$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Problem ze Scorpiem 2.5 TD 1996
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem ze Scorpiem 2.5 TD 1996
Autor Wiadomość
krzysztof
[Usunięty]

Wysłany: |10 Maj 2006|, 2006 07:55   

A moze tylko ci sie tak zdaje ze jest slaby .W koncu to nie rakieta.Jakbys podal cos konkretnego np. ile sekund potrzeba ci aby rozpedzic autko do 100 km/h to wtedy porownalibysmy z innymi .
Pozdr. krzysztof
 
 
Karasewicz0
[Usunięty]

Wysłany: |10 Maj 2006|, 2006 18:37   

Ano właśnie dzisiaj miałem pisaćdowas jakiete silniki w kombi mają osiągi. Z nerwów rozebrałem dzisiaj turbinkę i wyczyściłem komore zawirowania bo była strasznie brudna. Okazało się, że turbinę już słychać i świszczy jak należy jednak tylko troszkę dało to mocy więcej. Co do sekund w jakich auto przyśpiesza do 100 km/h to są następujące: 23 sekundy !!!!!!!!! Chyba troszkę za dużo jak na 125 KM?

[ Dodano: 2006-05-10, 18:48 ]
Może silnik jest jakoś ograniczony? Jak go kupiłem w briefie miał wpisane 85 kW i była podbita pieczątka od rejestracji. Można ten silnik ograniczyć jakoś. Przy jeździe pod górkę przy 120 auto traci tyle mocy, że spada na prędkość 90 km/h jeśli górka jeszcze trwa i wyłancza mu tempomat bosilnik nie wydaje więcej Powera aby go pod tą górkę ciągnąć.
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |10 Maj 2006|, 2006 19:17   

a co z mębranką podciśnienia i z tym diabelstwem od spalin to też ma wielki wpływ
 
 
Karasewicz0
[Usunięty]

Wysłany: |10 Maj 2006|, 2006 21:53   

Nie wiem gdzie jej szukać i jak wygląda tak samo nie wiem gdzie szukać komory EGR - też chętnie bym ją wyczyścił. Turbinka chałasuje jak należy ale te osiągi mnie jeszcze zastanawiają. Zaraz poszukan na necie jakie powinien mieć przyśpieszenie.

[ Dodano: 2006-05-10, 22:00 ]
Dziwne bo tu jest napisane http://www.ford-scorpio.pl/fst/silniki.htm ,że ten scorpio z silnikiem 2.5 TD ma mieć 115 kW a w książce nie ma takiego silnika tylko jest jeden silnik 2.5 TD 125KM (92 kW) NIe wiem o co w tym chodzi. Może mmi ktoś wyjaśnić?
 
 
Tlukas
[Usunięty]

Wysłany: |10 Maj 2006|, 2006 22:05   

Kurde 23 sek to chyba jak drugie Scorpio na sznurku ciągniesz :) a tak poważnie to obstawiam:
a) EGR ale nie mam pojęcia gdzie tego cholerstwa szukać
b) zapchany katalizator
c) pompa paliwa
 
 
Karasewicz0
[Usunięty]

Wysłany: |10 Maj 2006|, 2006 23:52   

Katalizator czysty bo spaliny wylatują normalnie. Dmucha z rury porządnie. Szukam tego EGR i nie wiem jak to wygląda. Czy to jesttaka puszeczka plastikowa po prawej stronie silnika z tyłu? Co do pompy to nie wiem co mogło się jej stać i czy to może ona bo auto na jedynce rwie do przodu porządnie ale już 2-3-4-5 ijest inne przyśpieszenie całkiem słabsze ale jest. Po wyczyszczeniu turbiny słychać już ją od 1500 obr./min. więc chyba chodzi prawidłowo bo jak by miala wytrzepane łopatki to bynie było takiego świstu moim zdaniem.
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |11 Maj 2006|, 2006 13:29   

mębranka podciśnienia jest na pompie ( taki wystający grzybek) sam tam nie grzeb , egr to przynajmniej u mnie po lewej stronie silnika takie cosik plastikowego odchodzą od tego małe gómowe przewodyi idą do kolektora ssącego otwierając i zamykając zawór to plastikowe ma doprowadzone przewody możesz je wypiąć i sprawdż czy będzie inaczej
 
 
ssobie
[Usunięty]

Wysłany: |12 Maj 2006|, 2006 19:24   

O jakim Wy katalizatorze mówicie (piszecie)??
23 sekundy do setki to faktycznie dużo nawet na 115 koni. Co do mocy właśnie jeśli masz auto z 96 roku to były dwa rodzaje silników - 115 koni i 125 - do 09/96 był 115 koni 4 głowicowy, a od 09/96 125 koni z jedną głowicą. Sprawdź kiedy był robiony i bedziesz wiedział ile masz mocy (powinieneś mieć). Poza tym Diesel 96 z przebiegiem 140 tyś jakoś mi się nie chce wierzyć jak jeszcze ze 100 tyś dodasz to wtedy będzie całkiem realnie.


Pozdrawiam
Sławek Sobiegraj
 
 
Tlukas
[Usunięty]

Wysłany: |12 Maj 2006|, 2006 21:05   

O normalnym katalizatorze mówimy. Taka blaszana pucha pod podłogą:)
 
 
ssobie
[Usunięty]

Wysłany: |13 Maj 2006|, 2006 19:40   

no tak tylko, że w dieslu nie ma katalizatora może być tylko filtr cząstek stałych


Pozdrawiam
Sławek Sobiegraj
 
 
Tlukas
[Usunięty]

Wysłany: |13 Maj 2006|, 2006 20:47   

No to dziwne widocznie mam jakiegoś super diesla bo u mnie jest i w samochodzie z którego mam silnik drugi też był. Jak rok temu wymienaiłem cały wydech to mi facet proponował wywalenie kata i wstawienie rury ale sie na to nie zdecydowałem i cały czas jeżdże z katalizatorem.
 
 
ssobie
[Usunięty]

Wysłany: |17 Maj 2006|, 2006 06:50   

A w którym miejscu niby masz ten katalizator??



Pozdrawiam
Sławek Sobiegraj

[ Dodano: 2006-05-17, 07:11 ]
A nawiązując ponownie do tematu kolegi ze słabym silnikiem polecam poniższą lekturę - może się przyda:

http://www.fordscorpio.co.uk/replacemap.htm



Pozdrawiam
Sławek Sobiegraj
 
 
Tlukas
[Usunięty]

Wysłany: |17 Maj 2006|, 2006 08:54   

A mam go "niby" mniej więcej na wysokości końca przednich drzwi pod podłogą. Dodam jeszcze że katalizator w dieslu to żadna nowość ani ewenement. Jest stosowany od lat z tym, że w odróżnieniu od silników benzynowych w dieslu kat wyłapuje tylko tlenki azotu. Dopiero w nowoczesnych dieslach pojawiły sie filtry cząstek stałych o których piszesz ale w przypadku Scorpio raczej nie ma o nich mowy, przynajmniej nic o tym nie wiem. Pozdro.
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |17 Maj 2006|, 2006 19:58   

tlukas nie chcę się mądrować ale jeśli masz na myśli tę kwadratową puszkę to z pewnoscią przynajmniej u mnie nie był to katalizator wymieniałem to dziś to zwykły przelotowy tłumik w katalogu tez jest oznaczony jako tłumik
 
 
Tlukas
[Usunięty]

Wysłany: |17 Maj 2006|, 2006 22:46   

Ja też nie mam najmniejszego zamiaru się wymądrzac ale do licha wiem co mam we własnym samochodzie zamontowane. Z tego co tu piszą :
http://www.fordscorpio.co.../exhausttdi.pdf
to by można wnioskowac że to różnie bywało albo tłumik centralny albo kat. W każdym razie u mnie na 10000% jest kat. I na tym bym proponował zakończy to OT bo w sumie ciekawe czy kolega Karasewicz0 już sie uporał z problemem. Daj zna kolego co tam z tym Twoim motorkiem.

[ Dodano: 2006-05-17, 23:08 ]
Tu widac że katalizator występuję co prawda nie produkowany przez Walkera ale jest:) Pozdrawiam
http://www.fotosik.pl/pok...5a29f4e909.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group