$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Magnetyzery
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Magnetyzery
Autor Wiadomość
Raf7
[Usunięty]

Wysłany: |19 Paź 2004|, 2004 12:02   Magnetyzery

Co sądzicie na temat magnetyzerów ? Może ktoś ma takie w swoim autku i chciałby podzielić się doświadczeniami na ich temat ? Przymierzam się do kupna, ale nie wiem, czy warto.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |19 Paź 2004|, 2004 12:09   

Temat juz poruszany na forum - użyj opcji przeszukiwania.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Raf7
[Usunięty]

Wysłany: |19 Paź 2004|, 2004 12:35   

Może i był już poruszany, ale wszystko co na jego temat można znaleść to tylko bardzo lakoniczne stwierdzenia , że " raczej nie", "chyba nic nie pomoże" itp. A ja pytałem o coś bardziej konkretnego - czy ktoś ma magnetyzer i co o nim sądzi.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |19 Paź 2004|, 2004 12:56   

No to ja Ci powiem - sam nie mam bo uważam to za bezsens - ot dlaczego:
Jeżeli już masz zamiar coś zrobić w kwestii poprawienia parametrów auta to nie może to być jedna rzecz w całym układzie - skoro "uwydajniasz" układ zasilania to należałoby i resztę podrasowac nieco a więc - dobrze ( podkreślam dobrze ) założony stożek ( odpowiednio dobrany do silnika ) - a jak stożek to i strumienica w wydechu wskazana. Dopiero wtedy można powiedzieć że to coś da - sam magnetyzer - no podobno plepsza sklad spalin - a to możesz łatwo zweryfikować :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |19 Paź 2004|, 2004 18:41   

powiem tak, na chemi spalem, na fizyce podobnie;)
ale na pms przewija sie watek po raz setny conajmniej.
i opinie sa jednoznaczne, magnetyzer nie dziala bo nie ma prawa dzialac.
paliwo(powietrze tez;)), bo sa i tacy co magnrtyzery do do filtrow powietrza sprzedaja ;D, nie jest ferromagnetykiem. poprostu na paliwo nie dziala sila magnesu, wiec co niby ma ten magnes dac(oczywiscie poza zarobkiem sprzedajacego ;)) ?

proponuje google i poszukac na pl.misc. samochody, doslownie setki postow.
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |19 Paź 2004|, 2004 21:51   

kilka numerow temu, w szmatlawym, co prawda, pismie Auto Swiat (czy jakos tak podobnie) byl przeprowadzony test. Badano na hamowni samochody z i bez magnetyzera. Wniosek byl nastepujacy: roznice mieszcza sie w zakresie bledu statystycznego wiec nie ma podstaw twierdzic ze magnetyzer daje jakakolwiek poprawe parametrow. Reasumujac, jak mawial moj dziadek: pomaga..., na pewno pomaga... producentowi!
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |19 Paź 2004|, 2004 21:58   

to tak jak z paliwami nazwanymi ladnie vpower z shella czy supreme(chyba tak) ze statoila;))
byly testy w jakiejs gazecie i tez na hamowni sprawdzali. efekt??
roznica zadna, no chyba ze w cenie;))
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |20 Paź 2004|, 2004 02:20   

Witam kolege sobolage :) i pozdrawiam kolege PMS-owicza obtrambiajac wirtualnie :) kolega obnaklejkowany ?
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |20 Paź 2004|, 2004 07:27   

Rafał A.(antek) napisał/a:
Witam kolege sobolage :) i pozdrawiam kolege PMS-owicza obtrambiajac wirtualnie :) kolega obnaklejkowany ?


a dziekuje bardzo;)
pierwszy raz mnie ktos obtrabil, wirtualnie bo wirtualnie ale od czegos trzeba zaczac ;-D
naklejka oczywiscie jest juz naklejona;)
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
Raf7
[Usunięty]

Wysłany: |20 Paź 2004|, 2004 08:38   

sobolaqe napisał/a:
powiem tak, na chemi spalem, na fizyce podobnie;)
ale na pms przewija sie watek po raz setny conajmniej.
i opinie sa jednoznaczne, magnetyzer nie dziala bo nie ma prawa dzialac.
paliwo(powietrze tez;)), bo sa i tacy co magnrtyzery do do filtrow powietrza sprzedaja ;D, nie jest ferromagnetykiem. poprostu na paliwo nie dziala sila magnesu, wiec co niby ma ten magnes dac(oczywiscie poza zarobkiem sprzedajacego ;)) ?

proponuje google i poszukac na pl.misc. samochody, doslownie setki postow.


Za takie rady to ja Ci dziękuję - to tak trochę w stylu "nie wiem, nie znam się na tym", ale zdanie swoje na ten temat mam - pomimo tego, że spałem na fizyce i chemii :lol: . Więc może gdybyś nie spał to byś wiedział, że każda cząsteczka czy powietrza czy paliwa ma swój ładunek i chciał nie chciał będzie na nią działać pole magnetyczne. Tylko ja chciałem się dowiedzieć jaki wpływ na to na pracę silnika, na spalanie itd - dlatego prosiłem o opinię tych co magnetyzer u siebie w aucie mają. A ty nasłuchałem się opinii, że powietrze i paliwo to nie farromagnetyki i na nie pole magnetyczne nie działa - przypomnij sobie takie doświadczenie - potarty o np. o wełniany sweterek kawałek plastiku będzie przyciągał kawałki papieru - a ani jedno ani drugie nie jest ferromagnetykiem. Więc proponuję następnym razem najpierw pomyśleć a potem napisać - nigdy odwrotnie.
Pozdrowienia dla wszystkich.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |20 Paź 2004|, 2004 09:28   

Tak dla świadomości podam inny przykład - puszcza się wodę z klranu i przykłąda silny magnes ( te od głośników sa OK ) i można zauważyć odgięcie strumienia wody ( chociaż tez taki z niej ferromagnetyk jak z koziej dupy trąba ) Ja przerabiałem kiedyś od strony teoretycznej sensowność montażu magnetyzera - no i nie założyłem.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Raf7
[Usunięty]

Wysłany: |20 Paź 2004|, 2004 09:43   

I właśnie takich rad oczekuję. Dzięki Struna !!
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |20 Paź 2004|, 2004 09:52   

No problem.
Załóż sobie dobry stożek plus strumienicę i sensowny wydech - zobaczsz jak Ci autko na dynamice podskoczy - oczywiście paliwka tez nieco więcej skonsumuje - no ale umówmy się - chcesz mieć power - to trzeba to czymś nakarmić. Jeżeli bys zakładał strumienice to nie w miejsce katalizatora - strumienica za blisko kolektora może powodowac podpalanie zaworów i uszczelki pod głowicą. Ze stożkiem też nie jest tak znowu hop siup - oczywiście jak założysz byle jak to tez coś da bo będzie lepiej powietrze brało ale są na to wzory itp. Chodzi o długość rury pomiędzy kolektorem ssącym a stożkiem - a docelowo o to żeby struga nie wibrowała i nie powodowała zbędnych zawirowań. i takie tam inne pierdoły :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |20 Paź 2004|, 2004 09:54   

Cytat:

Za takie rady to ja Ci dziękuję - to tak trochę w stylu "nie wiem, nie znam się na tym", ale zdanie swoje na ten temat mam - pomimo tego, że spałem na fizyce i chemii :lol: . Więc może gdybyś nie spał to byś wiedział, że każda cząsteczka czy powietrza czy paliwa ma swój ładunek i chciał nie chciał będzie na nią działać pole magnetyczne. Tylko ja chciałem się dowiedzieć jaki wpływ na to na pracę silnika, na spalanie itd - dlatego prosiłem o opinię tych co magnetyzer u siebie w aucie mają. A ty nasłuchałem się opinii, że powietrze i paliwo to nie farromagnetyki i na nie pole magnetyczne nie działa - przypomnij sobie takie doświadczenie - potarty o np. o wełniany sweterek kawałek plastiku będzie przyciągał kawałki papieru - a ani jedno ani drugie nie jest ferromagnetykiem. Więc proponuję następnym razem najpierw pomyśleć a potem napisać - nigdy odwrotnie.
Pozdrowienia dla wszystkich.


ehh chcialem zaznaczyc ze niejestem ekspertem wiec ci dokladnie nie napisze dlaczego to nie dziala, uzytkownicy magnetyzerow tez nie sa ekspertami wiec ich opinia bedzie tyle samo warta co moja a na dodatek bedzie subiektywna, bo jak ktos sie dal nabrac na ten badziew to raczej sie nie przyzna ze wyrzucil kase w bloto.

to moze inaczej. Struna tez napisal o magnesie i wodzie. oki zgodze sie z tym, ale jak woda(paliwo) znajdzie sie poza sila odzialywania magnesu to wraca do stanu sprzed "namagnesowania" przeciez nie mozna wody czy paliwa na stale "namagnesowac"

a juz odchodzac od fizyki i chemi, pokaz mi jakikolwiek samochod po profesjonalnym tuningu z magnetyzerem!!!
no ludzie, przeciez jak by to bylo takie cudowne to by to od dawna bylo stosowane(np. samochody rajdowe)

z mojej strony to raczej koniec tematu bo widze ze powoli zaczyna sie tak jak na pms, obojetne jakich argumentow nie uzyjesz nic nie przekona zwolennikow magnetyzerow do tego ze to nie dziala i niemaprawa dzialac.
ale to moja opinia i klocic sie niechce, pytales o opinie i zdanie innych osob to napisalem.

swoja droga koszt jest niewielki, z 20-30 zl. moze kup to sam przetestujesz, bedzie to najlepszy sposob.
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |20 Paź 2004|, 2004 12:25   

sobolaqe napisał/a:
no ludzie, przeciez jak by to bylo takie cudowne to by to od dawna bylo stosowane

No i było stosowane, i to nawet dawno temu - na II wojnie światowej, bodajże anglicy stosowali to w samochodach wojskowych w celu obniżenia spalania, by ich zasięg był większy..
A co do tego, że paliwo znajdzie sie poza sila odzialywania magnesu to wraca do stanu sprzed "namagnesowania" to przecież nie dzieje się tak oda razu centymetr za magnesem, tylko im dalej od niego tym bardziej atomy się rozjeżdzają.. I właśnie magnetyzer ma być instalowany jak najbliżej komory silnika by efekt z tego był..
A tak w ogóle to mam coś takiego zainstalowane i nie potrafię powiedzieć czy to coś faktycznie pomaga (ale w sierze pomogło, bo silnik lepiej wkręcał się na obroty), w spalaniu nie widze różnic bo też nie prowadziłem pomiarów szczegółowych :) . A to co na 100% daje magnetyzer to poprawa samopoczucie, że coś się zrobiło i pewnie silnik działa lepiej - i za tą nieduża cenę moim zdaniem warto mieć to dobre samopoczucie :) .

Pozdrawiam
Szuler
Ostatnio zmieniony przez Szuler |20 Paź 2004|, 2004 13:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group