$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Ratunku. Nawet w serwisie rozłożyli ręce.
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ratunku. Nawet w serwisie rozłożyli ręce.
Autor Wiadomość
dellux
[Usunięty]

  Wysłany: |27 Paź 2004|, 2004 23:06   Ratunku. Nawet w serwisie rozłożyli ręce.

Witam . może sie ktoś spotkał z takim przypadkien albo jest bardziej kumaty odemnie i od mechaników. Zakupilem ładnego wieloryba z 97r 2,3 w automacie. ale stwierdziłem usterkę (a może jest ich parę). Rano po zapaleniu silnika po chwili (10sek) włączają sie wszystkie wentylatory chłodnic na maxa po po odpięciu klimatyzacji jest spokój z tym mechanicy mówia ze jakiś czujnik. To pierwsza rzecz następna to wskaźnik poziomu temperatury wody chdzi jak chce raz ok , raz minimum , raz znów w połowie (raczej w miescie pokazuje ze ok)zaznaczam ze termostat wymieniłem - może to tez czyjnik? No i ostatnia rzecz to ogrzewanie tez działa jak chce - jak na dworze zimno to włącza sie klima jak cieplo to grzeje. cuda. działa jak chce. I co znów czujnik? Może ktoś poradzi , może sie spotkał z takim czymś? z góry dzieki za kazdą rade>[/fade]
Ostatnio zmieniony przez dellux |30 Paź 2004|, 2004 11:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |27 Paź 2004|, 2004 23:33   

hmm jeżeli usterki są stricte elektryczne, a na to wyglada, a urzadzenia są przekażnikowe, a na to wyglada, to zajżał bym chyba do skrzyneczki z bezpiecznikami, zy nie zamokła. Owszem to mogą byc usterki czujników, ale coś sporo tego. Skrzynka bezpieczników, lubi zamakac od spodu, w srodku gnije w niej i stoi woda, i czestorobia sie zwarcia, lub niestyki, wystarczajace na uruchomienie przekaźnika, i nop zalaczenie wentylatorów. Wyciagnij skrzynke i sprawdz, generalnie konserwacje jej i tak nie zaszkodzi, bo i taj juz w niej błoto pewniejest, a im szybciej, tym mniej problemów później.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |28 Paź 2004|, 2004 00:20   

Tyle że wieloryby miały multipleksowe sterowanie wszystkim prawie - za pomoca niewielkiej ilości kabli sterowana multipleksowo była cała reszta osprzętu.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |28 Paź 2004|, 2004 01:02   

no i jaki to ma związek? bo raczej nie wyklucza moim zdaniem mozliwosci tej ktorą podałem. Inna mozliwosc to ze fixuje multiplex. Wadpie zeby padlo to ot tak sobie na raz. ale ja nie spec od wielorybów :) tylko od przejściówek - krokodyli :P
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
dellux
[Usunięty]

Wysłany: |28 Paź 2004|, 2004 06:59   

Z tym multipleksem to co? sugerujecie że jakaœ zwora na kablach?
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |28 Paź 2004|, 2004 07:47   

Mialem wieloryba 95, 96, a teraz mam 98. Ja obstawiam skrzynkę. Multiplex nie ma w zasadzie nic do tego. Zacznij od skrzyneczki, a później ewentualnie badaj czujniki. Skrzynka może z wierzchu wyglądać ok, ale na spodzie gwarantowana woda.
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |28 Paź 2004|, 2004 11:23   

Oprócz skrzynki stawiałabym też na dehydrator, najczęściej on powoduje załączanie wentylatorów i inne dziwne cuda powiązane z klimatyzacją. Sprawdź ciśnienia w klimie i będziesz wiedział czy dehydrator jest ok czy nie.
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
dellux
[Usunięty]

Wysłany: |28 Paź 2004|, 2004 23:56   

A od której skrzynki zacząć tej przy akumulatorze czy po stronie przeciwnej - która za te błedy może być odpowiedzialna??
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 00:13   

Witam
Osobiście tak jak Anetka powiedziała obstawiał bym na dehydrator mam ten sam problem jak jest już zawalony to takie cuda się dzieją włanczanie wentylatorów to można powiedzieć że standart.Sądze że jak wymienisz to wentylatory przestaną się załanczać bez potrzeby ale koszt jest też wysoki dehydrator czyli ta czarna tuba po prawej stronie z czujnikiem pod plastikową osłoną to koszt jakieś 800 zeta.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
wpgulin
[Usunięty]

  Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 00:23   cuda z prądem

nie znam coszłorda ale z doświadczenia wiem rze jeżeli coś takiego się dzieje to pryjżał bym się wiązce czy nie jest gdzieś pretarta lub [bez urazy za insynuację ] po uderzeniu wiązka morze być nadcięta co powodóje zwarcia a za tym terz takie cuda jestem elektrykiem czasem takich rzeczy szukałem ale najpierw szukałem miejsca uderzenia co zawsze się sprawdzało ostatnio coś takiego było w wektrze z 96 r facetowi chciało jaja ugotować jak czujnik z zewnątrz wskazał minus 30 stopni w sirodku lata na klimatronik i to była wiązka uszkodzona Wiesiek
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 02:44   

no ja na wielorybie sie az tak nie znam , jak anetka mowi o tym dehydrator to sprawdz najpierw to. A skrzynke swoja drogą, ta wieksza, przy kierowcy, nie tą koło akumutatora.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
dellux
[Usunięty]

Wysłany: |29 Paź 2004|, 2004 04:52   

dehydrator? ok już nawet zakupiłem na razie ten zawór wysokociśnieniowy znajdujacy sie na nim- dziś go wymienie . Ale wytłumaczcie mi skoro w tej chwili mam klimę odłączoną to dlaczego nadal nie grzeje w środku, wyglada na to ze to inna sprawa. Wczoraj byłem w Katowicach prawia 750 km i zimno jak cholera nie grzało nawet przez moment. Pozdrawiam
 
 
dellux
[Usunięty]

Wysłany: |30 Paź 2004|, 2004 00:10   

Zakupiłem nowy zawór wysokiego cisnienia - mam mały problem z jego wymianą ( nie ma gdzie kluczyka obrócić, ale moze dam rade). No i jesli chodzi o grzanie zakupilem tez kompa od jego sterowania wymienie i zobacymy. Sugestie że skrzynka bezpieczników? -wydaje się bezpodstawna zadnych sladów zawilgocenia, zauważyłem silikonową uszczelkę na pokrywie bezpieczników a od spodniej strony nie ma takiej mozliwości wiec ta kwestia odpada.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |30 Paź 2004|, 2004 03:03   

weźciekoledze wytłumaczcie, bo ja niemam siły :) każda skeztnkama uszczelke, uszczelke od dołu, klapke i wogole naz wierzchu jest idealna. I poźniej niespodzianka w środku... trawnik rośnie...
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
dellux
[Usunięty]

Wysłany: |30 Paź 2004|, 2004 05:42   

ok, ok z rana zabiorę sie za tą skrzynkę :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group