$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Szukam porad
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam porad
Autor Wiadomość
Luke
[Usunięty]

Wysłany: |13 Lut 2006|, 2006 20:12   Szukam porad

Chcialbym się głównie zapytać czy warto kupić z tym silnikiem, bo slyszalem, że te nowe są awaryjne i od którego roku montowali silniki czterogłowicowe od alfy.
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |13 Lut 2006|, 2006 20:47   

silniczki włoskiej produkcij vm montowano w scorpiaczkach od lutego albo od września ,,pewności nie mam,, 93 nie są to silniki od żadnej alfy ale między innymi alfa romeo 164 miał ten motorek jak zresztą chrysler vojager jeep cheroki , land rover , opel frontiera . rover 850 , czy w końcu nasz lublin 3 . jeśli chodzi o vm motor to bez wątpienia ma wiele wad ,, ale kto ich nie ma ,, i trzeba na niego uważać ,, wymiana oleju temperatura itd.... bez wątpienia jest to silnik nowszej genetacij niż jego francuski poprzednik montowany do lutego 93 albo do września pewności nie mam jeśli chodzi o serwis czyli filtry olej itd ceny normalne a nawet mniejsze niż w vw passat ,,a pamiętać należy że to największy z fordów a nie jakiś tam passat .,, jesli chodzi o wtryski i swiece żarowe to ceny śmieszne generalnie jest to silnik dobry ,,inaczej nie kładli by go przez tyle lat 1993 2000 do tylu marek ,, ale trzeba o niego dbać jest piekielnie mocny 115 i 125 kucyków...i szybki ale czy warto go kupić ? odpowiedż zostawiam tobie , jesli chodzi o starsze motorki przed 93 to niewiele o nich wiem ale kilku kumpli na tym forum ma te maszyny więc napewno coś napiszą pozdrawiam.......
 
 
dajmispokoj
[Usunięty]

Wysłany: |14 Lut 2006|, 2006 00:25   

ze swojej strony moge dodac ze jestem bardzo zadowolony z uzytkowania tego autka, spalanie jest de facto ksiazkowe. Trwaly silnik co jest jego duuuza zaleta!! jesli chodzi o przyspieszenie itp nie jest to marzenie , ale do normalnej jazdy sie w zupelnosci nadaje, od 110 do 140 -150 chodzi az milo :D . serwis autka rowniez smiesznie tani
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |14 Lut 2006|, 2006 00:50   

pytanie po co diesel?? na trasie dohc spali mniej. tanszego paliwa nie pisze o gazie bo to przerobka ;) o wadach i zaletach nie bede pisal bo kazdy ma swoje kryteria (ale madre stwierdzenie :D ) a tak powaznie to diesel tak jak:

-ciaga sie jakies przyczepy itp
- ma sie dojscie do tanszego paliwka ( to glowna zaleta)
- ktos musi miec ten dzwiek pod maska bo jest bardziej meski (kiedys z takim pracowalem i tak mial)

innych powodow dla kupna diesla nie widze. dohc tez nakreci przebiegi kolo 400 czy 500 tys km jezeli jest dobrze uzytkowany podobnie jak diesel.
pozdrawiam
maciek
ps. ten wywod dotyczy tylko aktualnych cen paliw. a ze dohc potrafi spalic 14litrow pb na krotkich "trasach"?? diesle podobno krotkich "tras" nie nawidza
Ostatnio zmieniony przez mmmk |14 Lut 2006|, 2006 00:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pinio
[Usunięty]

Wysłany: |14 Lut 2006|, 2006 02:38   

to sie wypowiem,mam uzywam,jestem zadowolony przebieg 263tys.przy duzych mrozach pali mi spoko chodz pracuje twardo puki sie nie nagrzeje.oleju nie bieze,jestem zadowolony,nastepny tez pewnie bendzie diselek.
 
 
Luke
[Usunięty]

Wysłany: |14 Lut 2006|, 2006 14:33   Dzięki !!!

Dobra dzięki za odpowiedzi.
Mam jeszcze dwa pytanka?
Po pierwsze jak jest przenoszony napęd z walu korbowego na wałek rozrządu bo słyszałem że to silnik OHV, a po drugie czy nie będzie większych komplikacji jak będe chcial założyć intercooler do zwyklego TD.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group