$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Szarpie przy ruszaniu
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szarpie przy ruszaniu
Autor Wiadomość
jurek
[Usunięty]

  Wysłany: |17 Maj 2004|, 2004 14:08   Szarpie przy ruszaniu

Problem polega na tym że, przy puszczaniu pedału sprzęgła zaczyna szarpać i łomocze w okolicach dyfra. Podejrzewam krzyżak na wale lub coś ze sprzęgłem które wymieniałem pół roku temu. Pojechałem do mechannika ale po dłuższym cofnięciu do tyłu przestało a teraz znów zaczyna. Podobnie jest jak z przegubem na półośce tylko że, jest to pośrodku i wali pod spodem samochodu jak cholera. Oczywiście nie zawsze co dodatkowo utrudnia djagnozę. Może ktoś przerabiał taki problem lub zmieniał krzyżak i coś doradzi a tak wogóle to poszukuję taniego mechannika w okolicach W-wy.
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |17 Maj 2004|, 2004 17:56   

Witam
Ja mialem taki sam problem w poprzednim Scorpio. Szarpalo szczegolnie przy cofaniu na pol sprzegle. Problem zniknal po wymianie sprzegla (tarcza+docisk+lozysko) jednak pol roku pozniej znow sie pojawil i juz tak zostalo az do sprzedazy.
 
 
 
marow
[Usunięty]

Wysłany: |18 Maj 2004|, 2004 22:36   

Witam! odnośnie stukania to czasami mam podobnie jak ty, ale u mnie diagnoza jest taka: luz na wale a dokładnie na jego wielowpuście (tak powiedział uznany fachura).powiedział też że problem całkiem spory żeby to zrobić...i tak przyzwyczaiłem się do delikatnego ruszania:)))) mam nadzieję że u ciebie to mniej poważne :))) powodzenia w naprawie!!

2.0 EFI+LPG '88
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |27 Maj 2004|, 2004 22:42   Re: Szarpie przy ruszaniu

jurek napisał/a:
Problem polega na tym że, przy puszczaniu pedału sprzęgła zaczyna szarpać i łomocze w okolicach dyfra. Podejrzewam krzyżak na wale lub coś ze sprzęgłem które wymieniałem pół roku temu. Pojechałem do mechannika ale po dłuższym cofnięciu do tyłu przestało a teraz znów zaczyna. Podobnie jest jak z przegubem na półośce tylko że, jest to pośrodku i wali pod spodem samochodu jak cholera. Oczywiście nie zawsze co dodatkowo utrudnia djagnozę. Może ktoś przerabiał taki problem lub zmieniał krzyżak i coś doradzi a tak wogóle to poszukuję taniego mechannika w okolicach W-wy.


Mniałem to samo ale w ścierce okazało się że żle było złożone sprzęgło a dokładniej mówiąc słoneczko było już wyjechane i niełapało na całeś powierzchni i tak jak opisujesz było i znikało szlak mnie trafiał bo nie wiedziałem czy samochód się zaraz nie rozleci od tego szarpania.

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH 96"
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Pomógł: 6 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |27 Maj 2004|, 2004 22:44   

Jak "po dłuższym cofnięciu do tyłu przestało" to niestety podejrzewam dyfer :(
Miałem taki objaw w Mercedesie 115, też parę razy pomagało dłuższe cofanie, nie skojarzyłem z początku a potem rozleciał się satelita i było efektownie bo 400km od chałupy i jeszcze z przyczepą :[
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |28 Maj 2004|, 2004 18:18   

Docisk, łożysko podporowe, albo luzy na c.d napędu
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group