$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Sprzwdzenie Wieloryba przed zakupem we Wro
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzwdzenie Wieloryba przed zakupem we Wro
Autor Wiadomość
MarcinPrzybylak
[Usunięty]

Wysłany: |27 Mar 2006|, 2006 14:35   Sprzwdzenie Wieloryba przed zakupem we Wro

Witam

Zdecydowałem się na zakup Scorpio Wielorybka. Szukam mechanika/serwisu który rzeczowo sprawdził by auto przed zakupem.

Pozdrawiam
Marcin
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |27 Mar 2006|, 2006 15:45   

no ale jak masz kupic byle co to moze warto... Rafal ma dalej bo z lodzi jest a xxxxx z gdyni. nikogo wiecej coby to zrobil na ich poziomie to nie znam...
pozdrawiam
maciek
 
 
MarcinPrzybylak
[Usunięty]

Wysłany: |27 Mar 2006|, 2006 15:50   

mmmk napisał/a:
no ale jak masz kupic byle co to moze warto... Rafal ma dalej bo z lodzi jest a xxxxx z gdyni. nikogo wiecej coby to zrobil na ich poziomie to nie znam...
pozdrawiam
maciek

Do Rafała mam bliżej bo 210km, ale myślałem, że jest jakiś serwis/mechanik znający się na Wielorybach.
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |27 Mar 2006|, 2006 16:27   

Małe szanse nie każdy kto się zna posiada urządzonko OBD-2.
A masz już jakiegoś na oku ?
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |27 Mar 2006|, 2006 16:45   

no liczac ceny Rafala wyjdzie ci 220 zl za calosc no ale za tyle to w padnietm wielorybie i tak niewiela da sie naprawic. wiec zastanow sie moze warto .... pomijac fakt,ze z nim i tak nie kupisz bo znajdzie tyle rzeczy...ze hoho. no ale 2 strona. jak masz kontakt ze sprzedajacym to go poinformuj,ze wodniesz z kims kto sie na tym zna no i czy w razie znalezienia jakis "wad ukrytych" zjedzie z ceny. te 200 to spokojnie znajdziecie ;) troche to zalatuje cwaniactwem ale co tam 8)
pozdrawiam
maciek
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |27 Mar 2006|, 2006 17:03   

Jak to sięmówi "niema samochodu który nie mniał by nic do ukrycia nawet ten co wyjeżdza z salonu"
 
 
Vaux 
FSTMember073



Auto: Jumper 2.2 HDi 2007
Wiek: 47
Dołączył: 17 Mar 2005
Skąd: Puławy
Wysłany: |27 Mar 2006|, 2006 18:31   

Heh, ja wczoraj ogłądałem Wielorybka sedana za ktorego facet krzyczy 10 tysi do uzg...rocznik 94 podobno( były takie?), ale pierwsza rejestracja 96 (ze niby jakiś powystawowy). 2.0 DOHC 16V automat, 130 tysi na budziku. Z wypasu zauważyłem 4 elszyby(jedna nie działa ;) , podgrzewane siedzonka, szyby ogrzewane (przedniej pół działał - slad po kamyku), klimatronik, siedzenie kierowcy elektryka góra-dół, itakie tam. Nie miał szybra co mnie zdziwiło. Abs się świecił,bagażnik się otworzyć po naciśnieciu guzika nie chciał, dopier oz kluczyka, korozja tylnego nadkola i chyba progów (coś mi na ręku zostało jak wsadziłem), most wyje lekko. Jakieś problemy z wajchą od biegów (guzik od blokady nie trybił chyba-facet jakaś taśma ją pokleił i coś o braku jakiejś sprężynki gadał). Ciekawostką była instalacja gazowa 5-tej generacji z wtryskiem gazu w stanie ciekłym Vialle ale uszkodzona - padła pompa,z tego co w niecie widziełem standard w tej instalce (koszt nowej pompy 1500 podobno, ae coś piszą niektórzy że to sie razem z butlą wymienia?) Silnik chodził w miarę równo, nie dzwonił i odpalił od razu pomimo długiego postoju (zdążyło powietrze z kół pouciekać prawie) - koleś raczej nie jeździł od padu gazu bo ma drugi samochód...Tak z ciekawości oglądaliśmy - jak myślilcie, ile takie coś jest warte tak naprawdę?
_________________
V6 Team
Jest: 12V3 i 12V6
Był: Sedan Ghia 2.9 12V6 '93 ASB BLOS
Był: Ghia 2.9 12V6 '90 MSB & Lift 2.0 DOHC '91
 
 
MarcinPrzybylak
[Usunięty]

Wysłany: |27 Mar 2006|, 2006 20:49   

sierars1 napisał/a:
A masz już jakiegoś na oku ?

Obejrzałem już 3 egzemplarze.
Pierwszy - ładny stan, zadbany na pierwszy żut okiem silnik ok, wszystkie elementy sprawne. Coś puka w zawieszeniu lub tłumik się gdzieś odczepił.
Drugi - interesujące doznanie.
Mała przejaźdzka (lekko wyklapana zawiecha), ogólne oględziny no i zaglądam pod klape. Właściciel co by pokazać, że silnik zdrowiutki przygazował do jakiś 4-5tyś obr., a z silnika fontanna wody. Ot mały gejzerek :) Nieśmiało wychyliłem łeb spod maski "Chyba nie wezme".
Trzeci - ubaw. Fura po crashtesie, nieudolnie pomalowana, ślepy by zauważył że malowana.
silnik nierówno pracuje i ogólnie zmęczony. Ale cena wysoka, wywoławczo 10tys.zł+opłaty/rejestarcja.

Szukam więc teraz kogoś kto by sprawdził tego pierwszego Wieloryba.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina

Wysłany: |28 Mar 2006|, 2006 10:03   

zagadaj z Raf-Antkiem - on autka sprawdza kompleksowo przed zakupem.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
maca_maca
[Usunięty]

Wysłany: |29 Mar 2006|, 2006 11:34   

MarcinPrzybylak napisał/a:
Witam

Zdecydowałem się na zakup Scorpio Wielorybka. Szukam mechanika/serwisu który rzeczowo sprawdził by auto przed zakupem.

Pozdrawiam
Marcin

Witaj Marcinie ja jestem z Wrocławia i wiem gdzie jest fajny punkt naprawiaczy fordów i tylko fordów. Sam tam byłem jak do rodzine odwiedzam. jak kupiłem swoją skorupę to też tam (tylko ze już po fakcie :690: ) prosiłem ich o opinię i myślę że są rzeczowi.
Co do konkretów
to poprostu zadzwoń do mnie i wytłumaczę ci jak i co

Pozdrawiam
Marcin
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |29 Mar 2006|, 2006 12:26   

To wrzuć ich do działu servis jeśli są dobrzy.
 
 
maca_maca
[Usunięty]

Wysłany: |29 Mar 2006|, 2006 12:38   

no wsumie tak można by zrobić.
Poza tym to są ludzie bardzo życzliwi i jak ich się poprosi (czy też da się flachę) to pojadą auto zobaczyć na miejscu (to wiem od innego mojego kumpla)
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina

Wysłany: |29 Mar 2006|, 2006 12:53   

maca_maca napisał/a:
no wsumie tak można by zrobić.
no to na co czekasz - do dzieła.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
maca_maca
[Usunięty]

Wysłany: |29 Mar 2006|, 2006 13:01   

hehe cholera powiedzci mi gdzie jest ten dział SERWIS
czy tu mam założyc nowy temat czy jak ?:)
czy do działu FAQ ?
gdzie ?
 
 
maca_maca
[Usunięty]

Wysłany: |29 Mar 2006|, 2006 13:08   

Speedo napisał/a:
jak dasz do faq od razu Cie zabanuje bez ostrzezenia

:692: to moze ja już się nie odzywam :692:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group