$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - swieci się kontrolka akumulatora
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
swieci się kontrolka akumulatora
Autor Wiadomość
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 03:32   swieci się kontrolka akumulatora

jak wyzej dziś podczas jazdy zaczeła mi swiecić kontrolka ładowania akumulatora - jak przygazuje to tak jakby gaśnie ale nie do konca a jak jaest na wolnych obrotach to po prostu swieci jak przed odpaleniem silnika - czy to moze być kwestia zamokniętej puszki bezpieczników to jednak szlag trafił alternator - a moze pasek - chociaż pasek jest ok - tylko dzis po ciemku na odpalonym silniku zobaczyłem przeskoki iskry w okolicack koła wału korbowego. pomocy bo dziś jadę w dalszą trasę i mam spore obawy co do auta.
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 06:33   

Niestety stawiam na alternator - jeśli się świeci, a na wyższych obrotach żaży, to na 99% diody szlag trafił.
 
 
Piof
[Usunięty]

Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 09:07   

Ja miałem podobnie przy końcu szczotek - najpierw zaczynała świecić kontrolka przy niższych obrotach a przy wyższych przygasała a potem i to dość szybko świeciła coraz mocniej no i po ok 100 km akumulator był pusty.
A co do jazdy bez ładowania czy raczej z marnym ładowaniem to już miałem przygodę że na światłach jak jechałem to już prądu nie starczało więc 400 km zrobiłem bodajże w 9 godzin z duszą na ramieniu i tankowaniem bez wyłanczania silnika.
Moim zdanie piewsze co to sprawdź napięcie ładowania i wal czym prędzej do elektryka - chyba że masz może regulator ze szczotkami to można wymienić samamu bez wydłubywania alternatora i zobaczyć czy coś pomoże a nawet jak nie masz to będziesz widział czy szczotki są OK - jak coś to bodajże od żuka czy poloneza same szczotki da się przelutować.
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 09:13   

podepne sie pod temat.

u mnie sytuacja jest inna, zauwazylem ze u mnie sie tez swieci kontrolka ladowania akumulatora, ale naprawde slabo. w dzien nie widac wogole ze sie swieci, w nocy po miescie to samo. dopiero jak wyjade gdzies gdzie niema latarni to mozna to zauwazyc;)
przegazowanie, jazda na wyzszych obrotach(cala A4 przejechana) nic nie zmienia. ledwo ledwo sie tli.
a bylem sprawdzac akumulator i mi sprawdzili ladowanie, wszystko w normie.
sam sprawdzalem, ladowanie 14,3 nawet przy wlaczonych swiatlach, dmuchawie i ogrzewaniu tylnej szyby.

co to moze byc??
bo zima idzie a jak wiadomo pradu w zimie nigdy za duzo;)
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 10:36   

Jak sie pali, to raczej niesety alternator - sprawdzic zwykłym miernikiem czy ładuje.


A jak sie zazy tak jak u sobolaqe to nie wiem :) u mnie jest dokladnie tak samo od 5 lat ładowaniejets ok i nie bbylo zadnych problemow, wiec sie poprostu przyzwyczailem do tego
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 11:34   

Rafał A.(antek) napisał/a:

A jak sie zazy tak jak u sobolaqe to nie wiem :) u mnie jest dokladnie tak samo od 5 lat ładowaniejets ok i nie bbylo zadnych problemow, wiec sie poprostu przyzwyczailem do tego


no to mnie pocieszyles;)
ja i tak tego nie widze w dzien i w nocy jak sie bujam po miescie;)
a poza miastem to jakos przeboleje, co prawda przez cala A4 mnie irytowala ale czas sie przyzwyczaic;)
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 11:59   

Żażenie się kontrolek to objaw zazwyczaj kiepskiej masy. Jeżeli ładuje to można olać.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 12:11   

Struna napisał/a:
Żażenie się kontrolek to objaw zazwyczaj kiepskiej masy. Jeżeli ładuje to można olać.


slabej masy czego jesli mozna spytac???
calej instalacji?? czy czegos innego.

moge odpiac mase od akuulatora i przeczyscic tam wszystko, skrecic pozadnie, a na nocke uziemiac go do latarni ;-D
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 12:42   

Możesz mieć kepską mase na zegarach , kiepską mase na silniku, kiepska mase na klemie - mnóstwo możliwości.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 14:27   

Struna napisał/a:
Możesz mieć kepską mase na zegarach , kiepską mase na silniku, kiepska mase na klemie - mnóstwo możliwości.


oki dzieki za podpowiedz.
pozniej pogrzebie w zegarach bo i tak musze cos zrobic z predkosciomierzem.
moze ktos ma jakis pomysl czemu predkosciomerz sie czasem wylacza??
ostatnio zauwazylem ze jak sie zagrzeje to go rozlacza;) np z 2-3 godziny jazdy non stop i sie rozlacza, postoi z 3 godziny i dziala, a pozniej to samo.
na ktortkich trasach po miescie problem nie istnieje;)
macie pomysl za co sie zabrac?

oczywiscie jak zwykle bardzo dziekuje za wszystkie opinie i podpowiedzi;)
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
shadow35
[Usunięty]

Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 17:39   ten sam problem

Witam, może tez się przyłączę. Widzę, że wielu scorpomaniaków ma problemy z kontrolka ładowania.
U mnie to samo co u Piotrka cały czas się świeci (juz od roku) a ładuje normalnie - idealnie14.1 v. Jestem elektronikiem i na razie nie będę tam grzebał jak działa.
Ale może ktoś będzie to robił wczesniej i przekaże swoje doświadczenia.
Pozdrowienia
 
 
irek 
Member 021



Auto: Peugeot 508 2012r. sedan hybryd4 200 kucy
Pomógł: 30 razy
Wiek: 45
Dołączył: 04 Maj 2004
Skąd: Rybnik/Głub.
Wysłany: |30 Paź 2004|, 2004 09:04   

Witam

Panowie jeśli chodzi o to żażenie to ciekawe czy jakbyście włożyli wyładowany akumulator to czy by świeciło ?? nie wiem jak jest ale czy czasem regulator napięcia nie zmniejsza ładowania gdy jest akumulator w idealnym stanie i już nie przyjmuje napięcia z alternatora bo taka możliwośc też istnieje - ale sam już nie wiem

Irek
 
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |30 Paź 2004|, 2004 18:12   

no prosze pierszy raz ktos zaczął konkretnie odpowiadac na moje posty

ale teraz to was zaskoczę - byłem u elektryka - podobno w alternatorze przepalił czy przerwał się jeden przewód na wirniku - oki to zrobił akumulator podładował i autko jak nowe wsio działa to ja w trase 150 km przejechałem i po dojechaniu na miejsce wyłączyłem silnik i za 10 minut juz go 2 raz nie odpaliłem - znowu się wyładował.
w ogóle to szok przezyłem na trasie najpierw:
obrotomierz mi oszalał przy przełączaniu np. swiateł a potem zatrzymał się na max wychyłu czyli pod słupkiem
potem radio mi padło - nie chciało grac i przy przełączaniu swiateł się wyłączało
w końcu zaczął swiecić mi się ABS
no i cały czas lekko swiecił się akumulator
aha a jak próbowałem odpalic ten drugi raz to kontrolka od akumulatora bardzo słabo się swieciła w stosunku do kontrolki oleju a powinny tak samo

reasumując podejrzewał ze mam gdzies jakieś zwarcie które psioczy mi cały układ elektryczny ewentualnie przepala wirnik - nie jestem elektrykiem wiec pomocy - co mam robić ???
 
 
shadow35
[Usunięty]

Wysłany: |30 Paź 2004|, 2004 20:17   Jeszcze raz

Witam ponownie, jeszcze raz w sprawie świecących kontrolek ładowania. Byłem wczoraj wieczorem w gościnie u mojego znajomego elektryka , który miał właśnie na rozkładzie
alternator( przy czym objaw był jak powyżej, świecąca kontrolka w Scorpio). Też ładował, tylko świeciło się. Elektyyk rozebrał ustrojstwo, pomierzył- i co się okazało- jedna spalona dioda. Nie wymieniał całej płytki, klient który nad nim stał prosił aby było jak najtaniej. Wlutował więc inną o podobnych parametrach, złożył i chodzi jak rakieta.
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |30 Paź 2004|, 2004 22:40   

Norbiwolow - to ze zaczely Ci wariowac wskazniki i kontrolki to sie nie dziw. Miales akumulator na wyczerpaniu i to przez to. Tak samojak ABS. Ponizej pewnego napiecia po prostu nie dziala.
PS. Ja tez mialem niezla jazde jeszcze jak wozilem sie Mazda. Wracalem z dosc dlugiej trasy noca i jakies 200 km przed domem padlo ladowanie. Z czasem swiatla zaczely swiecic jak swieczki :lol: wiec wlaczylem postojowki.... ciemno jak w dup.e. (normalnie znikajacy punkt ;) ) Przykleilem sie do jakiejs ciazarowki i tak na ledwo zazacych sie swiatlach zrobilem 100 km i jakims cudem dojechalem do domu. Cale szczescie ze to byl diesel bo pewnie bym gdzies stanal w jakiejs gluszy :roll:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group