$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Komputer pokladowy - czy da sie zainstalowac
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Komputer pokladowy - czy da sie zainstalowac
Autor Wiadomość
piotr_r
[Usunięty]

  Wysłany: |24 Wrz 2004|, 2004 20:53   Komputer pokladowy - czy da sie zainstalowac

Witam
mam scorpio 2.4 GL '89. czy mozna w nim zamontowac komputer pokladowy z wersji GHIA. Znalazlem schemacik podlaczenia i wynika z niego ze potrzebne sa inf. z predkosciomierza, wskanika pozomu paliwa i czujnika przeplywu paliwa. dwie pierwsze rzeczy da sie wyciagnac z deski rozdzielczej ale czy trzeci czujnik jest w tej wersji scorpio i czy da sie do niego latwo podpiac.

pozdrawiam

Piotr
 
 
Martin Vícha
[Usunięty]

Wysłany: |24 Wrz 2004|, 2004 21:44   

Witam
scorpio 2.4i GL niema czujnika przeplywu paliwa...to jest podlaczenie na pin.34. EEC lub na pin.17 EEC ,jest to wedlug typa EEC...
 
 
piotr_r
[Usunięty]

Wysłany: |30 Wrz 2004|, 2004 21:13   

witam
podlaczylem wszystko do komputerka pokladowego i pokazuje mi dosc ciekawe wartosci. zuzycie chwilowe i srednie podaje 99 litrow. zbirnik jest w 1/4 pelny a komputer podaje iz mozna jeszcze przejechac ok 650 km (?????). wszystko przy pracujacym silniku. zarowno przy podlaczeniu do pinu 17 jak i 34.

pozdrawiam
Piotr
 
 
Piof
[Usunięty]

Wysłany: |1 Paź 2004|, 2004 08:26   

o ile nie jedziesz to chwilowe ma być 99 -a średnie w momęcie kasowania też zaczyna liczyć od 99 - już to przerabialismy poszukaj w postach, ale jeżeli cały czas masz 99 to mi wygląda na brak sygnału z licznika - a co do ilości kilometrów to nie wiem - może twój komp musi sobie tochę pojeździć i wszystko się unormuje - poczytaj mojego posta co się działo po podpięciu - tylko że ja miałem podpięcie oryginalne do instalacji
 
 
piotr_r
[Usunięty]

Wysłany: |1 Paź 2004|, 2004 22:03   

pojezdzilem toche i rzeczywiscie jak sie stoi to pokazuje 99. Ale komp jeszcze nie jest ok. po zrobieniu okolo 60 km w miescie pokazal mi ze spalil ... 25l. do tego spalanie chwilowe osiga w szczycie wartosc 99 a srednie wyszlo mi 49 l/100km. z reakcji na wciskanie pedalu gazu wynika iz komp odbiera sygnaly (jak puszce gaz to spalanie chwilowe spada, czasami nawet do warosci 8l/100km). kompa podpielem wg schematow znalezionych w sieci. wejscie czujnika przeplywu na pin 34 EEC IV, wejscie czujnika predkosci na pin 5 czerwonego zlacza od wskaznikow (jest zwarte z pinem 3 EEC a do wskaznikow bylo blizej niz do EEC). natomiast czujnik poziomu paliwa do pinu 2 czerwonego zlacza. nie jestem pewien tego ostatniego bo widzilem rozne wersje, w jednej nawet ktos ciagnol kabel do samego baku i sie gdzies tam podpinal ale gdzie to juz nie napisal. chociaz podczas jazdy komp "jakby sie uczyl" bo po przejechaniu tych 60km z wartosci 999 spadlo na 200 i spada nawet gdy silnik nie pracuje a stacyjka jest wlaczona. jedyne co mi przychodzi do glowy to to iz styki sa do bani bo zrobilem prowizorke do testow "na wcisk" we wtyczkach obok kabli ktore tam normalnie sa podpiete. jutro to wszystko porzadnie polutuje i zobacze. ale jak to nie pomoze to juz nie wim co.
Jeszcze jedno wg tekstu na czeskiej stronie mozna orzetestowac ten komp wciskajac na 5s przycisk do zmiany funkcji i jest tam punkt mowiacy o typie silnika. wg tekstu dla EFI ma byc wartosc 255 a ja mam 0 co oznacz typ MFI (cokolwiek to znaczy). moze w tym tkwi problem.

pozdrawiam
Piotr
 
 
HaK
[Usunięty]

Wysłany: |1 Paź 2004|, 2004 22:14   

CZesc a mozna tak se kompy podlanczac i odlanczac ? np. w mojej scorupie 95/96 jest taki komp co pokazuje tylko przejechane kilosy i ten taki resetujacy sie stan kilosow.
a wiec ? i czy te kompy musza byc od danego rocznika czy mozna np. jakies starsze wytrzasnac ?
 
 
piotr_r
[Usunięty]

Wysłany: |2 Paź 2004|, 2004 20:21   

Witam

nie wiem czy mozna zamieniac miedzy rocznikami. sa dwie wersje kompa. wiem tylko ze do 92 roku robili, taki jak ten ktory teraz podlaczam.

ogolnie komputer juz prawie dziala. sa informacji eo spalaniu chwilowym, srednim i ilosci spalonej benzyny. moim bledem bylo podpiecie drugiej masy kompa - pin 8 powinna wisiec w powietrzu :?: - zostal jeszcze problem czujnika poziomu paliwa bo okazalo sie iz oczywiste podpiecie do odp pinu wskaznika poziomu paliwa nie jest prawidlowe. wiem ze potzrebny jest czujnik poziomu paliwa z dwoma niezaleznymi wyjsciami (ma dwa potencjometry w srodku). tak wynika ze schematu. jutro bede zdejmowal bak zeby zobaczyc cy mam cos takiego czy moze zwykly z pojedynczym wyjsciem.

przy okazji zwrocilem uwage na fakt iz pomomo bardzo niskiego poziomu paliwa nie zapala sie kontrolka. o ile dobrze pamietam to tylko raz kiedys na chwile sie zapalila a normalnie nie pali sie nawet jak wskazowka jest na rezerwie. moze ktoz wie jak to dziala i z jakich danych korzysta bo na schematach, ktore mam nie ma obwodu kontrolki paliwa.

Jak skoncze moje boje to dla chetnych bede mogl przygotowac opis jak podlaczyc kompa od zuzycia paliwa do wersji scorpio GL - pierwsza wersja.

pozdrowienia
Piotr
 
 
Ujek
[Usunięty]

Wysłany: |2 Mar 2005|, 2005 18:15   

ok spoko jakbys mogl to napsiz jakis poradnik krok po kroku jak wmontowac do GLki kompa
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |9 Mar 2005|, 2005 19:15   

Widze, ze temat ostatnio popularny ...

Napiszcie prosze czy do mojego autka mozna podpiac oryginalnego kompa i ewentualnie po czym to poznac, gdzie szukac ...>?

Z gory dzieki - moze sam sobie sprawie.

Poza ty, czy da sie zastosowac komputer od przejsciowki do 91'?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group