$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Awaria
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Awaria
Autor Wiadomość
Księgowy
[Usunięty]

Wysłany: |5 Wrz 2004|, 2004 09:56   Awaria

Witam.
Mam następujacy problem. W moim Scorpio z 95 r siadly na raz. ogrzewanie tylnej szyby, alarm włączonych świateł, przerywana praca wycieraczek oraz nie wlączają się wycieraczki przy włączeniu spryskiwacza. Sprawdziłem już wszystkie bezpieczniki i nic. Ide dalej grzebać, może jakieś przekaźniki czy coś. Może miał ktoś podobną "przygodę"?
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |5 Wrz 2004|, 2004 20:53   

u mnie siadła przerywana praca wycieraczek sprawdziłem przekaźnik sprawny przełącznik też i dałem sobie spokój ogrzewanie nie dział mnie również sprawdziłem za niskie napięcie około 3,5V gdzieś znika podłączyłem pod zapalniczkę i dałem przekaźnik od FSO 1500 i chodzi. sygnał włączonych świateł jest montoany przynajmniej u mnie pod wyłącznikiem tych świateł i czasami sam wyłącznik nie załacza go rozmontowałem wyłącznik i poczyściłem styki popodginałem działa
 
 
Księgowy
[Usunięty]

Wysłany: |5 Wrz 2004|, 2004 21:34   

Dzisiaj sprwadzilismy przekaźniki i wszystkie ok. Tak więc przyczyna pozostaje tajemnicą
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |7 Wrz 2004|, 2004 01:09   

LANCER : przerywana praca wycieraczek - jak masz tak ze jak wlaczysz przerywana i machna raz i staja, to najprawdopodobniej przepalil ci sie rezystor do regulacji ten w dzwigience - tzreba rozebrac, spaloną siezke pokryc takim czyms do naprawy ogrzewania tylnej szyby i bedzie dzialalo znowu :)

A co do masowych usterek elektryki - moze jakas kosta sie wypiela ze skrzynki>? tak sao z siebie siadlo czy cos robiliście?
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Księgowy
[Usunięty]

Wysłany: |7 Wrz 2004|, 2004 07:51   

Nic nie robiłem. Po prostu siadło i już (wszystko na raz). Po sprawdzeniu okazało się ibezpieczkiki są dober, przekaźniki są dobre, przyciski i dźwignie są dobre, jest połączenie pomiedzy przełącznikiem a tylną szybą, scieżki na tylnej szybie są dobre. Awaria dalej pozostaje zagadką (na końcu chyba trafi i tak do mechanika a chciałem oszczędić przynajmniej na takich duperelach i z ojcem to zrobić, a auto i tak trafiło wczoraj do mechanika bo wariowały orbroty na luzie i nie tylko zresztą w czasie jazdy to jakbym miał tempomat puszczam gaz a on dlaej sobie jedzie. Zobaczymy co dzisiaj powie mechanik i ile to bedzie kosztować
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |7 Wrz 2004|, 2004 10:46   

Sprawdź skrzynkę z bezpiecznikami czy nie zarosła pleśnią. Normalka w wielorybie.
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
Księgowy
[Usunięty]

Wysłany: |7 Wrz 2004|, 2004 11:23   

W środku skrzynak ok czyścitka. Czy sugerujesz może żeby wyjąc całą skrzynę z auta i sprawidzić pod spodem czy może jakies styki nie łapią czy co?
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |7 Wrz 2004|, 2004 11:52   

Sprawdź czy ze skrzynki wychodzi napięcie na poszczególne obwody. Jeśli nie to rozbierasz skrzynkę i aplikujesz jej dokładne czyszczenie styków. Dokładnie to samo co u mnie.
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |7 Wrz 2004|, 2004 14:45   

i do tego chciałem dodać że to wszystko nie AWARIA tylko usterka a nawet można powiedzieć USTERECZKA. Awaria jest wtedy jak trzeba pchać auto samamu i Paliwo jest w Baku nie dotyczy Płci pięknej wtedy zazwyczaj jest brak paliwa
 
 
Księgowy
[Usunięty]

Wysłany: |7 Wrz 2004|, 2004 15:09   

W takim wypadku mój samochód jest bezawaryjny :D :D :D
Ma tylko same usterki (bo, odpukać, do tej pory jeszcze nie odmówił całkowicie współpracy)
 
 
Księgowy
[Usunięty]

Wysłany: |8 Wrz 2004|, 2004 11:52   

Jeszcze jakby mi ktoś napisał jak wyjąć skrzynkę bezpieczników tak, zeby niczego nie popsuć?
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |8 Wrz 2004|, 2004 17:53   

Dłuższa robota.
Zaczynasz od opięcia klem akumulatora, idziesz po piwo - bo piwo to twoje paliwo.
W tym czasie rozładuja sie kondensatory od poduszek i napinaczy. odkręcasz osłonę na nogi kierowcy, od spodu długim kluczem odkęcasz skrzyneczkę. Możliwe problemy z dotarciem do śrubek. Wyciągasz skrzyneczkę pod maską do góry., montaż w odwrotnej kolejności.
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |8 Wrz 2004|, 2004 19:37   

rafał jak rozebrać dzwigienkę rozebrałem samą obudowę ta która jest pod kolumną kierownicy ale sama dzwigienka ta która wystaje wygląda mi na nie rozbieralną lub rozbieralną tylko RAZ
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |8 Wrz 2004|, 2004 21:18   

odkrecaszcalosc od kolumny kierownicy, pozniej odkrecasz taka puszeczke gdzie są styki i kostka
i pozniej lapiesz jakos za to a sama koncowke ( to za pierscieniem od regulacji predkosci ) tam gdzie jest juz tylko spryskiwacz, poprostu ciągniesz. to jest tylko na wcisk o ile dobze mapietam. Podwazanie nic nie daje, a tylko uszkadza plastik.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |11 Wrz 2004|, 2004 13:45   

Poki nie rozbierzesz tej skrzynki , nie bedziesz wiedzial czy nie zasniedziala. z gory nic nie widac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group