$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Czy winna prądniczka ?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy winna prądniczka ?
Autor Wiadomość
School
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 15:43   Czy winna prądniczka ?

Pojawił mi się nowy problem? Licznik prędkościomierza źle wskazywał prędkość
faktyczną - wskazania były o 20 - 30 km wyższe od realnej prędkości.Wymieniłem linkę prędkościomierz na nową , oryginalną i problem zniknął, jednak nie na długo.
Licznik dalej pokazuje zawyżoną prędkość zaś sama wskazówka nie porusza się płynnie,
tylko widać jak wykonuje nerwowe ruchy. Spotkałem się z opiniami, ze to może być
padnięta prądniczka. Jeden ze skrzyniarzy stwierdził,że skoro nie mam problemów
z 4 biegiem to znaczy, ze prądniczka jest w porządku. Co o tym sądzicie ?
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 19:17   

sądzimy to, ze jak masz licznik na linke jak piszesz, to to nie jest wina prądniczki bo go napędza linka a nie prądniczka. sadzimy również, ze myslenie jest wskazane (samodzielne) przed pisanie postów na forum.

Sądzimy rowniez ze ktos kombinował przy zegarach pewnie (odkręcał licznik) z czego wynikaja teraz takie a nie inne problemy.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
School
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 21:41   Czy winna prądniczka ?

Taki sam problem miałem w Sierze i po wymianie linki ustąpił. W Scorpio jednak nie.
Nie bede polemizował na teamt samodzielności pisania postów, zostawmy tę kwestię i pozostańmy przy swoich poglądach. Nie mają one wpływu na rozwiązanie
problemu z którym borykam się od jakiegoś czasu.
Jest jednak sprawa do wyjaśnienia.Sprawdziłem w XXXXXXX w skrzyni typu A4LD ( taką posiadam ) wystepuje i linka prędkosciomierz i prądniczka ( czujnik prędkości ).
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 23:00   

U mnie przy 100km/h zawyża ok 10 km :oops: I mam identycznie jak Ty linka do prędkościomierza, a prądniczka do kompa. Jeżeli wysiadłaby ci prądniczka brak by bylo czwórki ( ja tak mialem). A skoro prędkościomierz zawyża po prostu jeżdżę szybciej żeby wszystko się wyrównało i po problemie :D
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 23:04   

U mnie znow zaniza o 10% :roll: zarowno wskazania szybkosciomierza jak i licznika przejechanych kilometrow
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |5 Paź 2004|, 2004 02:25   

nie negowalem istnienia prądniczki, jednak, jesli masz napęd licznika linką... to myślac logicznie nie jets to napęd elektryczny od prądniczki, czyli ta pradniczka nie ma nic do tego... Prądniczka jak ktoś napisał, jest do kompa i do sterowania skrzynią. Twoj problem z licznikiem jest czysto mechaniczny... Być moze przycina ci sie linka w pancerzu, albo ktoreś kółko zębate, itp.

Tak na margoinesie, jak sprawdzasz, że ci zawyża? na każdym biegu?
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
School
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 19:03   Czy winna prądniczka ?

Dalej kontynuuję tamat skaczącej wskazówki prędkościomierza i zawyżania faktycznej prędkości.Przyznaję, masz rację : linka prędkościomierza i prądniczka rejestrują wprawdzie to samo: prędkość z jaką porusza się auto, ale informacje przekazują niezależnbie od siebie: linka do licznika, prądniczka do komputera. W zrozumieniu tego
pomocni okazali się Koledzy z Forum. Dziękuję. Ale ja dalej walczę z problemem j,w.
Dzisiaj właśnie wymieniłem linkę prędkościomierza.Założyłem nową oryginalną fordowską.
A wskazówka dalej skacze i kiedy ledwo ruszam pokazuje,że jadę już 40 -tką,
a faktycznie to może 10/h . Dodam, że nikt nigdy w liczniku nic nie grzebał. Gdzie zatem może być problem, czyżby padł licznik prędkościomierza? A jeżeli tak, to czy jest on naprawialny, czy trzeba rozglądać się za nowym ? Może ktoś z Kolegów wie gdzie można
kupic używany w rozsądnej cenie ( musi wskazywac do 260 km/h do Scorpio Cosworth
przejściówka ). Dzięki za pomoc.
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 19:38   

Witam
W sprawie przeklaman predkosciomierza (np 10%) to moze to byc wina niestandardowego rozmiaru opon a co za tym idzie mniejszej badz wiekszej ilosci obrotow kol na tym samym dystansie... wydaje mi sei ze fabryka zakladala 175/70/14, 185/65/14, 195/60/15, 205/55/16 to sa dane z mojej madrej kasiazki o fordzie scorpio czyli cos w stylu sam naprawiam... a z tego co wiem to jak predkosciomerze nie chodzi plynnie to znaczy ze licznik byl krecony czyli trzeba wsadzic inny i zobaczyc co bedzie:)
pozdrawiam
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 20:22   

Witam
Wg. mojej ksiazki z tymi rozmiarami jest troszke inaczej : 185/70/14, 195/65/15 oraz 205/50/16
Pozdrawiam
 
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 22:03   

Hmmm.. no to musimy miec inne ksiazki;) ale dzieki za sprostowanie a tak bajdelej to ciekawe ktora jest lepsiejsza?? mozna by zrobic jakies porownania a pozniej zrobic zestawieni ktore warto miec a ktorych nawet nie otwierac..
pozdrawiam
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 22:25   

School, a gdzie zakupiłeś linkę do prędkościomierza i za ile? Ja musiałem się zadowolić używką nówki nigdzie nie mogłem dostać.
Persching mamy takie same książki :mrgreen: , Speedo w naszych też są te rozmiary tylko Persching nie podal wszystkich wg mojej jest jeszcze 195/70 R14
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
School
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 22:43   Czy winna prądniczka ?

Zbyszku, linke kupiłem we Wrocławiu. w sklepie z oryginalnymi częściami Forda.
Cena ok.225 zł, taka sama jak w ASO Ford.
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |6 Paź 2004|, 2004 22:46   

Dokladnie tak :D tylko ze ze ja mam gumki 195/65/15 i mi troszke zaniza wskazania.... moze faktycznie tak jak pisal Matth w tym przypadku powinno byc 195/60/15 ? Tylko wtedy optycznie troszke za male kolka by sie wydawaly :wink:
 
 
 
seru123
[Usunięty]

Wysłany: |7 Paź 2004|, 2004 00:23   

a roznica w speedzie miedzy malym a duzym kolem to jakies 2 km/h wiec to chyba nie w tym rzecz :)))) .......
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group