$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - chlupanie pod deską
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
chlupanie pod deską
Autor Wiadomość
igloo
[Usunięty]

Wysłany: |30 Wrz 2004|, 2004 14:18   chlupanie pod deską

Witam !
Proszę o diagnozę objawy są następujące przy odpalaniu słyszę chlupanie wody bądź jakiegoś innego płynu pod deską rozdzielczą a w czasie jazdy na gazie i na benzynie przy przyspieszaniu momentami dławi mi się silnik co to może być ?
Z góry dzięki za wszelkie głosy i pozdrawiam
IGLOO 2.0 dohc combi 92r.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |30 Wrz 2004|, 2004 16:16   

A płynu chłodniczego Ci nie ubywa ?? jak odpalisz to chmura białego dymu za autem ?? odpal auto i odkręć korek zbiornika wyrównawczego płynu chłodniczego - jeżeli tam bulgota lub masz takie objawy jak podałem na początku - to masz walniętą uszczelke pod głowicą niestety.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
igloo
[Usunięty]

Wysłany: |30 Wrz 2004|, 2004 16:43   

Cholera ! brałem to pod uwagę !
zna ktoś może orientacyjny koszt wymiany ?
I czy dużo przy tym roboty ?
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |30 Wrz 2004|, 2004 16:48   

No roboty trochę jest - bo zazwyczaj głowicę planować trzeba a tego raczej sam nie zrobisz. No i oczywiście koszt nowej uszczelki. Ale cen nie znam. Klucz dynamometryczny konieczni epotrzebny i o ile pamiętam to komplet szpilek nowych - bo zdaje się że sttarych się drugi raz nie zakłada bo potem szybko pękają.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
igloo
[Usunięty]

Wysłany: |30 Wrz 2004|, 2004 17:03   

wielkie dzięki ! uszczelka 90pln ciekawe ile szpilki i planowanie głowicy kosztuje może ktoś robił i wie ?
 
 
SirTrojan 



Auto: Infiniti FX35 '06 AWD 290 KM :)
Dołączył: 18 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |1 Paź 2004|, 2004 00:28   

zabawne ale chlupanie od deską miałem jak zapchały mi się szczeliny do odprowadzania wody( liściami i patyczkami). Wyczyściłem i nie chlupało- może nie związane z gazem lub zapalaniem ale - chlupało... :D
 
 
szamcio
[Usunięty]

Wysłany: |1 Paź 2004|, 2004 10:17   niekoniecznie głowica

Kiedyś przerabiałem cos takiego - podobne odgłosy dochodziły. Diagnozy były różne - od uszczelki pod głowicą, przez termostat,nagrzewnicę i inne. Efekt - mimo użytkownia auta przez kilka lat, zrobienia koło 100kkm, nic się nie działo. Nie przegrzewał się, płynu nie ubywało, moc miał, chodził równo, nic nie śmierdziało w środku. Dziwne, ale nadal nie wiem co to było. A jeżeli chodzi o samą głowicę, to ze wszystkim w zależnosci od regionu polski, zapłacisz do 600-700 zł.
W niektórych zakładach mają ciśnieniomierz do sprawdzania przedmuchów uszczelki. Bo po odkręceniu korka w zbiorniczku zawsze będzie rósł poziom płynu. W naszych scorupkach w układzie chłodzenia zawsze jest nadciśnienie - podwyższa to temperaturę wrzenia cieczy
Szamcio
2,0bordowe kombi93
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |1 Paź 2004|, 2004 13:00   

Racja Szamcio - płyn będzie rósł ale nie może w nim być pęcherzy powietrza i nie może bulgotać - o tym mówiłem.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
igloo
[Usunięty]

Wysłany: |1 Paź 2004|, 2004 16:01   

A w jaki sposób odetkać te szczeliny do odprowadzania wody i gdzie one są ? To chlupanie to może to samo ale z płynem też mam czary pewnie to uszczelka ale jeszcze sprawdzę czy nie ma nigdzie wycieku !
 
 
szamcio
[Usunięty]

Wysłany: |1 Paź 2004|, 2004 16:10   na podszybiu i przegrodzie silnika

Ale to nie będzie to!!! Szczeliny warto udrożnić, żeby nie gniła blacha i nie zamakały skrzynki bezpieczników. Masz dwa wąskie otwory w rogu podszybia i przegrody silnika - tak jakby niedokładnie dopasowany kawałek plastiku w rogu - tam zbiraja się liście i stoi woda. I potem jak właczysz światła to chodzą wycieraczki. Albo na odwrót. Kolejne otwory w części środkowej, po obu stronach dmuchawy - rodzaj wyprofilownia osłony z tworzywa sztucznego - górnej części przegrody.
szamcio
 
 
SirTrojan 



Auto: Infiniti FX35 '06 AWD 290 KM :)
Dołączył: 18 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |5 Paź 2004|, 2004 19:53   

Prosta sprawa jak nie możesz znaleźć to weź szlauch i wlej na kratkę ( przy wycieraczkach) podnieś maskę i zobacz gdzie wypływa powinna spływać po nadkolach wewnątrz komory silnika. Ja ze szwagrem zdjęliśmy kratkę dobieraliśmy się głębiej , wyjęliśmy akumulator ale to po 4 piwach na działce ubaw po pachy i tylko po to aby znależć małe otworki zabezpieczone gumową kurtynką do których w prosty sposób można był dostać się od strony silnika włóżyć śrubokęt i wyjąć kilka patyczków wypłukać wodą przegniłe listki. :wink:
pozdrowienia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group