$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Naprawiam chłodnice
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Naprawiam chłodnice
Autor Wiadomość
pitusiek
[Usunięty]

Wysłany: |5 Kwi 2007|, 2007 10:23   

jak mam to sprawdzic?
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |5 Kwi 2007|, 2007 10:25   

Zaworek powinien się łatwo ruszyć palcem, i nie ma prawa mieć takiego "przeskoku", powinien płynnie się ruszać, zresztą, jeśli kapie na zimno z otwartym korkiem po całym dniu na postoju tak samo jak po jeździe, to po prostu nieszczelna chłodnica i tyle, nie żadne zaworki czy głowice. U mnie obecna też się poci, wisi jej kropelka, na tyle mało kapie, że nie widzę w garażu plamki, więc nie ruszam (szczególnie że do 2.9 ASB to zupełnie inna bajka i ceny). Co parę miesięcy zapala się żebraczka od płynu to mu się leje, i jazda.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
pitusiek
[Usunięty]

Wysłany: |5 Kwi 2007|, 2007 10:27   

właśnie dziwi mnie to bo silnik jest po remoncie kapitalnym i zrobił po nim jakieś 10kkm. Zaworki to wiem ze mam do ustawienia ale zeby juz uszczelka padła????. Kapie mniej niż w mojej bo u mnie to sie lało, ale kapie i mnie to wkurza. Co do tego korka to może mi któs napisać, jak go sprawdzic, albo jak ten zawór jest sprawny to jak sie zachowuje????
 
 
Stefan
[Usunięty]

Wysłany: |5 Kwi 2007|, 2007 10:29   

Witam!
Kevin Xy napisał/a:
uszczelke mozna podejrzewac
-Kilkakrotnie spotykalem sie z przypadkami ze wlasnie "po remoncie" silnika lecialy chlodnice.Sprawdzenie dwutlenku kosztuje 20-30 zl i pozwala uniknac niepotrzebnego ryzyka. :one: Pozdrawiam.Stefan.
 
 
pitusiek
[Usunięty]

Wysłany: |5 Kwi 2007|, 2007 10:31   

ale płyn niczym nie śmierdzi, kolor jest normalny, nie leca zadne bombelki jak dodaje gazu.

[ Dodano: 2007-04-05, 11:34 ]
Stefan moze w niemczech łatwo sprawdzić dwoutlenek ale nie u mnie. tutaj nikt nie umie zaworów regulować.
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |5 Kwi 2007|, 2007 10:47   

Stefan napisał/a:
Kilkakrotnie spotykalem sie z przypadkami ze wlasnie "po remoncie" silnika lecialy chlodnice


Na 99% dlatego że rurami i osprzętem ruszano, a stare boczki fordowskich chłodnic tego nie lubią, jak się ktoś nimi bawi, a nie dlatego że głowica; już sam pomysł, że chłodnica poleci od nadciśnienia w wodzie, to jest dziwny, musiałby się zaciąć korek naczynka na amen.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Stefan
[Usunięty]

Wysłany: |5 Kwi 2007|, 2007 10:47   

Witam!
pitusiek napisał/a:
płyn niczym nie śmierdzi, kolor jest normalny
-bo i nie bedzie smierdzial.
pitusiek napisał/a:
moze w niemczech łatwo sprawdzić dwoutlenek
-nie przeceniaj! Tu tez staraja sie zyc za pieniadze klienta.Poszukaj dobrego warsztatu bo eksperymenty moga byc(juz sa) kosztowne. :one: Pozdrawiam.Stefan.

[ Dodano: 2007-04-05, 11:50 ]
Witam!
Boni napisał/a:
musiałby się zaciąć korek naczynka na amen.
-Zapytaj ilu kolegow ma "oryginalne" i sprawdzane. :one: Pozdrawiam.Stefan.
 
 
pitusiek
[Usunięty]

Wysłany: |5 Kwi 2007|, 2007 11:34   

Ja mam wogule pecha z tym samochodem. Nie dziwiłbym sie wcale jak by Stefan mial racje i uszczelka byla wlnieta. Mam już dość tego grata zaj..... Tyle kasy a co najważniejesze serca w niego włożyłem i wielkie G... z tego mam. Teraz juz poważnie myśle nad sprzedaza tego auta. Jak bym powiedział ile kasy w niego wlozylem to by mi na wieloryba starczylo. Co chwile cos, ja nim praktycznie nie smigam tylko go naprawiam. Ile można wkładać w auto. Myślałem, że doprowadze go do porzadku (taki objalem cel) ale juz nie mam sił.....
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |5 Kwi 2007|, 2007 13:08   

Postawiłeś sobie zbyt ambitny cel, to i zbytni rozczar. Jak słyszę o "doprowadzeniu do porządku" pełnoletniego samochodu czy "zrobieniu igiełki" to wzruszam ramionami, nie rozumiem skąd to się bierze w ludziach i rodzinie ;) Moja filozofia jest taka jak tu (po angielsku):
http://bangernomics.tripod.com/barge.htm
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
pitusiek
[Usunięty]

Wysłany: |5 Kwi 2007|, 2007 13:22   

może dlatego że marze o nowym aucie a mnie na nie nie stać. nie wiem sam.
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |5 Kwi 2007|, 2007 13:32   

No tak, "ja w twoim wieku..." :-d Coś w tym jest, co piszesz, że każdy wolałby nówkę, ale zanim się zacznie myśleć o robieniu igiełki, to ja sobie tłumaczyłem tak - wziąć cenę nówki z danej klasy, czyli na przykład dla mojego to będzie jakieś full wypaśne Mondeo itp, chyba coś koło 100tys, podzielić pesymistycznie przez 2, optymistycznie przez 3, bo o tyle są przepłacone nówki, co daje jakieś 40tys, i odjąć cenę auta, czyli 5tys ;) co daje jakieś 30 tys - orientacyjnie tyle trzeba by włożyć w 15 letnie wypasione Scorpio żeby było PRAWDZIWĄ igiełką jak z salonu. No to ja mówię pass, nie stać mnie na podejście kolekcjonerskie, tylko na użytkowe.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |5 Kwi 2007|, 2007 13:40   

tylko do scorpio nie kuuje sie juz czesci nowych tylko albo podrobki albo dzialajace (lub nie :) ) czasem uzywki
Ostatnio zmieniony przez mmmk |5 Kwi 2007|, 2007 13:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pitusiek
[Usunięty]

Wysłany: |5 Kwi 2007|, 2007 13:50   

Boni dobrze mowisz. Widzisz ja po prostu lubie jak wszystko jest cacy.
Strach teraz co kolwiek kupić żeby sie nie spażyć. Zazdroszcze Ci tego podejscia użytkowego, ja tak nie umiem. Nie zarabiam kupy kasy ale za kazdy grosz robie tego grata. Szkoda gadać coraz bardziej sie uswiadamiam w tym ze ford jest naprawde G wart.
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |5 Kwi 2007|, 2007 13:58   

ja najmilej wspominam kadeta za 450 zl jezdzonego dwa lata najwieksza praca w nim byla wymiana uzywanego sprzegla za 70 ;)

auto sprzedalem za 1000 po dwoch latach i jezdzi do dzisiaj choc jest z 81:)
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |5 Kwi 2007|, 2007 14:05   

no ale czego wymagacie od 18 letniego samochodu?? inne z jego epoki juz czesto nie jezda :/
Ostatnio zmieniony przez mmmk |5 Kwi 2007|, 2007 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group