$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Dziwne zachowanie się wolnych obrotów 2.5 TD
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziwne zachowanie się wolnych obrotów 2.5 TD
Autor Wiadomość
MCold
[Usunięty]

Wysłany: |10 Maj 2006|, 2006 23:59   Dziwne zachowanie się wolnych obrotów 2.5 TD

Witam
Zaobserwowalem ostatnio dziwną rzecz:
Jak silnik dłużej (jakieś 2-3 min) popracuje na wolnych obrotach, zaczyna się dziwnie zachowywać. Obroty podskakują o jakieś 100-200, budą zaczyna lekko trząść. Widać zwłaszcza po gałce biegów, zaczyna wibrować. Przegazowanie niewiele daje, ale wystarczy przejechać kawałek i wszystko wraca do normy. Przy krótkich postojach na światłach zjawisko nie występuje, przy dłuższych - owszem. Co to może być?
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |11 Maj 2006|, 2006 13:17   

a na jakim paliwie pomykaż , może kupileś jakieś gęstawe ,też tak sie będzie działo, a powiedz czy nie masz problemu z hamulcami , bo może być to problem pompy wspomagania hamulca tej która jest na alternatorze osobiście miałem taki przypadek najpierw obroty zaczeły iśc w górę a potem zpieprzyło się na amen i brak wspomagania hamulca wytarły się frezy na wałeczku naprawa nie stanowi problemu daj znać pozd
 
 
MCold
[Usunięty]

Wysłany: |11 Maj 2006|, 2006 13:44   

Paliwo kupuję na Orlenie, takim "oficjalnym" ostatnio wlałem Vervę, ale to nic nie zmienia, efekt jest stały praktycznie. Silnik pracuje równo, bez przerywania, tylko właśnie te drgania mnie niepokoją. Po wymianie filtra powietrza jakby później się zaczynały, ale ciągle są. Hamulce są jak brzytwy, więc to raczej nie to. Obejrzałem sobie jak silnik się zachowuje jak pochodzi na wolnych. Zaczyna go lekko trząść jak skaczą te obroty. Dziwne jest to że samo przegazowanie nawet kilkukrotne nic nie daje, natomiast wystarczy ruszyć i przejechać kilkanaście metrów i obroty są znów normalne.
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |11 Maj 2006|, 2006 18:23   

wiesz czasami wystarczy przeregulować trochę obroty może siedzi tam jakiś paproszek . może zacina się to tzw dislowskie ssanie u nas chyba jest elektroniczne wygląda jakby coś się zacinało
 
 
ssobie
[Usunięty]

Wysłany: |12 Maj 2006|, 2006 19:04   

a wcześniej takiego efektu nie miałeś?


Pozdrawiam
Sławek Sobiegraj
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |17 Maj 2006|, 2006 19:52   

stary i co z twoja bryką polepszyło sie ?
 
 
MCold
[Usunięty]

Wysłany: |17 Maj 2006|, 2006 19:59   

Umiarkowanie, tzn po przedmuchaniu kanałów wlotów powietrza jakoś mnie dokuczliwe. Dramatu nie ma, a nie mam kiedy oddać auta na warsztat :-)
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |18 Maj 2006|, 2006 20:51   

nie przejmój się te klekoty tak mają dziś byłem moim w trasie ok 500 km połowe drogi ( tę powrotną ) gnał jak oszalały jak by mu się na obiadek spieszyło a jak wyjeżdżałem z domu to muł Że hej muszę chyba wziąść pięcio kilowy młotek jako argument i ostro z nim pogadać.....pozd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group