$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Profesjonalna pomoc przy zakupie samochodu FORD SCORPIO
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Profesjonalna pomoc przy zakupie samochodu FORD SCORPIO
Autor Wiadomość
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |15 Mar 2006|, 2006 19:16   

Cytat:
normalnie
znaczy niby jak ?
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |15 Mar 2006|, 2006 19:33   

tajemnica, no i oczywiście-normalnie-da się, jak najbardziej :687:
Rafał A. - Tani jesteś :694:
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
Ostatnio zmieniony przez VIK |15 Mar 2006|, 2006 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |15 Mar 2006|, 2006 22:29   

VIK napisał/a:
Rafał A. - Tani jesteś

to ceny dla chetnych na zakup scorpio i dlatego
gdy pojdzie ogladac 406 to bedzie chyba wieksza cena :D
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |15 Mar 2006|, 2006 22:59   

Muszę uczciwie stwierdzić, że dzisiaj widziałem akcję w wykonaniu Rafała i byłem impressed. Podobnie impressed był sprzedający - robił się coraz smutniejszy. Szkoda tylko, że*****kupujący przy całej operacji był obecny tylko duchem bo podejrzewam, że "na gorąco" mógłby sporo uszczknąć z ceny :)
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
Zysio 
LKR 55077



Auto: '06 Citroen C8 2.0 HDi 136KM
Wiek: 39
Dołączył: 08 Paź 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |15 Mar 2006|, 2006 23:13   

taka prawda - jak się ktoś zna to kota w worku choćby nie wiem jak ładny był (i kot i worek ;) ) sobie nie da wcisnąć... U mnie póki co się nie zanosi na skorzystanie z usług Rafała w kwestii zakupu, ale w przyszłości kto wie :)
_________________
Tomek (Żysio)
------------
Jest:
'06 Citroen C8 2.0 HDi
Było:
'03 Yamaha TDM 900
'99 W210 E430
'05 Volvo V70 2.4 D5
'88 2.9 V6 Ghia + LPG
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |16 Mar 2006|, 2006 03:21   

VIK napisał/a:
Rafał A. - Tani jesteś


rozwijam sie :) promocja na starcie, pozatym nie chce zdzierac z klubowiczow

Waski napisał/a:
gdy pojdzie ogladac 406 to bedzie chyba wieksza cena


no dokładnie zbieraj juz waski bo masz długi u mnie :P
Zysio napisał/a:
to kota w worku choćby nie wiem jak ładny był (i kot i worek )

no juz staram sie jak moge ale to musial bym nie wysiadac z samochodu zeby nie zobaczyc nic. czasem to zastanawiam sie na co licza sprzedajacy, no i stwierdzam ze ja sprzedaje 1 załadne (swoje) samochody, 2 za duzo o nich mowie
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
eVa
[Usunięty]

Wysłany: |16 Mar 2006|, 2006 19:50   

A czy do Zielonej Góry kolega Rafał też by przyjechał pomóc w zakupie ?
Bo tak poczytałem o tych wielorybach i bardzo mi się one podobają a moja truskaweczka już ledwie zipie :709:
Przeglądałam allegro ale nie wiem czego mam szukać :712:
Ma być taki ładny, bordowy jak ma kolega Marcin albo taki srebrny jak kolegi Fiebika :690:
Gazu nie musi mieć, bo ja właściwie tego bardzo nie lubię :711:
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |16 Mar 2006|, 2006 22:26   

eVa napisał/a:
A czy do Zielonej Góry kolega Rafał


cała polska + zagranica po uzgodnieniu
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Peterson
[Usunięty]

Wysłany: |31 Mar 2006|, 2006 21:30   

W najbliższych miesiącach noszę się z zamiarem kupienia wieloryba. Koniecznie kombi.
Napewno chciałbym skorzystać z usług Rafała A. Pytanie jednak kieruję do posiadaczy wielorybów oraz fachowców - z jakim silnikiem szukać? (w kręgu zainteresowania mam 2,0 lub 2,3) Czego się wystrzegać? Dodam jeszcze że chciałbym mieć w nim LPG.
Na samochód chcę przeznaczyć około 10 tys. zł + ewentualnie LPG gdyby nie było.
Proszę o jakieś rady bo już mam niezły mętlik w głowie a jeszcze jak posłucham mechaników że najlepiej kupić VW lub Audi to już nic mi się nie chce.
Z góry dziękuję
 
 
BC_Leszcz
[Usunięty]

Wysłany: |31 Mar 2006|, 2006 21:39   

No te 10 tys to jak na auto które ma nie podpaść Rafałowi to raczej mało, ale może się coś znajdzie z 95'. Doradzam 2.0 albo 2,9 12V bo 2.3 nie pali wcale dużo mniej niż 2,9 a ma wszystkie wady 2.0 i zadnych zalet 2.9. No ale to kwestia gustu. Jak ma być ekonomicznie to 2.0 w manualu.

Proponuje przeglądać ogłoszenia z całej polski - te bliższe oglądać samemu a te dalsze popytać może ktoś na forum ma blisko. Jak już będzie jeden wybrany - gody uwagi to wysłac tam Rafała.
 
 
Peterson
[Usunięty]

Wysłany: |31 Mar 2006|, 2006 22:31   

No niestety 10 tys. to max . Ale myślę że te za 15 tys. lub 20 tys. tez mają wady. Jest to kwestia utrzymania, przebiegu i tego czy jeździł po naszych drogach. A wiek może mieć duży wpływ na samą blachę. Tak przynajmniej sobie to tłumaczę. A za 10 tys widziałem również oferty z 97 roku tylko kwestia tego co to jest warte.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |1 Kwi 2006|, 2006 02:13   

Cytat:
fachowców - z jakim silnikiem szukać? (w kręgu zainteresowania mam 2,0 lub 2,3) Czego się wystrzegać?


Wystrzegac sie aut z duzymi naprawami blacharskimi, i z masa upierdliwych problemow. Jelsi chesz wyposazenie to szukac dopasionych bo dokłądanie bywa kłopotliwe wyposazenia.

Ekonomicznie uzasodniony jest 2.0 16V bądz 2.3 16V jesli automat pod gaz to raczej skłaniał bym sie do 2.3 16 V

Jak ma byc torpeda to 2.9 24V a jesli rocznik 95 wchodzi w gre, to mozna wyszukac 2.9 12V ktory jesty silnikiem nie do zajezdzenia choc jak to duza pojemnosc potrafi troche spalić.

VW i Audi sa fajne, ale trzeba za bardzo je pilnowac :P

BC_Leszcz napisał/a:
No te 10 tys to jak na auto które ma nie podpaść Rafałowi to raczej mało, ale może się coś znajdzie z 95'

wlasnie wynalazlem za 5000 + rej 2.0 16 V z full wypasem wiec das sie :)
BC_Leszcz napisał/a:
bo 2.3 nie pali wcale dużo mniej niż 2,9 a ma wszystkie wady 2.0 i zadnych zalet 2.9.

no nie zgodze sie z toba, w nowszym roczniku 2.9 nie ma juz a jednak jest roznica w mocy miedzy 2.3 a 2.0 wyczuwalna szczegolnie w automacie.

Peterson napisał/a:
A wiek może mieć duży wpływ na samą blachę. Tak przynajmniej sobie to tłumaczę. A za 10 tys widziałem również oferty z 97 roku tylko kwestia tego co to jest warte.

Pewnie niewiele. Co do blach, jak maja byc ładne to nie wiek sie liczy a czas ile auto bylo w kraju. NIestety widzialem niedawno auta 97 oba, z tym ze jedno 6 miesiecy w kraju i czyste od rdzy wogole, i takie od 5 lat w kraju i rdza przezerala juz progi na wylot...

Szukac auta swierzosprowadzonego, wiekasza szansa ze balcha nie bita i nie zardzewiala.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Peterson
[Usunięty]

Wysłany: |1 Kwi 2006|, 2006 20:24   

Dziękuję za dobre wskazówki. Podzielcie się jeszcze informacjami jak jest z awaryjnością wielorybów oraz z ewentualną diagnozą uszkodzenia. Będąc swoim skorpiakiem u mechaników trochę sie nasłuchałem że jest problem z podpięciem do komputera i odczytaniem błędów. Akurat mieli na kanale też Mondeo i problem z podłączeniem i został im tylko serwis. Od kiedy zakupiłem Scorpio to nie mogę się z niego wyleczyć i narazie chciałbym przy Scorpio zostać lecz opinie różnych mechaników z którymi mogę mieć później do czynienia nie mobilzuja mnie w żaden sposób. Po przeanalizowaniu waszych wskazówek to pozostał bym przy silniku 2,0 16V - głównie ze względów ekonomicznych.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |2 Kwi 2006|, 2006 13:30   

podpiecie do komutera silnika? no niech nie przesadzaja jak tak marudza przy tym to zmien mechanikow
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
adamussco
[Usunięty]

Wysłany: |7 Kwi 2006|, 2006 13:47   

ze swojej strony mogę powiedzieć że rafał ze mną przyjechał kupe kilosów ale autko wybrał wypasone a na rzeczy się zna i stwierdzam z czystym sumieniem że jestem zadowolony. Jak na allegro wielki pozytyw dla tego pana

[ Dodano: 2006-04-07, 13:51 ]
a jak jeszzcze się porozpisuje to mogę dodać, że takich fachowców jak na forum to nie spotkałem w żadnym warsztacie, choć was jeszcze naocznie nie widziałem chylę czoła i wielkie podziękowania dla osób, które bezinteresownie niosą pomoc same++++++++++
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group