$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Ile pali?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile pali?
Autor Wiadomość
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |28 Wrz 2004|, 2004 09:11   Ile pali?

Ile pali scorpio 2.3 dohc w automacie. Interesuje mnie głównie jazda miejska i mieszana.
Dzięki za odpowiedzi.
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |28 Wrz 2004|, 2004 09:42   

Wg Forda: limuzyna w zależności od rozmiaru opon - miasto 14.4-14.8 / trasa 8.1-8.4 / mieszany 10.5-10.6, kombi odpowiednio 0,2 l więcej.

Nie zwracam na to zbytnio uwagi, bo uważam, że auto pali tyle, ile musi, ale dzisiaj spojrzałam: mój pali w mieście ok. 13, a nogę mam ciężką i koła 17/225. Baaardzo dużo zależy od stylu jazdy. Na trasie można zejść nawet do 6.5-7, więc 10.5 podane przez Forda w mieszanym wydaje mi się realne.

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |28 Wrz 2004|, 2004 10:43   

Anetko - czy ty tż masz automata? Jak tym sie jeździ, jakie sa wady i jakie zalety tego autka?
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |28 Wrz 2004|, 2004 16:12   

A ja mam pytanie ile powinien palić 2.0 DOHC na automacie, ale chodzi o gaz ???
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |28 Wrz 2004|, 2004 22:18   

Tak, mam automat.

Zalety? Wszystko, co mi dobrego przychodzi do głowy ;) Wady? Zero oprócz p...ch złodziei, którzy zakosili mi 4 razy (chyba, bo już nie pamiętam) halogeny i kierunki, lusterka i kołpaczki z alusów. No i może skrzypienie skóry czasami trochę denerwuje ;)

A poważnie, auto praktycznie bezawaryjne. Poprzedni właściciel niezbyt o niego dbał, więc miał kilka bolączek typowo scorpionowych (uleczalnych na szczęście) typu zamoknięta skrzynka bepieczników itp. Reszta to tylko wymiana zużywających się kawałków i tego, co mi inni uszkodzą. W miarę przyzwoite osiągi, skrzynia dobrze współpracuje z silnikiem, spalanie (moim zdaniem) przyzwoite jak na gabaryty i wagę auta. Ja jestem z niego bardzo zadowolona, mimo, że koników pod maską niestety niezbyt wiele.

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |29 Wrz 2004|, 2004 14:55   

Dzięki Anetko, właśnie sie namierzam na takie cudeńko, muszę tylko sprzedać swojego kochasia.
 
 
marcin_wlkp
[Usunięty]

Wysłany: |29 Wrz 2004|, 2004 16:40   

ja mam 2,0 dohc a ASB i tak w cyklu mieszanym (z przewagą miejskiego) pali 13,5 gazu.
Chyba norma.
Co do ASB tez nie narzekam chodzi bez zarzutów. Noge mam bardzo delikatną.
 
 
CORS
[Usunięty]

Wysłany: |2 Paź 2004|, 2004 07:25   

Zmieniłem nie dawno (1990 sedan 2,0 dohc 580 000 km na gazie) na wieloryba98 sedan też 2,0 dohc i z gównianą instalacją zuzywa 10,4 l na trasie 12 w mieście. Nóżka u mnie ci niestety delikatniuśka. To technika jazdy i 2 l w plecy. Moja rada po kazdym rozpędzeniu do ustalonej prędkości odpuścić gaz na 2-3 sek. i bardzo delitatnie, powoli i płynnie deptać do ustalonej prędkości, którą wóz ma jechać. Robię to 10 lat i spalanie w mieście jest nieduże a na trasie 10,4. :D
 
 
ssobie
[Usunięty]

Wysłany: |2 Paź 2004|, 2004 13:29   

a odbiegając nieco od tematu gdzie kupowałaś kierunki i halogeny. Bo ja mam właśnie taki sam problem. TZN. kierunki juz mam ale za głupie oprawki do nich zabuliłem pięć dych. Wielorybka mam od niedawna i nie wiem czy się przyzwyczaić do wyskokich cen i trudności w zdobyciu czegokolwiek czy po prostu w złym miejscu kupuję. :cry:


Pozdrawiam
Sławek Sobiegraj
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |3 Paź 2004|, 2004 01:14   

Ostatnio kupiłam tylko kierunki bez halogenów tzn. zwykłe od uboższej ;) wersji, żeby sprawdzić czy nadal będą ginęły. Dałam za nie 120 zł. Generalnie zaopatruję się w Euro-Fordzie, czasami w Auto-Watinie, zależy co kupuję. Jak na razie najdłużej czekałam na zderzak ok. 2 tygodni, używkę oczywiście. Z resztą części nie miałam problemu.

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 13:18   

Hej, Cors. Ta bryka na zdjeciu nie wyglada na wieloryba '98. Wieloryb '98 ma calkiem zmodyfikowany przod i wyglada inaczej.
 
 
DZIURA
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 19:18   

A ja nie moge dojsc do ładu z moim 2.4 V6 w automacie
Autko na gazie pali strasznie miasto 20-22litry/100km
trasa 15-16litrów/100km
Instalacje mam drugi tydzień ale nie moge z nia dojsc do ładu a monter ciągle twierdzi ze to wina autka ( to kable , to świece ) wszystko wymienilem i dalej to samo.
A na benzynce autko chodzi elegancko miasto 14l/100km , trasa 10-12l/100km
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group