$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Co o tym sadzicie??
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co o tym sadzicie??
Autor Wiadomość
superfish
[Usunięty]

  Wysłany: |2 Maj 2004|, 2004 23:44   Co o tym sadzicie??

Witam serdecznie!!

Z tego co wiem w Scorpio produkowanym do '94 (stara kasta)były montowane 2 rodzaje skrzyń biegów:automat - A4LD i manualna - MT75(przed nią byla jeszcze inna manualna,ktorej nazwy juz nie pamietam :wink: )Chodzi mi o to,ze mam mozliwosc kupienia Scorupy na czesci.To auto,ktore mam to automat 2.0 DOHC,natomiast to do kupienia to 2.9 z 5 biegowa skrzynia.Chcialem wymienic skrzynie z automata na manual,ale zastanawiam sie czy mozna w tym przypadku..Tzn.czy skrzynia biegow musi byc od tej samej pojemnosci,czy nie? :) Przeciez w koncu montowali tylko po jednym typie(MT75 i A4LD) i nie powinno byc problemow,z tym,ze dochodza inne sprawy takie jak dyfer czy komputer.Bedzie to wszystko,ze soba jakos wspolgrac??Jak myslicie??Dodam,ze poza skrzynia w tym 2.9 sa te wszystkie elektryczne bzdurki :) ktorych niestety brak w moim 2.0 :cry: i chcialem to sobie rowniez powymieniac.

Pozdrawiam!!
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |2 Maj 2004|, 2004 23:58   

Dokladnie. Skrzynie byly tylko w 1 rodzaju. Ja mam z 2.9 sciagnieta skrzynie i w 2.0 wmontowana. 0 problemu.
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |3 Maj 2004|, 2004 00:18   

Do 88` byly montowane jeszcze skrzynki typu N.
 
 
 
superfish
[Usunięty]

Wysłany: |3 Maj 2004|, 2004 11:04   

A nie wiecie jak wyglada sprawa z innymi podzespolami?Tak czy inaczej musze sie upewnic czy skrzynka w tym 2.9 to na pewno MT75. :? Z tego co udalo mi sie dowiedziec to wal napedowy w przypadku automatu jest dluzszy,komputer sterujacy tez inny,a jesli chodzi o dyfer to nie mam pojecia :) W zwiazku z taka wymiana trzeba tez wywazyc kolo zamachowe z walem korbowym i 100 milionow innych ciekawych rzeczy :) Jesli ktos tez juz sie tym zajmowal,a wiem,ze tak :) to prosilbym o ewentualne rady i niespodzianki jakie moga mnie czekac przy wymianie skrzynki z automata na manual :)

Dzieki serdeczne i pozdrawiam!!
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |3 Maj 2004|, 2004 11:19   

Witam
Moj znajomy w swoim Scorpio robil przekladke z automatu na manuala. Niestety mnie przy tym nie bylo ale z opowiadan wiem ze troszke bylo z tym zabawy. :) Dyfer byl nie ruszany to na bank , nie wiem jak to bylo z walem :?: wstawienie automatu to tez troszke zabawy, zamontowanie sprzegla i calego osprzetu, komputera mozna nie wymieniac ale jak sam przyznaje nie chodzi to za dobrze (oczywiscie jezdzic sie da ale automat ma inna mape zaplonu). Koszt takiego przelozenia to w Radomiu jakies 600 zlociszy.
Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group