$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Strzały z gazu
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Strzały z gazu
Autor Wiadomość
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |21 Paź 2004|, 2004 12:36   

I co - jak wstawisz nieplatynowe to nie pojedzie ?? Platyny daja tyle że zamiast np. 25kkm zrobisz 60kkm i tyle. sam miałem w swoim platyny a teraz mam zwykłe - zero różnicy w działaniu silnika.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
qantan
[Usunięty]

Wysłany: |21 Paź 2004|, 2004 16:58   

ASO białystok przewody do v6 motorcrafta 138 zeta ,świece ngk sklep po 9.9 zeta
 
 
WTOM
[Usunięty]

Wysłany: |21 Paź 2004|, 2004 19:26   

przepływomierz nie powinien polecieć przy strzale bo nie jest to potencjometryczny z klapką (jak w OHC), lecz działający na zasadzie gorącego druta! Wieloryb 2.0i 16V strzela tylkow przypadku przebić WN (mankament to dwie cewy i jeszcze umieszczone w takim miejscyu) lub kijowych świec. Jak masz wszystko ok(w/w i regulację ok!) to nigdy ci nie strzeli!!! Użytkowałem długo sierrę DOHC i teraz wieloryba i nigdy nie zdarzyło mi się by strzelił
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |21 Paź 2004|, 2004 19:42   

Nie żebym nie wierzył koledze -ale w pięć minut strzelę z każdego gazu - wystarczy źle wyregulowac i strzela jaknajęty :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |21 Paź 2004|, 2004 21:51   

1 - strune, jak sam napisales, trzeba zle wyregulowac, albo miec cos nie tak ze swiece/przewody.cewka itp, ja u siebie przez 5 lat mialem 2 strzały gazu, niemamklapek, ani antywybuchów...i nic mi anie silnikowi niejest .

2 kable motorkrafta, jak chcesz na sztuki kupowac, to tak kosztują, jak poprosisz o komplet kabli (łacznie z tym do cewki) to zaplacisz w okolicach 120zł do DOHC tyle kosztowalu

3 swiece tylko motorcraft, koszt 12zł /sztuka, moge ci kupić i wysłac w paczce jak nie ma u was... co za problem

4 gaz nie ma prawa strzelac, wez cos z tym zrób :) w ostateczności zmien fachowców ( albo jako pierwsze)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Raf7
[Usunięty]

Wysłany: |22 Paź 2004|, 2004 06:33   

Dzięki po raz kolejny za rady i za chęć pomocy w zakupach. Dzisiaj zakładam drugą nową cewkę i nowe przewody i mam nadzieję, że będzie OK. Jak tylko będę coś potrzebował to się odezwę.
Dzięki jeszcze raz
Raf7
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |25 Paź 2004|, 2004 13:46   

Raf - jakie efekty. Znalazlem gościa co 3300 montuje SGI
 
 
Raf7
[Usunięty]

Wysłany: |25 Paź 2004|, 2004 16:00   

Efekty są następujące : na razie ani razu nie strzelił ( i to jest dobra wiadomość) ale dzisiaj tankowałem gaz po przejechaniu 140 km (bo akurat jutro miałem jechać na grzyby) i do zbiornika weszło 30,1 litra gazu co daje 21,5 l/100km. Jestem przerażony, bo specjalnie jeździłem delikatnie - fakt, że po mieście, ale bez przesady - benzyny palił mi około 9 w trasie i koło 11 na mieście - więc zaczynam się zastanawiać po jaki ..uj wydałem 2300 zł na tą zasraną instalację skoro na benzynie wychodzi mi taniej - a gaz cały czas drożeje - już 2,03 a do końca roku ma kosztować 2,5. Po moich doświadczeniach z gazem nie wiem czy w kolejnym aucie zdecyduję się w ogóle na montaż instalacji - przy tych wszystkich kosztach i zakładając, że autem będzie się jeździć 3-5 lat i będzie się zmieniać to nie jestem pewien, czy to się zwróci (a ile mniej nerwów ).
 
 
qantan
[Usunięty]

Wysłany: |25 Paź 2004|, 2004 19:02   

no to ładnie :shock: moje 2,9 tyle nie spali(chyba że styl jezdy nie będzie ekonomiczny) :twisted:
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |26 Paź 2004|, 2004 06:51   

Tak na marginesie to jak dziś jechałem do pracy na stacji Orlenu widziałem gaz za 2.07!!!!!!!! Ocipieli za przeproszeniem!!!

Pozdrawiam
Szuler
 
 
mar1975
[Usunięty]

Wysłany: |26 Paź 2004|, 2004 07:05   

Szuler napisał/a:
Tak na marginesie to jak dziś jechałem do pracy na stacji Orlenu widziałem gaz za 2.07!!!!!!!! Ocipieli za przeproszeniem!!!

Pozdrawiam
Szuler

No niestety, w moich stronach to coraz częściej widzę gaz po 2.09, a jak gdzieś zauważę "promocję" i cenę 1,96 to się cieszę, że tanio zatankowałem :(
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |26 Paź 2004|, 2004 22:51   

To może zrobimy zlot - pikietę przed sejmem albo cooo :D :D
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group