$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - BARDZO ZŁA PRACA NA BENZYNIE
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
BARDZO ZŁA PRACA NA BENZYNIE
Autor Wiadomość
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |1 Paź 2004|, 2004 14:50   BARDZO ZŁA PRACA NA BENZYNIE

BARDZO KIEPSKO-AZ ZAL SLUCHAC!!! CHODZI NA BENZYNCE!!!
MYŚLAŁEM, ŻE TO POMPA PALIWA, ALE TO NIE POMPA!pOMPA DAJE OKOLO 3 ATM!
wYSTĘPUJĄ NASTĘPUJĄCE OBIAWY!
-BARDZO DUŻE ZADŁAWIENIA, PRZY WCHODZENIU NA OBROTY
-PRAKTYCZNIE NIE MA SIŁY,
-SZARPIE PODCZAS JAZDY,
-BARDZO NIERÓWNO NA WOLNYCH,
-PRZY PRZEGAZOWANIU POTRAFI LEKKO STRZELIC
- ZCZYTAŁEM KODY I POKAZUJE_UBOGO NA 1 LUB OBU SONDACH, I EW. NIERAZ CZUJNIK ECT(TEM. CIECZY)
-DELIKATNIE DZIWNY SMRODEK_ALE TU MOŻE JESTEM PZREWRAZLIWIONY!
- A OGÓLNIE NIEZLE CHODZI NA GAZIE, ACZKOLWIEK DUŻO PALI! GAZ Z kompem!!!


JEDNYM SŁOWEM PRAWIE WOGOLE NIE CHODZI NA BENZYNIE!
cZY MACIe MOŻE JAKIEŚ POMYSŁY? JAK SIE DO TEGO ZABRAC?
cO SPRAWDZIC I jAK?
...A MOZE KTOS POLECI JAKIS DOBRY I NIEDROGI WARSZTAT, KTÓRY BY MOGŁ TO ZDJAGNOZOWAĆ???

Z GÓRY DZIĘKUJĘ!
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |1 Paź 2004|, 2004 15:42   

Mam dokladnie takie same objawy. Ten smrodek to chyba z tego, ze zla mieszanka ma o wiele wyzsza temperature i (przynajmiej u mnie) za mocno rozgzewa sie katalizator. Zczytalem kody i pokazalo ze uszkodzone sa obie "... sondy lambda, za uboga mieszanka". Tak to dziwnie jest opisane. Wlasnie jada do mnie dwie uzywki, zmienie i... mam nadzieje ze to bedzie to! Jak sobie z tym poradze, dam znac. Jak ty zreperujesz pierwszy napisz na forum. U mnie tez na gazie jest OK.
 
 
DŁUGI
[Usunięty]

Wysłany: |1 Paź 2004|, 2004 18:32   

A ile wam pali? Jak 1litr na kilometr to sprawdźcie sobie regulator ciśnienia paliwa. U mnie jest walnięty i jak jeździłem na benzynie to mi tyle palił. Paliwa ubywa nawet podczas jazdy na gazie, ale nie dużo. No ale ja mam staruszka z 1987 roku.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |2 Paź 2004|, 2004 03:05   

sprawdzic TPS (czujnik połozenia przepustnicy) przepływomierz ( jeśli jest w danym silnuiku ) sondy lambda i to napoczątek
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
CORS
[Usunięty]

Wysłany: |2 Paź 2004|, 2004 07:03   

Mój stary (1990 2,0 KAT DOHC) przejechał na gazie(instalacja Holender) 580 000 km (kapitalny po 250 000 km u poprzedniego właściciela) i problem pojawił się tylko jeden. Parownik "zaszpachlował" się błotem z gazu po 500 000 km i nie chciał jechać na gazie. Umyłem parownik, zamontowałem nową membranę i jeździ jak burza u nowego własciciela sąsiada. Regulator wolnych obrotów padł więc go odłączyłem i bez problemów jexdził dalej. Spalanie gazu 11,2l/100 km na trasie przy jeździe średnio dynamicznej i na prostej i pustej do 180 km/h. przy jeździe płynnej do 120 km/h 10,4 l/100 km. Żal , że go puściłem bo serce miał super. Teraz mam krokodyla 2 DOHC 98 sedan i ma nową instalację. Kompletny na gwarancji i dramat. AUTO EXperta z Redy zapytałem czy zamontowali (poprzedniemu właścicielowi)odpowiednia instalację -po wielu wykrętach "fachowiec" przyznał się ,że NIE!!!!!!!! Walczę o zwrot kasiorki a jak nie zabiorą tego gówna załatwię ich na cacy.
 
 
tomas
[Usunięty]

Wysłany: |2 Paź 2004|, 2004 14:28   

ja mialem poprzednie scorpio V6 na gazie i te same prolemy mialem teraz mam 2.0DoHC na benzynie i tak zostani,szkoda mi nerwow na gaz,auto jest przystosowane do jazdy na benzynie i tyle.Boże jak przypomne sobie te problemy z szapaniem,problemem z uuchomieniam ,beznadzieja,teraz mi w trasie pali 6,5 przy spokojnej jezdzie do 120km/h i jestem zadowolony.
Pozdrawiam
 
 
qantan
[Usunięty]

Wysłany: |2 Paź 2004|, 2004 19:15   

a ja brykam tanio na lpg i nie narzekam :D
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 14:44   

DŁUGI napisał/a:
A ile wam pali? Jak 1litr na kilometr to sprawdźcie sobie regulator ciśnienia paliwa. U mnie jest walnięty i jak jeździłem na benzynie to mi tyle palił. Paliwa ubywa nawet podczas jazdy na gazie, ale nie dużo. No ale ja mam staruszka z 1987 roku.


Wiesz, ze u mnie to może być to!? Walczyłem ostatnio z pompą bo nie chciał mi zapalić, a okazało sie, ze pompka OK! pewnego razu pompka nie mogła nabic cisnienia więc byc może spieprzało przez ten zawór! no i spalanie benzynki wydaje mii się duze!
Jak sprawdzić ten regulator!

i druga sprawa odnośnie sond lambda! jak sprawdzić sondę? do którego kabelka sie podłączyć i jaki napięcie powinna podawac???
zczytałem kody i wyskoczyło mi bogata na jednej sondzie! zmierzyłem napięcie i było na benzynce około 0,02V i skakało do 0,12V, a na gazie książkowo 0,8-1,2V- co to może być???
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 16:03   

Identyczne objawy mialem przy tym silniku kiedys. Nawet pod lekka gorke na 1 nie wjechal. Trzeba o uzywanych wtryskach pomyslec, caly komplet. Kup aby z silnika tylko jezdzonego na benzynce.
 
 
DŁUGI
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 19:43   

Trzeba zdjąć wężyk z tego regulatora i jak będzie się lało paliwo to niedobrze. Zresztą lepiej niech jakiś mechanik ci pomoże, bo ja to raczej się nie znam. Wiem że u mnie jest popsuty bo widziałem. Chcieli już wymieniać wtryski, bo niby miały lać benzynę zamiast ją wtryskiwać, ale kazało się , że dają ładną mgiełkę.
Jeżdżę na gazie także regulator jak był popsuty tak jest, ale na benzynie chodzi tragicznie.
A i kolektor ssący jak wtedy zdjeliśmy to wylała się z niego benzyna.
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 20:46   

Mgielka o niczym nie znaczy. Sam wtryski sprawdzalem i byla normalna stozkowata mgielka i nie laly. Mimo wszystko zawodzily. Wymienilem na drugi komplet uzywek z Niemiec i auto szlo znow normalnie.
 
 
jędrek4994
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 21:29   

Moim skromnym zdaniem to jest wyłacznie wina przepływomierzy, albo jednego z nich. w moim były takie same objawy, byle jaki fachowiec każe ci wymienić pompę, filtry, świece, wtryski itp. a gość który jeździ skorupką od 1986r kupioną w salonie w niemczech mówi mi weż chłopie wymień te dwa pudełka i będzie cacy. powodzenia.
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 21:33   

U mnie nie bylo przeplywomierzy
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |5 Paź 2004|, 2004 08:26   

u mnie również nie ma przepływomierzy! Muszę sprawdzić ten regulator cisnienia!
Bo jak na listwie wcisnąłem ten wentylek to ledwo sikało paliwa!
Macie jeszcze pomysł jak to sprawdzić ten regulator
!?
 
 
kJoFoL
[Usunięty]

Wysłany: |5 Paź 2004|, 2004 11:24   

Tez mam problem z silnikiem a nie mam instalacji gazowej.
Kilka dni temu silnik zaczal mi podupadac, tzn pracowal rowno i co jakis czas spadaly mu obroty tak jakby nie palil na wszystkie gary.
Ale wczoraj wieczorem to przeszedl samego siebie. Doszedlem do wniosku zeby zresetowac komputer, czasami duzo problemow to rozwiazuje.
Po resecie, silnik chodzi jakby mial qrwa czkawke, a na dodatek jak wlaczylem swiatla to efekt byl taki jakby pobieraly one tyle mocy ze nie starczy na iskre i silnik mi tak zwolnil ze az prawie zgasl. Co jest grane. Silnik chodzi nierowno i jakby sie dusil.
Skorza, rozwiazales swoj problem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group