dni Ci przejdzie, ale skoro pali się czerwona lampka... hmmmm trudno mi powiedzieć, a co do ogrzewania szyby to sprawdź bezpieczniki,
Pershing - |19 Sty 2005|, 2005 19:07

A nie padl Ci akumulator ? Przy niskim napieciu ABS nie dziala poprawnie
sobolaqe - |19 Sty 2005|, 2005 19:15

Pershing napisał/a:
A nie padl Ci akumulator ? Przy niskim napieciu ABS nie dziala poprawnie


hmmm wiesz co nie wydaje mi sie.
oczywiscie sprawdze to dzsiaj. wydaje mi sie ze nawet powinien sie podladowac troche przez ten czas.

Pershing - |19 Sty 2005|, 2005 19:35

Pisales ze masz problemy ze szczotkami wiec mogl sie rozladowac. Sproboj podladowac i zobacz czy cos sie zmieni
klinu - |19 Sty 2005|, 2005 20:46

podobno ABS można sprawdzić tak jak komputer główny - diodą, jak nie będziesz innych miał pomysłów zobacz może coś mądrego powie
sobolaqe - |19 Sty 2005|, 2005 22:11

dzieki wielkie wszystkim za porady.
sprawa po czesci sama sie rozwiazala;)
jadac do garazu kontrolki pogasly, hamowanie wykazalo poprawne dzialanie ABSu;D
niewiem co mu odbilo w tym korku, balem sie ze to cos powaznego i specjalnie sie do garazu wybralem a tu samo przeszlo.
sprawdzilem przy okazji bezpieczniki bo ogrzewanie tylnej szyby nadal nie dziala, ale wszystkie sa OK.
znowu rozdlubie przelacznik;)

dzieki wielkie za szybkie podpowiedzi.
oczywiscie jak by ktos mial jakis pomysl czemu sie na chwile rozlaczyl ABS to chetnie poslucham;D

Piof - |20 Sty 2005|, 2005 12:03

Jeżeli palą się razem kontrolki od ABSu i niskiego poziomu płynu hamulcowego to znaczy że jest niskie ciśnie nie i dlatego pracowała ci pompa - a skąd niskie ciśnienie to już inna sprawa.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group