$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Szyba tylna, radio, grzanie - no i dusza... ogółem.
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyba tylna, radio, grzanie - no i dusza... ogółem.
Autor Wiadomość
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2005|, 2005 20:38   Szyba tylna, radio, grzanie - no i dusza... ogółem.

Elo - nie wiem czy to dobry dział - mam nadzieję, że tak.
Zamontowałem sobie dzisiaj zakupioną jakiś czas temu przetwornicę i... porażka...
Radio nie gra - w sensie nie łapie większej ilości stacji niż bez anteny.
Nie wiem jeszcze jak z grzaniem - ale zastanawiam się czy nie przełożyć tylnej szyby z diesla do DOHC, jeżeli ta druga nie będzie grzać - w dieslu grzeje ok. Sam zaś diesel idzie w odstawkę lub na części. Generalnie mała podłamka, ale trochę podejżewałem tą szybę, bo po co ktoś miałby wymontowywać pzretwornicę? A ogołocony z niej wóz kupiłem latem. POza tym szyba ta jest w DOHC-u porysowana jakaś. A dieslowa jest OK. Da się taką podmiankę wykonać samodzielnie czy trzeba to komuś zlecić? Co, poza np. walniętym kablem antenowym (może uda mi się go jutro sprawdzić) może być przyszyną nie działania anteny tylno-szybowej? Jaką długość powinien mieć oryginalny kabel antenowy? Wiem, że to nie jest bez znaczenia.
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |6 Paź 2005|, 2005 20:45   

wycinanie szyby to nie tak latwo ja tylna wycinalem ze swojego mk1 jak juz byl pociety no i popalilem(bo przy wycinaniu drutem jest taka temperatura,ze az sie dymi) cala ta uszczelke co idzie dookola szyby nie wiem czy to sie wymienia za kazdym razem czy znowu moja fachowosc dala o sobie znac. podejscia mialem z kazdej strony ok bo to bylo tylko troche blacy dookola szyby, reszta byla ucieta szlifierka. wklejenie to jak kto sie czuje ja oczywiscie nie. wiem,ze szybiarze nie daja gwarancji na co kolwiek z szyba uzywana. koszt jak gadalem kiedys 100 za wyciecie i 100 za wkalejenie. to w warsztacie. mam telefon do typka co kolo mnie sie tym zajmuje ale jakos nie moge zebrac odwagi zeby do niego zadzwonic(telefon z przed pol roku i nie wiem czy to nie sluzbowy). do wycinania szyb jest specjalny drut i potrzebne sa minimum 2 osoby i 2 pary kombinerek bo recznie grozi utrata palcow. a najgorsza z mozliwych mozliwosci to to ,ze szyba w czasie wycinania straci grzanie a gwarancji jak wyzej na usluge brak. temu z tym zwlekam w nieskonczonosc....
pozdrawiam
maciek
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |7 Paź 2005|, 2005 09:06   

Cytat:
3. _Mu. ILE CHCESZ ZA CALEGO SCORUPA DIESLA? Marze o takim sprzeciku... Albo za ORIONA ile chcesz?


tak, teraz to dobry zakup i jezdzi sie tym na oleju jadalnym z Biedronki po...10-15 zl za 5 litrów
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |7 Paź 2005|, 2005 21:35   

Well - Speedo - ale ja nie wiem czy go będziesz chciał. Mechanicznie jest cacy, wiele przy nim zrobione, ale blacharsko jest do d.
Nadkola do wymiany - całe zeżarte, jedna z tylnych sprężyn zaczyna wchodzić w podłogę - nie weszła jeszcze do bagażnika, który jest suchy, ale jest na dobrej drodze do tego - niby proces od roku stoi w miejscu, ale... Praktycznie tylną podłogę trzebaby odbudować. Pęknięta szyba przednia - jakieś 10 cm od góry - powód - mały rdzawy wrzodek. Także nie wiem czy ma to sens. Chyba, żebyś miał skądś budę w dobrym stanie albo dużo samozaparcia.
A nad Orionem pracuję, żeby jakoś raźniej zapalał w niskich temperaturach - nie miałbym sumienia sprzedawać takiego co będzie sprawiał potem komuś kłopoty. Poza tym ktoś mi się wpier... na parkingu w przedni lewy błotnik i wózek teraz wygląda tak sobie w tym miejscu - cały błotnik do roboty (chociaż nie ociera o kółko i jeżdżę nim) ale już jak podchodzę do wozu to staram się na niego nie patrzeć. A taki kiedyś był piękny... Trzebaby przy nim blacharsko popracować... Nie tyle co w Scorpio, ale jednak.
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |8 Paź 2005|, 2005 00:11   

Well - w sprawie przetwornicy zamontowanej w cieplejsze dni.
Okazało się, że w końcu szyba mi zaparowała i mogłem ją sprawdzić.
Grzanie zaczęło działać. Natomiast radio nie. Co tu robić - drugi koncentryk od radia do pzretwornicy ciągnąć? O jakiej długości? Rozmontowywał to może ktoś i pamięta ile metrów ma kabel?
 
 
turbocoupe
[Usunięty]

Wysłany: |7 Lis 2005|, 2005 12:10   grzanie szyby

powiedz mi proszę, skoro szybka ci grzeje, czy na szybę z dóch stron idądwa plusy 12V? czy z jednej plus, z drugiej minus? jeśli plusy, to skąd jest masa ?? i wógóle moze ma kto scheamt, jakie prądy powinny byćna tym ustrojstwie
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |2 Sty 2006|, 2006 18:13   

Eeeee - przyznam się szczerze, że sam nie wiem, ale wchodzi tam jedna podwójna wtyczka i dwie pojedyncze i koncentryk lub jedna podwójna i jedna pojedyncza - muszą sprawdzić bo już nie pamiętam jak to było jak zakładałem.
Ale jedną ciekawą rzecz zauważyłem na pewno. W jednym Scorpiu mam grzanie lecz bez przetwornicy z osobno założoną anteną (założyłem ją w miejsce starej, połamanej. Kupiłem kawał długiego badyla, jakiegoś netypowego, do którego podorabiałem ręcznie końcówki, bo ni ch.u.j.a nie było dostać do tego adapterów. I wyobraźcie sobie, że na tym samym radiu o wielewięcej łapie mi stacji i dłużej trzyma sygnał (w sensie dalej od źródła) na tym moim wynalazku niż na fabrycznej szybo-antenie. :mrgreen:
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |3 Sty 2006|, 2006 10:09   

_Mu. napisał/a:
na fabrycznej szybo-antenie.


bo ten patent jest g... wart. kawał metalowego preta powyzej poziomu dachu załatwiłby sprawe 10x lepiej. Lubie sluchac radia ale w scorpio nie kojarzys ie to z przyjemnoscia. Aha radio mam nowe markowe w Kangoo sprawdzalem tam odbiera luks.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |3 Sty 2006|, 2006 12:32   

macie cos poprostu popsute. Ja mialem ok i buebylozanych problemow z radiem
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |3 Sty 2006|, 2006 13:18   

problemow nie ma. tylko gorzej odbiera. moze i jest cos nie tegez ale kolejne mk1 i kolejna lipa radiowa.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |3 Sty 2006|, 2006 18:07   

do tego ustrojstwa musi być podawane dodatkowe zasilanie a czasem kombinatorzy podają tam pluz z ogrzewania szyby i wtedy radio działa OK jak się włączy ogrzewanie a jak nie to wzmacniacz antenowy ( który też się w tej puszcze mieści ) nie jest zasilany no i gra jak gra czyli do bani - najlepiej podać z wyjścia ANT z radia sygnał do tego wzmacniacza.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |3 Sty 2006|, 2006 18:52   

u mnie odbieralo rewelka

[ Dodano: 2006-01-03, 18:53 ]
no zasilanie tam musi byc , to na 100 % ale przecie jak bylo to kabel od zasilania gdzies musi byc.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |4 Sty 2006|, 2006 09:26   

tylko gdzie ten kabel(i jaki kolor tylko "+" wystarczy podac?)?? akurat w tym wiazka jest zrobiona pod iso ale w starym sam robilem i ilosc kabli byla nieprawdopodobna.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |4 Sty 2006|, 2006 11:08   

no to jak masz iso to jest tam sygnał na automatyczną antenę i z niego możesz podać.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |4 Sty 2006|, 2006 11:26   

ISO jest dorabiane przez znana nam obu osobe z FST, ale cos mi sie wydaje ze nie jest wysjcie na automatyczna antoene podpiete. Bo jesli by bylo mialbym problem zglowy wpinajac radio z ISO> A cos mi sie wydaje ze lipa w dalszym ciagu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group