$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Diesel. Czerwona kontrolka ciśnienia oleju (chyba) - dylemat
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Diesel. Czerwona kontrolka ciśnienia oleju (chyba) - dylemat
Autor Wiadomość
_Mu.
[Usunięty]

  Wysłany: |30 Lis 2005|, 2005 01:27   Diesel. Czerwona kontrolka ciśnienia oleju (chyba) - dylemat

Elo
Ożywiłem Skorko-diesla, który sprawił mi kilka miłych niespodzianek i jedną taką sobie.
Otóż po pół roku stania z podpiętym aku - odpalił od pierwszego kopa, pali na mrozie jak ta lala, jeździ prosto bez trzymanki, prosto hamuje, ręczny łapie jak trzeba, ale... zrobiło mi się niezłe bubu... :cry:
Wóz w sumie stał rok i pół roku temu miał małą przejażdżkę.
No i teraz okazał swoje niezadowolenie.
Pierwsze bubu, które da się przeżyć - to zanik pracy turbiny - co zbytnio mnie nie ucieszyło, ale i nie podłamało, ponieważ poprzednio udało mi się ją "rozruszać" po jakimś czasie jeżdżenia.
Drugie bubu, które ma szanse stać się wielkim "ała" :mrgreen: to świecąca się na czerwono diodko-kontrolka pod zegarami - ta obok świecy żarowej. Na początku pomrygiwała trochę a teraz świeci światłem ciągłbym, na wyższych obrotach nieco słabnie.
No i tu mam do was pytanie - w szczególności do Adama2K :mrgreen:
Jak sądzicie czy użycie ceramizera - chodzi mi o ten, który wyłapuje jony metalu i osadza go z powrotem może coś tu pomóc czy to zbędny wydatek? Pytam, bo ten, który mam na myśli kosztowałby mnie ok 150 PLN, a obróbka silnika trwa w nim łącznie 1800 km. Obawiam się trochę, że do tego czasu szlag może trafić panewki, jeżeli nie dostają w ogóle oleju. Druga sprawa, która mi przychodzi do głowy to to, że zmiana oleju była już dosyć dawno temu robiona i może to zbyt stary olej jest przyczyną wyżej opisanych dolegliwości? Olej jest czarny, no bez przesady, ale ma taki kolor jakby się bagnet zanurzyło w fusach od kawy. Z tego co pamiętam ta kontrolka właśnie ostrzega przed zbyt niskim ciśnieniem oleju na panewkach. Poziom mierzony bagnetem jest ok. Jakbym miał więcej kasy to zaryzykowałbym te 1.5 stówy i sprawdziłbym czy i tu ceramizer pomoże. W dwóch innych silnikach spisał mi się rewelacyjnie ale tam nie było aż takich problemów.
Jakieś pomysły?
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |30 Lis 2005|, 2005 02:49   

sadze zeprzy tak duzym braku cisnienia ze kontrolka sie jazy nic ceramizer juz nie pomoze. Jesli auto stało rok, i przez ten czas olej niebyl wymieniany, to chyba bym od tego zaczoł. filtr+olej, pozniej przujzal sie pompie. Pytanie pomocnicze - jak mialy sie wyzej wspomniane panewki przed postawieniem samochodu? i wogole silnik :) przecie od stania sie nie zuzyły.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Pomógł: 6 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |30 Lis 2005|, 2005 08:40   

_Mu., tak z ciekawości - co to za ceramizator tak rewelacyjnie Ci się spisał? Ten co go Adam pija (Xeramics) czy jeszcze inny jakowyś zajzajer
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Pomógł: 124 razy
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |30 Lis 2005|, 2005 11:24   

_Mu., myślę, że najpierw to trzeba mu zmierzyć ciśnienie oleju normalnym manometrem. Czujniki nieraz padają, więc może (oby ;) ) to jego sprawka.
A ceramizer, jak już dobrze wiesz, nie zaszkodzi, a może poprawić sytuację :)
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lis 2005|, 2005 12:46   

no i olej mogl stracic swoje wlasciwosci po takim staniu. wymien moze na cos taniego ale o odpowiednich parametrach i potem moze byc ok. moj dohc poniemiecki na poczatku potrafil sobie ta kontrolke zapalic na wolnych ale po 2 wymianie oleju na 10w40 bylo juz ok i jest do dzisiaj. cisnienia nigdy nie mierzylem. ale olej po niemcach byl jak smola. potem wymiana na 15W40 a teraz juz na zawsze 10W40. tylko nie gwarantuje,ze to pomoze. tylko trzeba policzyc koszty 2 filtry i 2 razy olej
pozdrawiam
maciek
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lis 2005|, 2005 22:12   

maup napisał/a:
_Mu., tak z ciekawości - co to za ceramizator tak rewelacyjnie Ci się spisał? Ten co go Adam pija (Xeramics) czy jeszcze inny jakowyś zajzajer


W DOHC-u: Xeramics, w Orionie ten: http://www.auto-repair.pl/

[ Dodano: 2005-11-30, 22:16 ]
Adam_2000 napisał/a:
_Mu., myślę, że najpierw to trzeba mu zmierzyć ciśnienie oleju normalnym manometrem. Czujniki nieraz padają, więc może (oby ;) ) to jego sprawka.


Oby, oby... :mrgreen:


Adam_2000 napisał/a:

A ceramizer, jak już dobrze wiesz, nie zaszkodzi, a może poprawić sytuację :)


Zaszkodzi natomiast na portfel, a za ten muszę sięmocno trzymać. (;
 
 
SirTrojan 



Auto: Infiniti FX35 '06 AWD 290 KM :)
Dołączył: 18 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |30 Lis 2005|, 2005 23:01   

Pytałem gdzieś ale nie dostrzegłem odpowiedzi - widzę, że jednak masz jeszcze 2,5.


Skąd myśl, że to olej? Nie rozumiem... :566:

Czerwona kontrolka paliła mi się 2 razy - raz jak rozwaliłem przewód ciśnieniowy oleju o jebany próg zwalnający i drugi jak walnęła mi chłodnica.
Ta diodka obok świeczki świadczy o przegrzaniu. :!: Sprawdz czy masz płyn w chłodnicy czy przypadkiem nie zmienił postaci na lotniejszą lub znalazł sobie inne ujście. Może woda zamarzła i rozwaliła chłodniczkę. Może nawala pompa. Skąd myśl żę to olej? Jak odpalił z pierwszego i nie kopci ( bardziej :mrgreen: ) to powinno być ok. Przed odpaleniem dobrze było zalać mu dodatkowo z 0,5 literka oleum co by sobie spłynęło i zmoczyło co może ale już po jabłkach. (czarniejsza wizja :jest jeden silniczek nówka sztuczka na allegro).

Będzie ok. :wink:
_________________
INFINITI FX35 '06 290 KM
www.emakeup.pl
www.emakeup.eu
-Pzdr-
Grzegorz
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lis 2005|, 2005 23:08   

Well - bo jedno wiąże się z drugim. Pierwszy przypadek, który miałeś potwierdza moją tezę bezpośrednio. Przy przegrzewaniu silnika dioda ta również się zaświeca, ale i to ma związek z ciśnieniem. Poza tym u mnie zapala się od razu po załączeniu stacyjki, na zimnym jeszcze silniku, z chłodnicy nic mi nie cieknie, poziom płynu w zbiorniku wyrównawczym jest w połowie pomiędzy min i max, i nagrzewnica działa bez zarzutu, co nie jest możliwe, w przypadku braku płynu chłodniczego, który był - bo rok temu, płynem zimowym, nie wiem czy utracił swoje właściwości, ale nie sądzę, że aż tak bardzo.
Ostatnio zmieniony przez _Mu. |30 Lis 2005|, 2005 23:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SirTrojan 



Auto: Infiniti FX35 '06 AWD 290 KM :)
Dołączył: 18 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |30 Lis 2005|, 2005 23:21   

_Mu. napisał/a:
do chłodnicy zajrzę, choć był tam płyn ziomowy


Mu jak ZIOMOWY :wink: to co innego :mrgreen: ( wyedytowano i już nieaktualne)


Obstawiam chłodzenie. Dużo przejechałeś po odpaleniu?
Odkręć korek może na zbiorniku odbita jest tylko linia brzegowa ( miałem tak z płynem do wspomagania). Przy braku chłodzenia nagrzeje się jak nigdy.

Jeżeli chodzi o oleum krążenie ect. to niestety moja wiedza jest skromna. Nie miałem z tym kłopotów. 8)

Swoja drogą mój stał 2-3 miechy i tarcze sie zapiekły, bije kierownica, akumulator szlag trafił.
Odbieram dowód ( pęknięta szyba) i sprzedaję jak tylko wróci z Ostrowca.
Nie wiem czy oglądałeś ogłoszenia ale 2,5 TD chodzą po 3,5 tyś :evil:
_________________
INFINITI FX35 '06 290 KM
www.emakeup.pl
www.emakeup.eu
-Pzdr-
Grzegorz
Ostatnio zmieniony przez SirTrojan |30 Lis 2005|, 2005 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lis 2005|, 2005 23:25   

W sumie ze 200 km po mieście. Odpisałem też ponad Twoim postem poprzez edycję - bo jak zaczynałem, to Twojej odpowiedzi jeszcze nie było.

[ Dodano: 2005-11-30, 23:28 ]
SirTrojan napisał/a:
Pytałem gdzieś ale nie dostrzegłem odpowiedzi - widzę, że jednak masz jeszcze 2,5.
[...]


Oooopssss - umknęło mi.
Wszystkie auta, które mam w podpisie, mam aktualnie. :mrgreen:
 
 
SirTrojan 



Auto: Infiniti FX35 '06 AWD 290 KM :)
Dołączył: 18 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |30 Lis 2005|, 2005 23:34   

BURŻUJ :mrgreen:

Jak 200 km. to odpada chłodzenie - choć jeżeli w środku po włączeniu ogrzewania czuć nieprzyjemny duszący zapach to może być jednak chłodnica. WIem Uparłem się i już ale taki już jestem 8)

Anegdota: raz rozebrałem zegary aby wymienić żarówki i pomyliłem kontrolki świec z temperatury :oops:
Zmontowałem wszystko a tu po przekręceniu klucza CZERWONO.

Wszystkich aut używasz czy szlachetnie użyczasz rodzinie no i po co Ci ten 2,0?

kliknij tu po silnik za 799
_________________
INFINITI FX35 '06 290 KM
www.emakeup.pl
www.emakeup.eu
-Pzdr-
Grzegorz
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |1 Gru 2005|, 2005 14:18   

Well - używam wszystkich sam, nikomu szlachetnie ich nie użyczając. :mrgreen:
Oriona do ekonomicznej jazdy po mieście w cieplejszych miesiącach, bo w zimie bardzo długo trzeba chechłać, żeby odpalił.
Skorka dieslowego do wygodnej jazdy ekonomicznej w trasie i czasem do wygodnej jazdy ekonomicznej po mieście.
Natomiast benzynowego do reprezentacyjnej jazdy ekonomicznej w trasie. Zwłaszcza jeśli prowadzę szkolenia. (;

A wersja bardziej przyziemna - w dieslu sypią mi się nadkola i tylna część spodu wozu, zacząłem więc się rozglądać za wózkiem w lepszym stanie i w miarę ekonomicznym. Kasy miałem akurat tyle, że starczyło na DOHC-a, który w trasie jest najbardziej ekonomicznym z benzyniaków.

PS. Nie strasz mnie tym silnikiem... choć dzięki za alternatywę...
Swoją drogą, gdyby przekładka nie była taka droga już dawno przełożyłbym silnik z diesla do benca (; 8 litrów ON (lub czego innego (; ) po mieście - to jest to
 
 
SirTrojan 



Auto: Infiniti FX35 '06 AWD 290 KM :)
Dołączył: 18 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |1 Gru 2005|, 2005 15:52   

Jak by co mam namiar na blacharza-rzeźnika. Niechlujnie zmontował do kupy ale za 1000 PLNów.
Przekłądka no cóż: ok.500 pln za robotę + dodatkowe części, paski , może komplet sprzęgła.
_________________
INFINITI FX35 '06 290 KM
www.emakeup.pl
www.emakeup.eu
-Pzdr-
Grzegorz
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |1 Gru 2005|, 2005 19:46   

Eeee -ale jak mam dwa kompletne samochody, to raczej w grę wchodzi robocizna - wszystkie graty przecież mam... Tyle, że jeśli ma to robić niechluj... Kurcze, jakbym miał kawałek garażu...
 
 
SirTrojan 



Auto: Infiniti FX35 '06 AWD 290 KM :)
Dołączył: 18 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
Wysłany: |1 Gru 2005|, 2005 23:42   

ach to pokolenie wychowane na Adamie Słodowym :wink:
_________________
INFINITI FX35 '06 290 KM
www.emakeup.pl
www.emakeup.eu
-Pzdr-
Grzegorz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group