$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Sonda lambda
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sonda lambda
Autor Wiadomość
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |4 Paź 2004|, 2004 15:19   

Panowie, jak sprawdzić sondę! TZN SPRAWDZAŁEM , TYLKO NIE WIEM CZY DOBRZE!
PODPIĄŁEM SIĘ Z PLUSEM DO CZARNEGO PRZEWODU- I TERAZ CIEKAWE!
NA BENZYNCE OKOŁO 0,02V I OSCYLUJE NIEMRAWO DO 0,12V,
A NA GZAIE PIEKNIE 0,8-1,2V,
NA DRUGIEJ SONDZIE NA BENZYNCE PRACUJE TAK DO OKOŁO 1,3V,
DOBRZE ZMIERZYŁEM!? O CO CHODZI Z TĄ PIERWSZĄ SONDĄ??? DODAM ,ZE WYMIENILI MI JĄ GAZIARZE-I JEST TO SONDA UNIWERSALNA?
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |7 Paź 2004|, 2004 11:36   

marcin, jak Twoje sondy!??? Jak je zdjagnozowałeś, że są złe? jaki to jest koszt?
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |7 Paź 2004|, 2004 19:14   

".....Kabel czarny: sygnal do modulu sterujacego
kabel bialy: zasilanie podgrzewania sondy
szary: masa..."
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |7 Paź 2004|, 2004 22:27   

Jutro przyjada do minie dwie nowe boscha uniwersalne ale na 4 kabelki. Bo do tych uzywanych cos nie mialem szczescia. Albo juz nieaktualne, albo gosc obiecal ze przysle i... cisza! Kupilem na Allegro po 89 zl za sztuke. W sobote bede walczyl, napisze jaki efekt. A diagnoza byla wynikiem zczytania kodow bledow. Wyszlo ze obie sa uszkodzone (jesli dobrze odczytalem ;) 0
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |8 Paź 2004|, 2004 08:24   

...a jakie miałęś kody błędów!
U mnie od kiedy pamętam to kod 41 lub 42 wyskakiwał prawie zawsze! Ale sonda ta była wymieniana, dlatego chciałbym to zdjagnozować w inny sposób!

Czy sygnał napięciowy (ktory powinien oscylowac 0.2-0.8V) odczytujemy z czarnego przewodu???
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |8 Paź 2004|, 2004 19:32   

41 i 91. No i jeszcze 12 ale jak mi sie wydaje to normalne, bo ten reg. wolnych obrotow jest na gazie odcinany, i komputer musi widziec go jako uszkodzony. Jutro zmienie obie sondy i dam znac jaki jest tego efekt.
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |9 Paź 2004|, 2004 22:23   

Niestety, zmiana sond nie dala zadnego rezultatu. Nadalnie ma mocy i bardzo nierowno pracuje na benzynie, na gazie dobrze. Prosze was bardzo o sugestje co, i jak sprawdzac dalej. Przypominam: 2.9 v6 12v, 92 rok ASB.
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |11 Paź 2004|, 2004 09:27   

MarcinK napisał/a:
Niestety, zmiana sond nie dala zadnego rezultatu. Nadalnie ma mocy i bardzo nierowno pracuje na benzynie, na gazie dobrze. Prosze was bardzo o sugestje co, i jak sprawdzac dalej. Przypominam: 2.9 v6 12v, 92 rok ASB.


No to widzę,że mamy ten sam problem!? U mnie tez na gazie ok, a benzyna-lipa!
nie masz czasem wrażenia, ze bardzo duzo spala tej benzyny???

Na angielskiej stroni wyczytałm, ze przyczyną może być uszkodzony regulator ciśnienia paliwa na listwie wtryskiwaczy!?może być albo za duze, albo za małe cisnienie-!

Zmierz ciśnienie na pompie!

Ja zmierzyłem ,ae nie wiem jeszcze ile powinno być??? z pomiarów na zapłonie około 3 bar, na wolnych obrotach okolo2,5 a zwiekszając obroty do 2,7bara!
nie wiem czy to dobrze? może ktoś wie?

...a i jeszcze jedno na ang. stronie piszą, ze powinno byc 2 bary na pracującym silniku-ale opis jest do innego modelu?!?
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |11 Paź 2004|, 2004 15:03   

cisnienie powinno byc tak jak napisałem wyżej!
trzeba jeszcze podobno sprawdzić wydajność pompy powinno byc nie mniej niz 750cm3-na 30 sek!

Nastepnie jezeli jest ok! to trzeba sprawdzic MAP-czujnik podcisnieina w kolektorze ssacym- ale jak to zrobić!???

...a jak nie to przeczyscic wtryski!

ktoś mi sugerował, zeby wlac trochę benzyny ekstrakcyjnej!??? ale chyba lepiej jakis preparat np STP
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |11 Paź 2004|, 2004 17:32   

do Marcina K,
sprawdzałeś moze wtryskiwacze! Bo objawy mamy bardzo podobne~!
ja juz sprawdziłem chyba wszytko~!

jezeli wtryskiwacze zle działają to podobno sondy moze wykazywać!!!
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |11 Paź 2004|, 2004 19:01   

Nie sprawdzalem, bo nie mam jak sprawdzic! Jeszcze chce zmienic czujnik polozenia przepustnicy, bo tez wykazalo jego blad, ale myslalem do tej pory ze to na pewno te sondy.
Jak bede cos wiedzial to Ci dam znac. Ty tez zdawaj relacje, moze bedziesz pierwszy wiedzial o co chodzi?!?! Zycze szczescia.
 
 
Mikrob
[Usunięty]

Wysłany: |12 Paź 2004|, 2004 12:44   jw.

Mam Skorpio91r. do niego pasuje sonda od Poloneza z systemem wtryskowym Boscha
Musisz przerobic tylko wtyczkę.Sonda ta jest 4 przewodowa. Na giełdzie mozna kupic używaną za 30zł.
Ja zrobilem jeszcze inaczej zostawilem sonde stara a jak zakladalem gaz podlaczylem go pod sade nowa dwukabelkowa i na gazie jezdzi mi bez zarzutow.
 
 
Jacek EL
[Usunięty]

Wysłany: |12 Paź 2004|, 2004 15:06   

A jakie sa lambdy w cossim wielorybniku ( napiecie, ilość kabli...???
 
 
skorza
[Usunięty]

Wysłany: |19 Paź 2004|, 2004 16:42   

MarcinK napisał/a:
Nie sprawdzalem, bo nie mam jak sprawdzic! Jeszcze chce zmienic czujnik polozenia przepustnicy, bo tez wykazalo jego blad, ale myslalem do tej pory ze to na pewno te sondy.
Jak bede cos wiedzial to Ci dam znac. Ty tez zdawaj relacje, moze bedziesz pierwszy wiedzial o co chodzi?!?! Zycze szczescia.

wITAJ ZMIENIŁES JUZ CZUJNIK POŁOZENIA PRZEPUSTNICY!???
u MNIE CHYBA map NAWALa I DLATEGO SONDY WYRZUCA!
nIE MASZ CZASEM PORZYCZYC SPRAWNEGO MAPA?
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |25 Paź 2004|, 2004 21:31   

Niestety nic nie ruszylem, bo brak mi czasu i czesci. Dlaczego sadzisz ze u Ciebie to moze byc MAP? Wykazalo Ci jego blad?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group