Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - padł w trasie???

skorza - |23 Lis 2004|, 2004 09:07
Temat postu: padł w trasie???
Witam, W samym środku zawieruchy śnieżnej przydarzyło mi się cos takiego!

Może będziecie mogli mi pomóc, może jakieś wskazówki! co należy sprawdzić?

...jechałem sobie normalnie na LPG i nagle samochód zgasł! Zapaliłem normalnie przełączyłem na gaz i znowu zgasł! Ponownie juz tylko na benzynce ujechałem kilkadziesiąt metrów(ale silnik pracował bardzociężko i nierówno) Zgasł i juz nie odpaliłem!

Pózniej kręciłem dalej, iskra była(tak mi sie zdaje) az padł akumulator,

Kolega mnie zaciągnął pod dom, później za pomocą przewodów samochód odpalił normalnie i nie wyłączałem przez 30min, zeby sie naładował!
Naładowałem akumulator i rano było OK? drugi dzień tez ok!

Co to mogło być? Czy chwilowo cewka zaniemogła czy może coś innego!?
Co sprawdzić???
Moze jakieś wskazówki na przyszłość!?

zbyszek - |23 Lis 2004|, 2004 10:55

Jeżeli zgasł prawie zaraz po uruchomieniu to mógł zamarznąć reduktor lub wtryski. Dlatego właśnie należy najpierw trochę zagrzać silnik.
skorza - |23 Lis 2004|, 2004 11:24

padł rozgrzany w trasie!!! tak jakby zabrakło prądu!
irek - |23 Lis 2004|, 2004 22:15

Hejka

Kiedyś sam pisałem o tym jak jadąc do pracy po ujechaniu kilkunastu km samochódł padł i koniec tylko u mnie był inny motyw bo wogóle prąd znikł. Też było to w zimie rano zapalił na dotyk sprężyny a zagrzany zdechł w czasie jazdy - okazało się że klema od akumulatora nagle tak zaśniedziała, że wogóle prądu nie podawał - tylko dlaczego już w czasie jazdy ???

Pewnie w powyższym przypadku też będzie to albo przypadek albo jakaś drobnostka, która potrafi wkurzyć człowieka - TYLKO JAKA ??

IREK

WTOM - |23 Lis 2004|, 2004 22:37

a takie gaśnięcie w czasie jazdy nie szkodzi ASB? .....pytam bo od niedawna mam z ASB
Akowiec - |24 Lis 2004|, 2004 17:55

Witam ja mam podobne objawy ale jak kilka dni leje (dobrze nawilgnie instalacja) lub jak zaliczę kałuże prawym kołem samochód gaśnie i mogę sobie pójść na spacerek. Po jakiś 20 minutach jakgdyby nigdy nic odpala od tyknięcia i jadę dalej nie wiem co to może być ale zastanawiam się poważnie nad dorobieniem sobie prawej osłony silnika może to trochę pomoże ?? Ale trzeba sobie jakoś radzić :-) Jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach. Przypuszczam że mam gdzieś uwaloną izolację na jakiejś wiążce związanej z zapłonem lub a raczej z czujnikiem położenia wału korbowego. Ale do tego to już pewnie nie dojdę.
fordzik3 - |24 Lis 2004|, 2004 18:42

Głupie pytanie: a co to ASB ?
Jason - |24 Lis 2004|, 2004 18:45

ASB =Automatyczna Skrzynia Biegów :lol:
WTOM - |25 Lis 2004|, 2004 00:50

instalacje zalewa - standard. parcieją izolacje w skorupach.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group