$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - niewracające wycieraczki !!!!!
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
niewracające wycieraczki !!!!!
Autor Wiadomość
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 19:59   niewracające wycieraczki !!!!!

nie wracaja mi wycieraczki do krańca szyby - do położenia wyjściowego - musze trafić wyłącznikiem jak są na dole aby je wyłączyć - czy to wina silnika wycieraczek ??? a jak niw to czego >????
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 20:32   

Raczej układu, który nim steruje...
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 21:58   

Witam
Proponowalbym sprawdzic przekaznik wycieraczek i sama dzwigienke bo moze sa w niej jakies zasniedziale styki czy cos w tym sltylu i z przekaznikiem to samo u mnie na przyklad czasami jak ustawilem na tryb "raz na jakis czas" to wchodzily na gore i byla przerwa a pozniej przy nastepnym cylku opadaly w sumie po wymianie pior wszystko wrocilo do normy a moze masz a dobra gumy i nie moga sie zatrzymac;)
pozdrawiam
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |7 Paź 2004|, 2004 14:35   

słuchaj stary, przy tej ilosci usterek elektrycznycj, top jest jedna diagnoza - skrzynka bezpieczników - wycoiagaj szybko i czyść poki jest jeszcze co czyśćić. tam pewnie lezy źrodlo twycgh wszystkich porblemow, objawy typowe (szczegolnie wycieraczki :P )
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |7 Paź 2004|, 2004 19:24   

no wielkie dzieku za zainteresowanie
co do bezpieczników to wszystkie sprawdziłem i są oki - zadnych spalonych a co do tych tam przekażników to nic nie ruszałem aby nie popsuć :))
jeżeli nie bezpieczniki to co to może być ??
pozdrawiam
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |7 Paź 2004|, 2004 19:50   

jak na mój skromny gust , to masz klasycznie zamokniętą skrzynke bezpieczników. NIe wariuja ci swiatła i jakies inne cuda z elektryką? bo takie są tego objawy. Jedyna rada to wycoiagniecie i rozebranie całej, i to ze z wierzchu jest ładna, i ze bezpieczniki ok nic nie znaczy. Nie dostala ci sie ostatnio woda do skrzynki przypadkiem, jakis deszcz cos takiego?
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |7 Paź 2004|, 2004 20:03   

i tu mozesz mieć rację bo nie mam osłony na akumulator bo jest wstawiony chyba większy i osłona nie pasuje - i tak jak patrzyłem to jakos te rozwiązanie spływu wody z podszybia jest dziwnie rozwiązane - bo leci na akumulator i skrzynki z bezpiecznikami - czyli jak tu sie dobrac do nich - od czego zacząć - tak aby nic nie popsuć :))
jeszce sobie przypomniałem ze jak włączę wsteczny bieg to mi sie tylna wycieraczka włącza - dobrze ze nie mam pióra tam bo by mi jeżdziło za każdym razem .
ogólnie rzecz ujmując wariuje mi elektryka w tym aucie - raz działa raz nie - czy to nie jest moze wina tego całego systemu multiplex czy jakoś tam co niby tylko paroma kablami leca różne impulsy a przekażniki wiedzą do czego to ująć czy jakoś tak ??
oki jurto mowyginam troche te puszki bezpieczników !!!
dzieki za odpowiedz//
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |7 Paź 2004|, 2004 22:57   

wuycieraczka jak sa właczone przednie to i na wstecznym tylna sie powinna włączac sama, jak sa prazednie wyłaczone to nie. aproblem sprawia skrzynka ta duza, nie ta koło akumulatora.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Lisu
[Usunięty]

Wysłany: |8 Paź 2004|, 2004 00:10   Nie wracające wycieraczki

Mi też nie wracają wycieraczki, stają tam gdzie je wyłączę, i jak to dalej idzie zawsze musze trafiac w moment na dole, opanowałem to już dosyć nieźle, bo jeżdżę tak jakiś rok.

Na mój gust coś jest nie tak z wyłącznikiem krańcowym, który jest bocznikowany przełącznikiem przy kierownicy, wycieraczki nie mają zasilania przez ukłąd odpowiedzialny za zasilanie po wyłączeniu przełącznika, taka druga droga po wyłączeniu, jeżeli nie znajdyują się w położeniu krańcowym, a tu na dole szyby.

Powodzenia z rozwiązaniem, jak znajdziesz daj znać, bo strasznie mi się nie chce tego szukać.
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |10 Paź 2004|, 2004 12:52   

oki tak wiec pomocy - jak sie dobrać do skrzynki bezpieczników aby ja wyczyścić - nie ma tam zadnych srób zatrzasków itp. jakby była wtopiona w obudowe :))
ewentualnie co zalecacie aby ja wyczyścić na maxa
aby było oki
pozdro
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |10 Paź 2004|, 2004 20:50   

Witam
poszukaj dobrze na forum gdzies juz byl temat pod tytulem czyszczenie skrzynki z bezpiecznikami i to tak od a do z z tego co pamietam
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group