$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Uszczelka pod głowicę - czym się kierowac przy zakupie?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszczelka pod głowicę - czym się kierowac przy zakupie?
Autor Wiadomość
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |30 Sie 2004|, 2004 16:46   Uszczelka pod głowicę - czym się kierowac przy zakupie?

Witam ponownie.
W trakcie uzupełniania oleju zauważyłem, że spod głowicy - blisko podszybia wycieka mi olej w trakcie dolewania. Wyjaśniło mi to zarazem genezę słodkawego smrodku w czasie jazdy ze znacznymi prędkościami (olej na silniku), zasyfionej pokrywy głowicy, oaz tajemniczych plam, pod samochodem które raz są a raz ich nie ma. Ale ad rem - aby usunąć wycieki trzeba wymienić uszczelkę - mam nadzieję, że to wystarczy... Być może trzeba będzie dać głowicę do wyszlifowania... Ale... czym się kierować i jaką uszczelkę? Bo widziałem na stronach autosklepu kilka typów do tego rodzaju silnika różniących się chyba grubością Było to opisane tak 2.5 D/TD "2" fi 94; 2.5 D/TD "3" fi 94; 2.5 D/TD "4" fi 94. Którą brać, any ideas?
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |30 Sie 2004|, 2004 16:57   

Skoro podczas dolewanie przecieka to jest problem z uszczelka pod zaworami a nie pod glowica. Tą mozesz sam wymienic i nie trzeba niczego szlifowac :)
 
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 01:53   

Istotnie - lamer ze mnie mechaniczny... Pod głowicą sucho. Niatomiast, zastanawiam sie czy uszczelki tej nie wydmuchuje - zatem nad celowością zabiegu - w sensie, że chyba trzeba by zacząć od uszczelnienia przedmuchów - zauważyłem bowiem, że jest mokro przy jednej ze śrub niedaleko korka wlewu... Natomiast, jeśłi, mimo wszystko ma sens zakup uszczelki - to, poza firmą, czy są jakieś jej warianty materiałowe? Ta, która jest w tej cheili jest z gumy - może są jakieś z mocniejszych materiałów?
 
 
jasam
[Usunięty]

Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 09:07   

Są uszczelki gumowe i korkowe, osobiście mam korkowe, poprzednio też były korkowe i sobie takie chwale. Ważne aby wszystkie powierzchnie były odtłuszczoene a pokrywa dociśnięta tak jak trzeba, w przeciwnym wypadku mogą być wycieki.
Do mojego V6 komplet 2 uszcz kosztował 38 zł.
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 12:35   

Speedo napisał/a:
Motocraft robi tylko jeden rodzaj takze nie ma w czym wybierac, a na moje oko uszczelki pod pokrywe sa z korka na ogol, no chyba ze w dieslu jest inaczej.

Hmmm, u mnie jest guma na bank - możliwe, że ktoś wetknął tam jakąś chamską podróbę....

Speedo napisał/a:

A co do wydmuchiwania to powinna byc gdzies (u mnie jest w korku) taka rurka do odprowadzania spalin spod pokrywy np do filtra powietrza. Jak jakis magik to u Ciebie zaslepil to bedzie Ci uszczelke wydmuchiwalo niestety. Zreszta pisales gdzies, ze masz jakis dziwny korek wstawiony, moze to jakies rekodzielo? Niech sie zreszta chlopaki od diesla wypowiedza jak to u nich wyglada


Ta rurka u mnie wychodzi z tego dziwacznego korka i dalej wężem gumowym gdzieś tam odprowadza to powietrze. W takim razie może mam nieszczelne pierścienie i wali mi olejem od dołu - przy śrubach - szczególnie tej umiejscowionej blisko korka - jest mokro...
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Pomógł: 39 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 13:34   

witam- podaje nr do sklepu gdzie mają tylko graty motorcrafta, a poniewaz nie są autoryzowani wiec ceny naprawde rewelacyjne: ABS-CAR, ul. Instalatorów, WWA, tel: 22 868 29 50- polecam i pozdrawiam
Kevin Xy
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |31 Sie 2004|, 2004 14:05   

Numer, podany przez Ciebie, jest numerem faxu. Firmy pod nazwą ABC-CAR - nie ma w bazie danych tepsy... Ale znalazła się pod ulicą. Podany przez panią telefonistkę numer tel. też im się zmienił. Aktualny numer do nich :mrgreen: to: 846 05 93.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group