Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Ogólne - Novice - jak podnosić Scorpia?

Nailee - |18 Lis 2004|, 2004 23:47
Temat postu: Novice - jak podnosić Scorpia?
Mam takie nietypowe trochę pytanko - w którym miejscu podłożyć podnośnik przy podnoszeniu, żeby było dobrze? :) Bo dzisiaj walczyłem hydraulicznym, wrzuciłem go w okolice tylnego koła, pod próg i mi się kurcze lekko wgniótł.
"Macałem" całe progi z dołu, ale nie znalazłem nic przypominającego jakieś wzmocnienie. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej dziedzinie?

Struna - |18 Lis 2004|, 2004 23:49

Scorpio ma takie bolce wystające u nasady nadkoli i to włąśne za nie się fabrycznie dźwiga scorpio. Ale jak hydrauliczym to najlepiej z tyłu za mocowanie wahacza - jak się tam coś urwie lub zgniecie to Twoje szczeście że w garażu a nie na drodze. a z przodu jest takie wybrzuszenie w podłodze - podłóż deszczółkę i heja w górę.
Rafał A.(antek) - |19 Lis 2004|, 2004 07:41

tak jak struna pisal. tyle ze jak sa wspawane te bolce to w progach sat takie kwadratowe wzmocnienia, za nie mozna podniesc. jak nie to z tylu za mocowanie belki, a z przodu no to tam gdzies jest :) niepamietam :) napewno nie same progi bo sa puste
WTOM - |19 Lis 2004|, 2004 11:21

Panowie nie wprowadzajcie kolegi w błąd!!!!! Bolce służą do zabezpieczenia przed wysunięciem podnosnika. nad bolcem jest wzmocnione wgłębienie na lewar.
Ponadto jest jeszcze 5 punktów do podnoszenia: z przodu za progami są wyoblenia, z tyłu za wgłebieniem na nogi jest wzmosniona powierzchnia i most to piąty punk podparcia!!!!

kuba - |19 Lis 2004|, 2004 14:39

Dokładnie tak jak kolega pisal. Inaczej byc nie może.
A jak go podnosić? ostrożnie

Struna - |19 Lis 2004|, 2004 16:58

Oki źle się wyraźiłęm z tymi bolcami - ale jak ktos ma oryginalną winde to zakłądając sam się kapnie jak to ma być :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group