$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - brak mocy w VM
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
brak mocy w VM
Autor Wiadomość
Sobas
[Usunięty]

Wysłany: |5 Gru 2005|, 2005 17:48   brak mocy w VM

Witam..w moiom wielorybku odczuwam brak mocy.Chodzi o to ,że nei czuje w ogóle turbiny,do 2 tyś z kawałkiem obrotów silnik przyspiesza w miare dobrze,a w momencie jak jak powinna załączyć sie turbina,effekt jest odwrotny,czyli jakby otworzył się z tyłu spadochron.CZy jest to wina turbiny?? DUżo sie tu pisze a jakiejs membrance na pompce paliwa która zwiększa dawke paliwa dla turbo,ale ja u mne nie moge tego znależc.Może jest to inna pompa a może źle szukam. łopatki turbiny się krecą,luzów wyczuwalnych ręką nie ma,ale na rurze z turbiny di intercolera pojawia się olej.
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |5 Gru 2005|, 2005 18:35   

turbo burbo chyba zajechane na amen.. jak wali olejem to najlepiej to nie wyglada.. ale da sie sprawdzic wydajnosc turbiny a nawet ja regnerowac
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |5 Gru 2005|, 2005 19:44   

olejem to tak za bardzo się nie przejmój karzda turbinka trochę go łyka ja ten problem przerabiam od dwóch lat przy inter coolerze róra mokra a co 1300 km dolewam 0.5 l oliwy czy jest +40 czy -20 normy dla tych naszych klekotów to 1 l na 1000 km co do twojego problemu to napisz czy w momencie gdy turbina ma zadziałać nie kopci na czarno przyczyn może być kilka samo branie oleju przez turbine nie znaczy o jej końcówce pozdrawiam
 
 
Sobas
[Usunięty]

Wysłany: |6 Gru 2005|, 2005 09:41   

w momencie gdy powinna zadziałac turbina nie zauważyłem kopcenia z tyłu.
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |6 Gru 2005|, 2005 21:06   

więc może być to problem paliwa które albo jest szajsowate albo coś się przytkało
 
 
KASIA KACZMAREK
[Usunięty]

Wysłany: |7 Gru 2005|, 2005 10:49   

sprawdz dolot powietrza z turbiny do kolektora dolotowego może być nieszczelność na przewodach albo na samym intercoolerze. ja mam pompę wtryskową z membraną ,łatwo to poznać po charakterystycznym grzybie na pompie do którego jest podłączony przewód z kolektora dolotowego (warto też sprawdzić ten przewód).
nowsze modele nie posiadają membrany bo dodatkowa dawka paliwa jest sterowana elektronicznie.
 
 
Sobas
[Usunięty]

Wysłany: |7 Gru 2005|, 2005 14:48   

więc ja mam pewnie tą nowszą pompe gdyz zadnej membrany tan nie ma.A czy może to być wina elektroniki w pompie,tzn,że nie podaje ona własnie większej dawki paliwa wtedy kiedy powinna załączyć się spręzarka??
Jełsi tak to czy można to sprawdzic domowym sposobem,czy jedynie diagnostyka w serwisie??
 
 
KASIA KACZMAREK
[Usunięty]

Wysłany: |8 Gru 2005|, 2005 10:51   

nie mam pojęcia jak to sprawdzić, ale u mnie przy uszkodzonej membranie ciągnoł rowno nie miał tylko kopa gdy przy powyżej 2100 gwałtownie wcisnołem pedał a po zmianie membrany w momencie dociśnięcia przy ok 2000 dostaje niezłego kopa.
proponuje pojechać gdzieś gdzie mogą ci zmierzyć ciśnienie doładowania powinno się wachać w granicach 0.4-0.8bara. dokładnie nie wiem ile jest dla VMa. moja turbina była regenerowana koszt 600 zł 1 rok gwarancji(koszt zależy od stopnia wypracowania)

[ Dodano: 2005-12-08, 11:02 ]
jeszcze dodatkowa sprawa na turbinie są dwa zawory jeden reguluje ciśnienie tzn gdy jest za wysokie otwiera kanałobejściowy w ukł.wydechowym, a drugi zawór tzw. EGR otwiera drogę spalin do kolektora dolotowego, jak coś tu nie gra to para idzie w gwizdek.najlepiej przejechać się do zakładu co regeneruje turbiny oni pwinni to ocenić ,domowymi sposobami raczej trudno będzie coś wyczaić . powodzenia .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group