$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Problem z wałem? +dobry mechanik na śląsku?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wałem? +dobry mechanik na śląsku?
Autor Wiadomość
olcha20
[Usunięty]

Wysłany: |14 Lis 2005|, 2005 14:20   Problem z wałem? +dobry mechanik na śląsku?

Witam mam kilka pytań:
Kupiłęm Wielorybka - i pech chcial ze po 1 tyg (sic!) cofając uderzylęm w wystająca studzienkę - podpora wału.. - tarło coś strasznie - pomogło odkręcenie podpory - wał wrócił na miejsce (cofnął się troszkę). Tylko zostało małe "ale":
Przy zmianach biegów słyszę takie głośne "stuknięcie" oraz szarpnięcie samochodem :(
Podobnie przy puszczaniu i dodawaniu gazu - zawsze stukot po samochodem i szarpnięcie - NIE DA SIE DYNAMICZNIE ZMIENIĆ BIEGU - bo wrażenie takie jakby skrzynie chciało wyrwac. Trzeba całkowicie puscić sprzęgło - poczekać az obroty zejdą do 1000 i dopiero wsisnąc gaz - wtedy szarpniecie jest mniejsze... i teraz pytanie: - gdzie moge to niedrogo naprawić - jakiś spec od scorpio niedaleko Sosnowca by się przydał - bo mam też pare innych problemów)
Jak dzwoniłem do slepu po części to podpora wału coś 280pln a gumowy łącznik skrzynia-wał- 380pln... :shock: :567: +robocizna... (jeśli to to.. i czy nie ma zamienika jakiegoś - albo "polak potrafi" ?
PLEASE DAJCIE NAMIARY NA JAKIEGOŚ DOBREGO MECHANIKA
 
 
megalith
[Usunięty]

Wysłany: |14 Lis 2005|, 2005 15:36   

w Trzebini-Sierszy jest dobry koleś od tego, zna się na robocie, ale ciężko się z nim umówić - choć to chyba najlepsza rekomendacja...

Grzegorz Curyło - tel. 32 / 7119 761

Jakbyś potrzebował dokładniejsze info albo pomoc jak dojechać to wal do mnie na telefon.
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |14 Lis 2005|, 2005 16:00   

nie wiem czy tam jakas naprawa cos da?? moze musi byc wymiana pogietych rzeczy?? a pozatym nie wiem czy Boombel sie by tym nie zajal jest z sosnowca wiec moze sprobuj z nim zagadac??
pozdrawiam
maciek
 
 
megalith
[Usunięty]

Wysłany: |14 Lis 2005|, 2005 17:45   

mmmk napisał/a:
nie wiem czy tam jakas naprawa cos da??


W wielorbie może już coś dać, w starej budzie niestety wał kompletnie bezobsługowy i trza jeździć aż zajeździć i wtedy wymiana - co mnie czeka w perpektywie może roku...

Nie wypowiadałem się czy naprawiać czy wymieniać bo nie miałem wielorybka a tym bardziej problemów z wałem :D

Boombel też może coś poradzić pewnie.
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |14 Lis 2005|, 2005 17:48   

bynajmniej bedzie wiedzial gdzie w tamtych rejonach naprawiacza znalezc.
pozdrawiam
maciek
 
 
olcha20
[Usunięty]

Wysłany: |14 Lis 2005|, 2005 17:56   

Dzieki za info juz napsiałem maila do Boombela :) - a nie orientujecie się jak z cenami tych elementów ? tzn tego łącznika wału ze skrzynią? - czy jest jakiś zamieninik czy też nie? ( w tym sklepie co się dowiadywałem o cenę - maja np sondy lambda 700pln oryginał- 350pln zamiennik BOSH i 250pln uniwersalny BOSH. a z tego co tu na forum juz poczytałem i sprawdziełm na allegro to ten uniwersalny można kupić za 90 pln... sklep w którym pytałem o ceny to "FORD AUTO TEST" w Sosnowcu na Piłsudskiego..
Jakby ktos znał niedrogi sklep - albo miał używkę? która mozna by wykorzystac - to chętnie kupię ( jeśli Boombel stwierdzi że to ten łącznik ;)

[ Dodano: 2005-11-16, 22:11 ]
Scorpion po diagnozie u Boombla...
Dyref dostał wyrok..... :| Więc jak ktoś ma podobne problemy... Jak juz bedzie po wymianie napisze czy wszystko wyszło OK..

[ Dodano: 2005-11-16, 22:12 ]
Scorpion po diagnozie u Boombla...
Dyref dostał wyrok..... :| Więc jak ktoś ma podobne problemy... Jak juz bedzie po wymianie napisze czy wszystko wyszło OK..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group