$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Instalacja do V-ki
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Instalacja do V-ki
Autor Wiadomość
kJoFoL
[Usunięty]

Wysłany: |17 Paź 2005|, 2005 09:35   Instalacja do V-ki

Trafiła mi się okazja bez kolejki założyć gaz, termin miałem wyznaczony na 25 listopada.
Planowałem przeszukać forum odnośnie instalki do v-ki ale ważne informacje są porozrzucane jak ziemia po eksplozji.
A termin mam już jutro. Więc mam pytanko, możecie mnie z...bać.

Do mojej V-ki chcę założyć I generację czyli jak rozumiem:
butla (toroidalna w moim przypadku), elektrozawór, reduktor-parownik (140kW), register(y) i dwa miksery no i porządne bezpieczniki na pokrywie filtra.
Na co zwrócić uwagę gazowników żeby nie spie....lili, bo z doświadczenia wiem że zawsze coś spie...lą.
Czego nie omijać, w co się wpiąc itd.
Uważam że byłoby to swego rodzaju FAQ na temat LPG do V-ek
Czy może odradzacie I-gen i założyć II?

Wystarczylby mi opis istniejącej u kogoś instalki w V6, która chodzi bez zastrzeżeń, ma niewygórowane zapotrzebowanie na LPG (w granicach 12-14l/100km w cyklu miejskim)
Wiadomo że bez kłopotów się nie obejdzie w przypadku LPG ale chodzi mi o ich minimalizację, bo ostatecznie wolałbym się rozmyślić niż pier...ć z jej comiesięczną regulacją.
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |17 Paź 2005|, 2005 09:40   

Z tego co sie orientuje jest przepis ze nie mozna zakladac instalacji I gen. do silnikow z wtryskiem. Musi to byc sterowane elektronicznie czyli II gen.
 
 
 
kJoFoL
[Usunięty]

Wysłany: |17 Paź 2005|, 2005 09:45   

i Ty taką posiadasz, tak?
Jeśli tak to opisz mi jeśli możesz jak to u Ciebie wygląda, bo z tego co się orientuję to nie narzekasz na LPG-Construction w swoim Scorpio.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina

Wysłany: |17 Paź 2005|, 2005 10:08   

o spalaniu 12-14 op mieście to zapomnij - licz się raczej na spalanie 16-18 bo to jakby norma po mieście i raczej załóz 2 generację - jednak to legal i jak dobrze zrobiona to dobrze działa - ewentualni BLOS. Jak 2 gem to Bingo albo AL-700
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |17 Paź 2005|, 2005 10:08   

Ja posiadam instalacje I generacji (ne registerek). Zostala ona zalozona przez poprzedniego własciciela zanim wprowadzili te restrykcje (jakies 2-3 lata temu). Nie jest to zbyt dobre rozwiazanie bo spadek mocy w porownaniu do benzyny jest zauwazalny i pochlania ogromne ilosci paliwa (20 miasto, 15 trasa). Co do samej instalacji to parownik Lovatec (czy jakos tak sie on nazywa ;) ) miksery wpiete w dolot przy samym wejsciu do EFI.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group