$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Navigacja.
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Navigacja.
Autor Wiadomość
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |5 Lut 2008|, 2008 14:44   

Rychol napisał/a:
Jak ktoś jest chętny i zdeterminowany wozić laptopa w samochodzie to może mieć super nawigację już od 120 zł. Cała Europa (tylko dla Ford Scorpio Team) :690:
Jest możliwość używania palmtopa, ale tego nie sprawdzałem.
Szczegóły podam na PW

[ Dodano: 2008-02-05, 08:55 ]
Oczywiście wszystko w j.polskim :rofl:

Czy to ma sens? Też o tym wpierw myślałem, ale stwierdziłem że koszt 100zł na rok (może być mniej) to nie jest dużo, a chyba robię się stary bo zaczynają mnie kręcić legalne rozwiązania :) .

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Rychol
[Usunięty]

Wysłany: |5 Lut 2008|, 2008 16:38   

Szuler, czy to ma sens? - weź za i przeciw tu w kwocie 120 zł masz odbiornik GPS i full mapy, (mam też mapy na palmtopa, ale nie mam na czym sprawdzić), a nawigacja za pomocą tel. komórkowego - cóż to za wynalazek, a jak wychodzą koszta w roamingu za granicą, zresztą przez tel komórkowy nie możesz na pewno śledzić trasy na bieżąco. :-D
Ostatnio zmieniony przez Rychol |5 Lut 2008|, 2008 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |6 Lut 2008|, 2008 08:14   

Rychol napisał/a:
Szuler, czy to ma sens? - weź za i przeciw tu w kwocie 120 zł masz odbiornik GPS i full mapy, (mam też mapy na palmtopa, ale nie mam na czym sprawdzić), a nawigacja za pomocą tel. komórkowego - cóż to za wynalazek, a jak wychodzą koszta w roamingu za granicą, zresztą przez tel komórkowy nie możesz na pewno śledzić trasy na bieżąco. :-D

Przyznaje, nie ma sensu przy wyjeździe za granicę właśnie ze względu na roaming. Ale przy jeździe w kraju jak najbardziej. Jak potrzebujesz tylko wyjechać w konkretne miejsce to wystarczy Ci wykupić nawigację na jeden dzień za 2zł. I wtedy koszt odbiornika (ja kupiłem za 140zł) jest w sumie jedynym kosztem. Nawigacja za pomocą telefonu to nie żaden wynalazek, działa tak jak na palmtopie. I tak generelnie korzystam z komunikatów głosowych, spojrzenie w ekran jest tylko pomocne. I raczej wygodniej spojrzeć na ekran komórki przymocowanej na wysięgniku do przedniej szyby niż odwracać wzrok od drogi i patrzeć na laptopa leżącego na fotelu pasażera. Zatrzymujesz się i komórkę zabierasz ze sobą, z laptopem mniej wygodnie się chodzi :) . Pozostawianie laptopa w samochodzie (nawet w bagażniku) nie polecam :) .

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Rychol
[Usunięty]

Wysłany: |6 Lut 2008|, 2008 08:24   

Szuler, Ja pisałem jak ktoś jest zdeterminowany (jak ja na przykład), ja mam w omedze laptopa zamocowanego na specjalnym uchwycie szybkomocującym przed pasażerem, często w czasie jazdy syn korzysta z internetu, miejsca jest dużo, co do słuchania komend głosowych możesz laptop schować i do bagażnika a zewnętrzny głośnik puścić do wnętrza ;-) , ale muszę Ci powiedzieć iż duży ekran w nocy to rewelacja, jedziesz jest ciemno i nie wiesz czy droga idzie prosto czy są zakręty, czy możesz wyprzedzać, a na ekranie widzisz jak biegnie droga i jest bezpiecznie, jak wiesz są tam nawet zaznaczone wysepki z przejściami dla pieszych, tak że w nocy kogoś wyprzedzając nie wpadniesz na nie.
Ja już rok korzystam z laptopa i nie narzekam a i pasażerowie w czsie jazdy mogą filmik pooglądać, a nawigacja pracuje w tle :)
Ostatnio zmieniony przez Rychol |6 Lut 2008|, 2008 08:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |6 Lut 2008|, 2008 08:38   

Rychol napisał/a:
ale muszę Ci powiedzieć iż duży ekran w nocy to rewelacja, jedziesz jest ciemno i nie wiesz czy droga idzie prosto czy są zakręty, czy możesz wyprzedzać, a na ekranie widzisz jak biegnie droga i jest bezpiecznie...

Wiem, sam korzystam z tego w nocy - właśnie na komórce :) . Uwierz mi ale tam też widać jaka droga przed nami, czy prosto czy zakręty itp :) .
Kończąc tą dystkusję pewnie, pewnie że laptop jest fajny w długie trasy, najlepiej jak jeszcze jest pasażer co może się nim pobawić :) . Ale moim zdaniem na codzień w nieduże trasy gdy potrzebna nawigacja z punktu do punktu to navi w komórce bardzo wygodne i tańsze (szczególnie przy założeniu, że komórkę ma w sumie każdy, a laptopa niekoniecznie :D )

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Rychol
[Usunięty]

Wysłany: |6 Lut 2008|, 2008 08:48   

Szuler, Jak najbardziej Cię popieram, bo w życiu jest tak że jeden woli teściową a drugi jej córkę :rofl: rzecz gustu i możliwości.

A tak poza tematem - nareszcie na forum znika szarzyzna, pojawiają się ładne barwy czerwieni, jak u mnie ;-)
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |6 Lut 2008|, 2008 09:34   

Szuler napisał/a:
szczególnie przy założeniu, że komórkę ma w sumie każdy, a laptopa niekoniecznie :D
ale trzeba dodać, że wiele komórek nie zadziała z navi.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |6 Lut 2008|, 2008 11:20   

Struna napisał/a:
Szuler napisał/a:
szczególnie przy założeniu, że komórkę ma w sumie każdy, a laptopa niekoniecznie :D
ale trzeba dodać, że wiele komórek nie zadziała z navi.

Ta nawigacja działa na Javie więc każda w miarę nowoczesna komórka może obsłużyć Naviexperta.

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |6 Lut 2008|, 2008 11:23   

Szuler napisał/a:
więc każda w miarę nowoczesna komórka
otóż to :) czyli policz sobie koszt zakupu każdej w miare nowoczesnej komórki jeszcze :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
grzechu913 



Auto: Ford C-MAX 1.5 EB200 17r
Wiek: 42
Dołączył: 23 Gru 2005
Skąd: Chrzanow
Wysłany: |6 Lut 2008|, 2008 11:29   

wiec prosty rachunek kupic nawigacje do 1000zl i miec spokoj np Garmina 250 z 4,3 cal wyswietl i po herbatce ;)
_________________
Bylo scorpio 2.0 16V 95r LPG
 
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |6 Lut 2008|, 2008 13:12   

Nie zgodzę się, zakup komórki nie wliczamy bo i tak byśmy komórkę kupili, przecież każdy co jakiś czas zmienia komórkę (ja mam np. obecnie SE K750i i nie można powiedzieć by był to jakiś wypas obecnie :) ). Równie dobrze możemy doliczyć koszt zakupu samochodu bo bez tego nawigacja też nie pójdzie ;) .
Co do nawigacji za 1000zł to właśnie ona dla mnie osobiście nie ma sensu bo po co mam wydawać 1000zł jak mogę 200zł np., a z samej nawigacji nie korzystam tak znowu często, wręcz sporadycznie..

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |6 Lut 2008|, 2008 13:21   

Szuler napisał/a:
Nie zgodzę się, zakup komórki nie wliczamy bo i tak byśmy komórkę kupili, przecież każdy co jakiś czas zmienia komórkę
po czym wnosisz ? po sobie oceniasz ogół ? ;) ja np. mam już jeden telefon od kilku lat, lubie go i jakoś nie zmieniam choć mógłbym :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |6 Lut 2008|, 2008 13:27   

Struna napisał/a:
Szuler napisał/a:
Nie zgodzę się, zakup komórki nie wliczamy bo i tak byśmy komórkę kupili, przecież każdy co jakiś czas zmienia komórkę
po czym wnosisz ? po sobie oceniasz ogół ? ;) ja np. mam już jeden telefon od kilku lat, lubie go i jakoś nie zmieniam choć mógłbym :)

No dobra, zmieniam ostatnie zdanie - większość zmienia komórki co jakiś czas, temu chyba nie zaprzeczysz :)

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |6 Lut 2008|, 2008 14:02   

Szuler napisał/a:
temu chyba nie zaprzeczysz
ale i nie potwierdzę :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |6 Lut 2008|, 2008 18:09   

oczywiscie obaj macie racje
ale mam N70, nie mam laptopa i niewiele bede korzystal z tego ukladu wiec rozwiazanie Szulera rozsadne i wystarczajace
_________________
Kevin Xy
535 015 788
'88 2.0 OHC GL
'90 2.9 12V GHIA ASB
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'96 2.3 16V GHIA ASB SEDAN
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group