$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - No i zaczeło się !!!!!! Zamknął się prędkościomierz !!!!!
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
No i zaczeło się !!!!!! Zamknął się prędkościomierz !!!!!
Autor Wiadomość
stuff
[Usunięty]

  Wysłany: |10 Wrz 2004|, 2004 20:24   No i zaczeło się !!!!!! Zamknął się prędkościomierz !!!!!

Witam,
jak pamięta Aneta skarżyłem się na reset zegarów. Tzn. przy uruchamianiu czasami zegary wędrowały na maksa do góry i opadały na swoje miejsce. Dzisiaj prędkościomierz wskoczył na 160 pyknął i poleciał dalej. Zatrzymał się w połowie zagara wskazówką na dół i tak stoi niezależnie czy włączam czy wyłączam zapłon. Cholera zawsze nie lubiłem elektroniki w samochodzie !!!! Powiedzcie mi proszę że wystarczy odłączyć akumulator...... :|
Czy zegary można jakoś resetować ??

Pozdrawiam
Patryk 2.3 16V Kombi GHIA '97
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |10 Wrz 2004|, 2004 20:52   

Wedlug mnie to albo wtyczka od zegarow z tylu sie poluzowala, albo zegar jest do wymiany.
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |11 Wrz 2004|, 2004 19:59   

Zegary można zresetować trzymając przycisk od licznika kilometrów przez ok 10s. Chciaż nie sądzę, żeby to pomogło, ale spróbować warto. Masz też wtedy dostęp do kilku dodatkowych informacji o swoim autku ;)

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
stuff
[Usunięty]

Wysłany: |13 Wrz 2004|, 2004 09:32   

He hehehe problem rozwiązany.
Ubawiłem sie setnie aczkolwiek straciłem 50 zł frycowego :lol:
Naprawa wygląda tak:

1. Odłączyć akumulator
2. Podłączyć akumulator
3. Przekręcić zapłon
4. Kiedy zegary drgną, tzn obrotomierze zacznie się podnosić a prędkościomierz kawałek zacznie się cofać, należy silnie uderzyć parkorotnie (tzn. napier.......ć) w deskę rozdzielczą od góry.
Po tej operacji wskazówka wróci na miejsce :lol:
Problem występuje przy słabym akumulatorze i teście zegarów. Od czasu do czasu może wtedy nastąpic przekręcenie zegara.

Pozdrawiam
Patryk 2.3 16V Kombi GHIA '97
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |13 Wrz 2004|, 2004 18:36   

Uhm... Z takimi metodami napraw długo te zegary raczej nie pożyją ;) :lol:
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
stuff
[Usunięty]

Wysłany: |13 Wrz 2004|, 2004 19:24   

Nie Aneta dlaczego, jedną metodą jest lekki wstrząs drugą rozbieranie panela i odwracanie zegarów :lol: . Panel zbyt często rozbierany skrzypi. Pozatym to się żadko dzieje....
Chłopak który to robił to fachman naprawdę, ma dobre opinie i zegary od Scorpio to pestka. Na codzień zajmuje się naprawami zegarów itp. (miałem w ręku np. zegary od nowego Mercedesa klasy S tam to dopiero zabawa jest, trzeba takiego Mesia co powien czas od prądu odłączyć tak żeby się zresetował bo czasami software nie wyrabia, hehehe ach te upgrade'y firmware'u) :lol:


Pozdrawiam
Patryk 2.3 16V Kombi GHIA '97

P.S. W Bemo-motors chcieli mnie podłączać do komputera chociaż te zegary nie mają diagnostyki przez komputer (trzeba podłączać się bezpośrednio do zegarów), hmmm sugerowali możliwe uszkodzenie i wymianę. Cena nowych 1800 zł :twisted:
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |13 Wrz 2004|, 2004 21:05   

Nie będę polemizować, ale z tego, co wiem od ludzi duuuuuuużo mądrzejszych ode mnie w temacie wieloryba, mogę chyba nawet śmało powiedziec ekspertów, to tych zegarów nie wolno odwracać :) But it's not my problem ;)

A do Bemo przestań jeździć/dzwonić, szkoda czasu ;) Jeżeli już to Watin. Chociaż... hmmm... może najlepiej mechanik w stodole :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
stuff
[Usunięty]

Wysłany: |14 Wrz 2004|, 2004 08:09   

Antea, w stodole to może nie. Facet który mi to naprawiał pracuje dla jednej z lepszych firm zajmujących się naprawami elektroniki we większości marek. Bawią sie zegarami, systemami zabezpieczeń, elektroniką.
Tak z ciekawości jaki ci duuuzo mądrzejsi ludzie mają sposób na mój problem, oprócz odwórecnia zegara, lub wstrząsu ? :P

Patryk
2.3 16V Kombi GHIA '97
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |14 Wrz 2004|, 2004 21:05   

Mówiąc o stodole nie miałam na myśli Twojego fachmana, tylko jakość wiedzy i usług oferowanych w tym kraju przez autoryzowane serwisy wielu marek aut :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
lukasz006
[Usunięty]

Wysłany: |14 Wrz 2004|, 2004 23:25   

Ludzie niema sie co oklamywac najlepszym lekarstwem dla zlosliwej elektroniki jest wstrzas :twisted:

nie raz sie na kompie wyzyje to odrazu chodzi lepiej a jak nie to mi przejdzie kiedy wybiore sie naspacer po nowa myszke albo klawiature :D
bo mam II FS to nie ma ta jakos strasznie duzo elektroniki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group